Haber, Sosyal Medya

Twitter, Videolarda Oynatma Hızını Artırıyor

Twitter şu an Android cihazlar ve web sürümü için 2x, 1x ve 0.5x gibi video oynatma hızlarını test ediyor. İşte, Twitter’ın yeni özelliği hakkında detaylar…

Twitter, video oynatma hızı özelliğini sunacak

Twitter, şirketin destek hesabı tarafından yayınlanan bir tweet’e göre videolar ve sesli notlar için oynatma hızını test ediyor.

Bazı kullanıcılar, Android ve web tarayıcılarında, aralarından seçim yapabilecekleri çeşitli hızlarla beraber farklı video oynatma seçeneklerini görecek. Twitter’ın oynatma hızı seçeneğinin, ayarlar simgesine tıklayarak erişilebilen videoların sağ üst kısmında yer aldığı görülüyor. Hız 0.25x‘e kadar düşürülüp, en fazla 2x‘e kadar artırılabilir.

İlgili İçerik: Twitter, Canlı Yayınlara Alışveriş Özelliğini Getirecek!

Özellik şu anda test modunda olduğundan, iPhone ve iPad kullanıcıları da dahil olmak üzere henüz tüm kullanıcılar tarafından erişilemeyecek. Netflix ve YouTube gibi diğer platformlarda görülen video oynatma hızı ayarları artık Twitter’a da geliyor ve bu platform için önemli bir gelişme.

Platform ayrıca, küresel olarak test edilen bir özelliği test ediyor. YouTube’da da var olan Beğenmeme Butonu çok yakında Twitter’a gelecek. Aşağı ok tuşu gönderilerde değil sadece yanıtlarda geçerli olacak.

Twitter beğenmeme butonu hem web sürümde hem de iOS ve Android telefonlarda aktif hale gelecek. Bir tweete verilen yanıtlar bu butona basılarak olumsuz oylanabilecek. Fakat, tweet sahibinin rencide olmaması için de beğenmeme sayısı gizli tutulacak. Burada amaç, çok fazla beğenilmeyen tweetleri en alt sıralara göndermek.

Sosyal medya devi rakipleri karşısında kendini unutturmamak adına pek çok yeni özellikle karşımıza çıkıyor. Son olarak, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına video içeriklerine yoğunlaştı. Geçtiğimiz aylarda videolara alt yazı seçeneğini getirdi. Şimdi de yeni oynatma hızı seçeneklerini getiriyor.

Peki siz Twitter kullanıyor musunuz? Son özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.