TRB Coin Nedir? Tellor Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

TRB Coin Nedir? (Tellor) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Bir süredir piyasalarda bulunmasına rağmen çoğu kişi tarafından bilinmeyen ancak son zamanlarda tekrar yükseldiği için araştırılmaya başlanan TRB Coin, önemli bir görevi üstlenen kripto paralardan olduğu için dikkat çekmeyi başarıyor. TRB Coin nedir araştırması yapan yatırımcılar ve kullanıcılar ise net bilgilere maalesef ulaşamıyorlar. Ethereum altyapısında dApp’lerin daha gelişmiş teknolojiler ile sunulmasını ve akıllı sözleşmelerin daha kararlı bir şekilde yönetilmesini sağlayan bu kripto para birimi son zamanlardaki hareketliliği nedeniyle yatırım dünyasında tekrar konuşulmaya başlandı. Bizler de bu içeriğimizde TRB Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi sıkça sorulan soruları yanıtlandıracağız.

TRB Coin Nedir? Tellor Nasıl ve Nereden Alınır?
TRB Coin Nedir? Tellor Nasıl ve Nereden Alınır?

TRB Coin (Tellor) Nedir?

Tellor projesi, temel olarak Ethereum ağı üzerindeki yüksek değere sahip verilerin işlenmesi, yönetilmesi ve aktarılması konusunda işlemler yürütmeyi amaçlayan ve böylece daha güvenli, kararlı ve hızlı bir sistem oluşturmayı hedeflemektedir. Oracle olarak adlandırılan bu sistem tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Daxia ismi verilen projenin geliştirilmiş ve düzenlenmiş bir versiyonu olan TRB Coin, ihtiyaç sonucu doğmuş ve bugüne kadar birçok problemin üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Tellor ve TRB Coin sayesinde Ethereum ağı üzerinde geliştirilen akıllı sözleşmeler ve dApp’ler daha güvenli ve hızlı bir şekilde bir noktadan başka bir noktaya aktarılabilir. Ayrıca diğer blok zincirleri ile birlikte ortak çalışma sağlanabilmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kripto paramızın ne derece önemli olduğunu anlamak kolay olacaktır. Finansal desteğin sağlanması ve projenin geliştirilmesi için TRB Coin olarak pay geliştiricilere dağıtılmaktadır. Tellor ve TRB Coin hakkında teknik detayları merak ediyorsanız Docs Teller sayfasına göz atabilirsiniz.

TRB Coin İstatistikleri

Oldukça düşük arz miktarına sahip olmasına rağmen madenciliği yapılabilir bir kripto para birimi olduğu için henüz tam bir değere sabitlenmemiş olan TRB Coin, grafiklerde iyi seviyede ilerleme sergiliyor gibi gözüküyor. 2019 yılından bu yana Ethereum altyapısında birçok yeniliğe imza atmış olan TRB Coin istatistikleri de şöyledir:

 • TRB Coin (Tellor) toplam market hacmi 135 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 2,09 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 2,01 Milyon adettir. Kısmen madenciliği yapılabildiği için toplam arz miktarı arttırılabilmektedir.

Diğer DeFi projelerine ve kripto paralara kıyasla daha düşük market hacmine sahip olmasına rağmen etki alanı oldukça fazla olan TRB Coin’in ilerlemek için önünde hiçbir engel bulunmuyor. Fakat zaman içerisinde eskiyecek bir teknoloji olacağını da unutmamak gerekiyor.

kripto para
kripto para

TRB Coin Yorum

Günümüzde piyasalarda bulunan DeFi projesi sayısı oldukça azdır. Ancak gelecek zamanlarda en önemli kripto paraların DeFi olarak sunulmuş kripto paralar olacağı söylenmektedir. TRB Coin de bu projelerden biri olarak öne çıkmaktadır. Henüz istediği ilerlemeyi kaydedememiş olsa da bu kripto para bilirlerine göre herhangi bir engele sebebiyet vermemektedir. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 394. Sırada bulunmasına rağmen birçok noktada aktif olarak kullanılan ve tercih edilen bir kripto para birimi olduğu için hızla yükselmesi kaçınılmaz olacaktır.

