Başlangıç Haber Xiaomi Mi 11T Serisi, 3 Android Güncellemesi Alacak

Xiaomi Mi 11T Serisi, 3 Android Güncellemesi Alacak

0

Xiaomi, en büyük rakibi Samsung’un rekoruna karşılık, Mi 11T serisi için daha fazla güncelleme sözü verdi. Xiaomi Mi 11T serisine 3 Android güncellemesi geliyor.

Xiaomi Mi 11T Serisi Android Güncellemeleri

Xiaomi Mi 11T ve Mi 11T Pro için 4 yıl güvenlik güncellemesi ve 3 yeni Android yükseltmesi geliyor. Çinli teknoloji devi, bu ay içinde piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi Mi 11T ve Xiaomi Mi 11T Pro akıllı telefonlar için bazı vaatlerde bulundu. Telefonlar üç Android işletim sistemi yükseltmesi ile birlikte dört yıllık güvenlik güncellemesi alacak.

İlgili İçerik: Xiaomi Mi 11T Serisi, 120W HyperCharge Desteği ile Geliyor!

Xiaomi şirketi, yeni güncellemelerle ilgili başka bir cihazdan bahsetmedi. Ancak halihazırda piyasaya sürülen cihazlarda benzer bir uygulama üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Xiaomi, yeni güncelleme politikasıyla, birçok cihazı için dört yıllık güvenlik güncellemesi vaat eden Samsung’a rakip olacak gibi görünüyor.

Xiaomi, Mi 11T serisinin lansmanı ile birlikte güncelleme politikasını değiştireceğini duyurdu. Xiaomi Ürün ve Teknoloji Başkanı Albert Shan bir açıklamasında, “Akıllı telefon donanımında yapılan sürekli iyileştirmelerle telefonun yaşam döngüsü giderek uzuyor. Yani kullanıcıların akıllı telefonlarını eskisi kadar sık değiştirmelerine gerek kalmıyor. Kullanıcılara, cihazlarının daha uzun süre güvenli çalışmasını sağlayan güvenlik güncellemeleri de sağlayacağız.” dedi.

Üç yeni Android yükseltmesi ve 4 yıllık güvenlik güncellemesi alacak akıllı telefonlara markanın eski cihazları da dahil edilebilir. Şimdilik sadece Xiaomi Mi 11T serisi buna dahil edildi. Müşterilerinin taleplerini karşılamak isteyen Çinli şirket, ekip için tüm akıllı telefon modellerine sistem güncellemeleri ve güvenlik yamaları getirmenin zor bir iş olduğunu açıkladı.

Xiaomi’nin son duyurusu, Samsung’un Şubat ayında yaptığı duyuruya benziyor. Samsung tarafından yapılan güncellemeler sadece akıllı telefonları değil tabletleri de içeriyordu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!