Başlangıç Haber Xiaomi Mi Pad 5, Bir Aksesuar Daha Edindi

Xiaomi Mi Pad 5, Bir Aksesuar Daha Edindi

0

10 Ağustos’ta Xiaomi, birkaç yeni ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. En önemli kozu Mi Mix 4 iken; Android tablet pazarına da Mi Pad 5 serisi ile girecek. Xiaomi Mi Pad 5 tablet serisine dair her geçen gün yeni haberler ediniyoruz. Son olarak, serinin bir aksesuarı daha göründü!

Çinli teknoloji markasının iki gün sonraki tanıtım etkinliğinde Mi Pad 5, Mi Pad 5 Lite ve Mi Pad 5 Pro Android tablet modelleri de boy gösterecek. Stylus kalem ile gelecek olan modern görünümlü tabletlere ait bir poster yayımlandı. Poster net bir biçimde detay vermese de, yeni tabletler için bir klavye hazırlandığı anlaşılıyor.

Gri renkte görülen klavyenin tuş çalışma mesafesi, benzerlerine göre daha yüksekte. Ayrıca klavyenin tabletlerin yanında gelme ihtimali çok düşük. Smart pen, yani akıllı kalemle birlikte gelme olasılığı daha yüksek. Klavye için ekstra bir satın alma gerekebilir.

Seride yer alan Mi Pad 5 Pro, Snapdragon 870 işlemciden güç alacak. Diğer iki model ise Snapdragon 860 işlemcisini kullanacak.

Xiaomi tarafından yayınlanan teaser, şimdilik bize Mi Pad 5’in kşeleri yuvarlatılmış olan ekranını ve klavye kılıfının yüzeyindeki deri dokuyu gösteriyor. Postere baktığımızda metal yapıyı, ve LTE/5G bağlantısına işaret eden metal anten hattını görüyoruz.

Xiaomi, Android tablet pazarını geriden takip ediyordu. Huawei ve Samsung en büyük rakipleriydi. Bu atakla yeniden pazarda ipleri eline almak istiyor.

Öte yandan, 10 Ağustos’ta Xiaomi Mi Mix 4 akıllı telefonunu sadece görebileceğiz. Şimdilik Çin pazarı dışına çıkması beklenmiyor. Bunun sebebi ise, telefonun global çip krizine takılmış olması. Ekran altı kamera üretimi de sorunlara eklenince, Mi Mix 4’ün dış pazarlara ulaşması çok uzun zaman alabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!