XDB Coin Nedir? DigitalBits Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

XDB Coin Nedir? (DigitalBits) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Geçtiğimiz günlerde en yüksek seviyelerine ulaşarak birçok yatırımcının ilgisini çekmiş olan XDB Coin, yeni ve geliştirilmiş bir blok zinciri yapısı ile karşımıza çıkıyor. Bu yüzden son zamanlarda birçok kişi XDB Coin nedir sorusunu araştırıyor. Kurumların ve kuruluşların kripto para piyasalarına kolayca girmelerini sağlayan ve dünya üzerinde kolay işlemleri garanti eden DigitalBits projesinin temel yönetim tokeni olarak karşımıza çıkan XDB Coin, her geçen gün daha büyük pazarı yönetiyor. Bizler de bu içeriğimizde XDB Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak gibi soruları yanıtlandıracağız.

XDB Coin Nedir? DigitalBits Nasıl ve Nereden Alınır?
XDB Coin Nedir? DigitalBits Nasıl ve Nereden Alınır?

XDB Coin (DigitalBits) Nedir?

DigitalBits projesi temel olarak işletmelerin sahip olduğu varlıkları blok zinciri teknolojileri üzerine entegre etme ve ticaretini gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Blok zinciri üzerinde bu tür işlemlerin gerçekleşebilmesi ve finansal olarak yönetilebilmesi için de XDB Coin kullanılıyor. Bu kripto para birimi 2019 yılının üçüncü çeyreğinde Stellar folku olarak piyasaya sürüldü. Yani güçlü bir proje olmasının yanı sıra arkasında da oldukça kaliteli bir altyapı barındırdığını söyleyebiliriz.

Sistem üzerinde her türlü kurum ve kuruluşun tokeni üretilerek paylaşıma açılabiliyor. Genelde herhangi bir değere sahip olmayan bu tokenler karşılığını XDB Coin ile alıyorlar. Bunun yanında NFT pazarlarında da aktif olarak rol almakta olan kripto paramız, her geçen gün daha fazla alanda kullanılabilir bir hale bürünüyor. Stellar altyapısında da sınırlı sayıda kripto para birimi bulunduğu için XDB Coin özel bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. DigitalBits ve XDB Coin hakkında daha teknik bilgileri incelemek isterseniz DigitalBits Whitepaper makalesine göz atabilirsiniz.

XDB Coin İstatistikleri

2019 yılından beri piyasalarda bulunan ve her geçen gün market hacmini daha da arttırmayı başaran XDB Coin, yüksek arz miktarına sahip olmasına rağmen değerlenme noktasında bir sorun yaşamıyor gibi gözüküyor. XDB Coin istatistikleri incelendiğinde ilerleyişin ne kadar iyi olduğunu ve kripto paramızın ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

  • XDB Coin (DigitalBits) toplam market hacmi 1,09 Milyar Dolar
  • Kripto paramızın toplam arz miktarı 1,5 Milyar adetken dolaşımda olan arz miktarı 777 Milyon adettir.
  • XDB Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün milyar dolar seviyesinde bir pazara hükmetmekte olan kripto paramız, en değerli kripto paralar arasına da ismini yazdırmış durumdadır. Son aylardaki ciddi yükselişlerinin de bu gibi durumlarda büyük etkisi bulunmaktadır. Değerinin yeni yeni fark ediliyor olması da yatırımcıların XDB Coin’e olan ilgisini arttırmaktadır.

kripto para
kripto para

XDB Coin Yorum

XDB Coin uzun zamandır piyasalarda bulunmasına rağmen çok fazla dikkat çekmeyi başarabilmiş bir kripto para birimi değildi. Genelde küçük işletmelerle anlaşmalar sağlayarak varlığını devam ettiren kripto paramız bulunduğumuz yıl itibariyle yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Hakkında çıkan haberlerle popülaritesini arttırmış olan ve daha fazla kripto para borsasında listelenmeye başlanmış olan XDB Coin hakkında birçok kişi şimdilik olumlu görüşlerini dile getiriyorlar. Böyle bir ilerlemeyi sürdürmesi halinde ise en değerli kripto paralar arasında en ön sıralara yerleşmesi kaçınılmaz olacaktır.

