WBTC Coin Nedir? Wrapped Bitcoin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

WBTC Coin Nedir? (Wrapped Bitcoin) ✔️ Fiyatı, Yorumu, Satın Al

WBTC Coin nedir sorusu, market hacmini her geçen gün arttırarak en değerli kripto paralar arasına girmeyi başardığı ve Bitcoin ile aynı değere sahip olduğu için birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Ethereum ile Bitcoin birimlerini bir araya getirmek isteyen geliştiriciler Wrapped Bitcoin ismi verilen bir kripto para birimi geliştirdiler. Böylece her iki ağı da kullanan gelişmiş ve transferi kolay yapılabilir bir sistem ortaya çıkarılmak istendi. 2019 yılından bu yana belirttiğimiz konuda başarılı olunmuş gibi gözüküyor. İçeriğimizde WBTC Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları ve istatistikleri nasıldır gibi soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

WBTC Coin Nedir? Wrapped Bitcoin Nasıl ve Nereden Alınır?
WBTC Coin Nedir? Wrapped Bitcoin Nasıl ve Nereden Alınır?

WBTC Coin (Wrapped Bitcoin) Nedir?

WBTC Coin, 2019 yılında hem Ethereum ağını kuvvetlendirmek hem de Bitcoin ağını hafifletmek için oluşturulmuş olan DeFi yapısına sahip bir kripto para birimidir. Bitcoin’e karşın 1/1 oranında fiyatlandırılması yapılan kripto paramız ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan DApp’lere, akıllı sözleşmelere, DeFi platformlarına ve DEX borsalarına erişim sağlar. Böylece Bitcoin sahipleri de gelişmiş teknolojiler içerisinde merkeziyetsiz bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmeye devam edebilirler.

WBTC Coin, Bitcoin’e göre çok daha hızlı bir şekilde transfer edilebilir ve işlem ücretleri inanılmaz oranda düşüş gösterir. Bu yüzden WBTC Coin için Ethereum ile Bitcoin birleşimi denmektedir. Fakat bugün yalnızca ERC-20 ağında değil, birçok farklı blok zinciri üzerinde işlemi yapılabilecek desteği barındırmaktadır. Wrapped Token geliştiricileri ve WBTC Coin hakkında daha fazla teknik bilgiye ulaşmak isterseniz Wrapped Tokens Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

WBTC Coin İstatistikleri

WBTC Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın ne seviyede bir talebe olduğunu daha net bir şekilde gözlemleyebilmek mümkün hale geliyor. Birçok ortama daha hızlı bir şekilde transferin mümkün kılındığı kripto paramıza olan ilgi sürekli olarak artış gösteriyor. Çünkü Bitcoin ağının artık eskimiş olduğu düşünülüyor.

 • WBTC Coin (Wrapped Bitcoin) toplam market hacmi 12,6 Milyar Dolar
 • Kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 256,7 Milyon adettir. Talebe göre arttırılan arz tamamen sınırsızdır.
 • WBTC Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,54’lük kısmını domine etmektedir.

Piyasalarda halen en güçlü kripto para birimi Bitcoin olmasına rağmen, türevlerine de ilginin çok fazla olduğunu WBTC Coin sayesinde görebiliyoruz. Bugün kripto paramız en değerli kripto paralar sıralamasında 17. Sırada bulunarak bu durumu kanıtlıyor.

kripto para
kripto para

WBTC Coin Yorum

WBTC Coin, Bitcoin ve Ethereum üzerinde oldukça iyi bir transfer aracı olarak bilinmektedir. Bitcoin ağının her geçen gün daha da sıkışması ve işlem hızlarının yavaşlayarak işlem ücretlerinin artması yatırımcıları başka ağlara yönlendirmektedir. WBTC Coin bu noktada Bitcoin varlıklarının ERC-20 ağı başta olmak üzere TomoChain, Polygon, Avalanche, Harmony, Zilliqa, Cronos gibi ağlar üzerinden aktarılmasını sağladığı için birçok yatırımcı daha kolay aktarım gerçekleştirebilmektedir.

WBTC Coin’e olan ilginin arttığını her geçen gün yükseliş gösteren market hacminden anlamak mümkündür. Eğer böyle ilerleme gösterirse birkaç sene içerisinde Bitcoin’in toplam arz miktarına da ulaşması kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden WBTC Coin yorumlarının oldukça olumlu olduğunu ve kripto paramızın desteklendiğini belirtmeden geçmeyelim.

WBTC Coin Fiyatı

WBTC Coin, 2019 yılında piyasalara sürüldü ve o tarihten günümüze Bitcoin’in anlık fiyatının dışına çıkmadı. Günümüzde $47000 ile $55000 arasında değişen WBTC Coin fiyatı, tamamen Bitcoin’e bağımlı olarak hareketlilik sergilemektedir. Tüm zamanlar değişimi de tahmin edebileceğiniz üzere o yıldan bu yıla Bitcoin’in hareketliliği ile gerçekleşmiştir.

WBTC Coin Geleceği

WBTC Coin geleceği tahmin edebileceğiniz üzere tamamen Bitcoin’e bağlıdır. Bitcoin ile aynı değere sahip olması için arz miktarı ayarlanmakta, bunun yanında piyasalarda yalnızca BTC odaklı işlemlerin yapılmasına izin verilmektedir. Piyasadaki varlığını koruması açısından ise, hatırı sayılır market hacmine ulaştığı için endişe edilecek bir durum bulunmamaktadır. Yine de birçok yatırımcı WBTC yerine Bitcoin’in tercih edilmesini ve yalnızca transfer işlemlerinde bu kripto para biriminin kullanılması gerektiğini belirtiyorlar.

Değer değişimi açısından incelenecek olursa Bitcoin bazında inceleme yapmamız gerekiyor. Kripto para dünyasıyla ilgilenen birçok yatırımcı Bitcoin’in önümüzdeki senelerde $100000 seviyesine erişeceğini belirtiyor. Bunun olması halinde dolaylı olarak Wrapped Bitcoin de aynı seviyeye ulaşacaktır. Bunun dışında kendi başına değişim yaşaması mümkün değildir.

kripto para
kripto para

WBTC Coin (Wrapped Bitcoin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

WBTC Coin, Bitcoin türevi bir kripto para birimi olduğu ve birçok platforma erişimi daha mümkün hale getirdiği için neredeyse her noktada bulunabilir ve transferi gerçekleştirilebilir. Zaten mevcut amacı transferlerin daha kolay gerçekleştirilmesini sağlamak olduğu için WBTC Coin’i her noktada bulabilirsiniz. Borsalardaki aktarımlar ve ticaretler için ise WBTC Coin alım satım işlemleri gerçekleştirebileceğiniz 150’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

 • FTX – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Uniswap
 • Bittrex
 • Bitfinex
 • Bitay – Türk Borsası
 • CoinList Pro
 • Poloniex
 • OKEx
 • Indodax

Bunların yanında yukarıda bahsettiğimiz altyapıları destekleyen tüm platformlara WBTC Coin aktarımı gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Böylece DApp’lere daha kolay katılabilir ve varlıklarınızı arttırmanın yollarını öğrenebilirsiniz. Sahip olduğunuz WBTC Coin varlıklarınızı istediğiniz noktada tekrar Bitcoin’e dönüştürebilmeniz de mümkündür.

İçeriğimizde WBTC Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık ve yorumları, fiyatı, alınabileceği borsalar gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız WBTC Coin ve Wrapped Token kavramı hakkında aradığınız tüm bilgilere ulaşabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.