XDB Coin yorumları da tahmin edebileceğiniz üzere umut vadeden seviyelerdedir. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 139. Sırada bulunmasına rağmen birçok kişi daha ön sıralarda olması gerektiğini düşünmektedir. Varlıkları tamamen merkezsiz bir şekilde tokenize etmeyi başaran DigitalBits projesi ve blok zinciri ilerleyen zamanlarda daha çok firmanın dikkatini çekerek ciddi seviyelerde ilerleme gösterebilir.

XDB Coin Fiyatı

XDB Coin fiyatı, geçtiğimiz günlerde en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekor kırmayı başardı. Yıllardır sabit bir düzlem üzerinde çok fazla hareketliliğe sahip olmadan ilerleyen kripto paramız, 2021 yılı itibariyle rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. XDB Coin tüm zamanlar fiyat değişimini incelediğinizde anlatmak istediğimiz durumu daha iyi anlayabilirsiniz.

  • XDB Coin (DigitalBits) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $0.743 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • XDB Coin (DigitalBits) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.00672 olarak kaydedilmiştir.

XDB Coin’in ilerleyişi hakkında net bir yorum yapabilmek için fiyat grafiğini detaylı bir şekilde incelemek gerekiyor. Son birkaç ay içerisinde yatırımcısına hiç olmadığı kadar yüksek kazançlar sağlamış olan XDB Coin, her yeni gün yükselişine devam ediyor gibi gözüküyor.

XDB Coin Geleceği

XDB Coin geleceği en parlak olan kripto para birimlerindendir. Bugün en yüksek seviyelerinde bir değere sahip olan kripto paramız, en düşük seviyesinden günümüze %10000 oranından daha fazla yükseliş göstermiştir. Ve yükselişin büyük bir çoğunluğu son birkaç ay içerisinde gerçekleşmiştir. Bu durum yatırımcıları daha iştahlandırmıştır. Ancak yakın gelecekte bir miktar düzeltme yapması beklenmektedir. Bu durum yükselişin sona erdiği anlamına gelmemektedir. Daha fazla marka ve işletme ile iş birliği sağlanması ve NFT projelerinde ismini daha fazla duymamız ile mevcut değerini de katlarca arttırabilir.

Kripto para bilirleri ve XDB Coin yatırımcıları tarafından yapılan analizler sonucunda çıkarılan raporlara göre kripto paramızın ilerleyen yıllarda çok daha önemli bir kripto para olacağı ortaya çıkmaktadır. Hatta bazı yorumculara göre önümüzdeki senelere kadar $1 seviyesini geçmesi daha sonrasında $10 hedefine ilerlemesi beklenmektedir. Fakat bunun için market hacmini ciddi oranda arttırması gerekmektedir.

kripto para
kripto para

XDB Coin (DigitalBits) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

XDB Coin, Stellar altyapısında geliştirilmiş bir kripto para birimi olsa da ERC-20 altyapısını desteklemesiyle de bilinmektedir. Bu yüzden neredeyse her platformda özgürce kullanılabilir. Hatta kendi platformları üzerindeki işlemler ile hem XDB Coin satın alınabilir hem de gelir olarak elde edilebilir. Fakat yalnızca yatırım amaçlı bu kripto para birimine sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarından herhangi birini kullanabilirsiniz.

  • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
  • Bittrex
  • UniSwap (V2)
  • HotBit
  • BiKi

Yukarıda belirtilen kripto para borsaları dışındaki borsalardan XDB Coin alım satım işlemleri yapabilmeniz maalesef mümkün değildir. Ancak birçok platform üzerinde bu kripto para birimine sahip olabilirsiniz. Ayrıca varlıklarınızı MetaMask, Trust Wallet gibi cüzdanlarda barındırabilmeniz mümkündür. Hemen borsalardan birine kayıt olarak alım emri verebilir ve XDB Coin sahibi olabilirsiniz.

İçeriğimizde XDB Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık ve fiyatı, istatistikleri, geleceği gibi detayları sizlerle paylaştık. Bu kripto para birimi hakkında daha net bir yatırım planı oluşturmak için grafikleri incelemeyi ve analizinizi yapmayı unutmayın. Benzer inceleme içerikleri için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.