TRB Coin yorumları incelendiğinde özellikle büyük yatırımcıların bu kripto paraya karşı bir ilgisi olduğunu görebilirsiniz. Market hacmini henüz çok arttırmamış olsa da değer konusunda ciddi bir ilerleme kaydeden ve geçtiğimiz haftalarda tekrar yükseliş trendine girmeyi başaran TRB Coin DeFi projeleri arasında en iddialılarından biri olmayı başarıyor. İlerleyen zamanlarda daha sağlam adımlar atarak bilinirliğini ve yatırımını arttırabilme potansiyelini içerisinde fazlasıyla bulunduruyor.

TRB Coin Fiyatı

TRB Coin fiyatı, sürekli olarak yükselen bir trend içerisinde yer almaktadır. Çıkış değerinin altına neredeyse hiçbir zaman inmemiş olan kripto paramız düşük arz miktarı sebebiyle yüksek değere sahip olmaktadır. Bu durum daha çok yatırımcının ilgisini çekmektedir. Çok yüksek market hacmine sahip olmamasına rağmen yüksek hareketliliği sayesinde de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 • TRB Coin (Tellor) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $163.7 olarak kaydedilmiştir.
 • TRB Coin (Tellor) tüm zamanlar en düşük değeri Kasım 2019 tarihinde $1.11 olarak kayıtlara geçmiştir.

Günümüzde halen bir yükseliş trendi içerisinde bulunan ve yeni rekora ulaşması beklenen TRB Coin, market hacmini yükseltmesi halinde en değerli kripto paralar arasında çok daha iyi bir yere sahip olacaktır. Fakat o zamana kadar bilinirliğini arttırması ve daha çok yatırımcıyı bünyesine kazandırmalıdır.

TRB Coin Geleceği

Bugün $45 ile $65 arasında bir değere sahip olan TRB Coin, en düşük seviyesinden günümüze %5700 oranında yükseliş göstermiştir. Market hacmi düşük olan bir kripto para birimine göre oldukça iyi fiyat hareketliliğine sahip olduğunu ve yatırımcısını ciddi anlamda mutlu etmiş olduğunu belirtmek gerekiyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz haftalarda tekrar yükselmeye başlayan kripto paramız, her gün %5 oranında yükseliş göstermektedir. Bu sürecin devam etmesi ve belli dirençlerin aşılması durumda yeni rekor gözükebilir.

Ethereum ağını geliştiren ve DeFi etiketine sahip olan bir kripto para birimi olduğu için TRB Coin geleceği hakkında birçok kişi umut verici yorumlarını dile getiriyorlar. Fakat bazı kişiler ilerleyen zamanlarda arz miktarının artacağını ve bu durumun değeri ciddi oranda etkileyeceğini belirtiyorlar. TRB Coin yatırımcıları ise birkaç seneye kadar kripto paramızın $100 seviyesini aşacağını ve yeni bir ATH yapacağını söylüyorlar. Hangisinin gerçekleşeceğini bilemiyoruz ancak TRB Coin’in ismini daha çok duyacağımızdan eminiz.

kripto para
kripto para

TRB Coin (Tellor) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

TRB Coin, market hacmi yüksek olmayan ve çok bilinmeyen bir kripto para birimi olmasına rağmen, kolayca alıp satabileceğiniz kripto paralardandır. Bugün 30’dan fazla kripto para borsası üzerinde listelenen kripto paramızı alabilmek için borslardan birine kayıt olmanız ve işlem çiftinde emir oluşturmanız yeterlidir. TRB Coin alım satım işlemleri için en çok başvurulan kripto para borsalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bitglobal
 • OKEx
 • WazirX
 • UniSwap
 • Pionex
 • BKEX

ERC-20 altyapısına sahip olan ve bu altyapıda geliştirilmiş olan bir kripto para birimi olduğu için her türlü platformda rahatlıkla barındırabileceğiniz TRB Coin, MetaMask, Trust Wallet ve benzeri cüzdanlara da aktarılabilir. Hatta dApp’ler yardımıyla stake ve farm işlemleri de yapabilmek mümkündür. Kısacası TRB Coin, kolayca alabileceğiniz, aktarabileceğiniz ve barındırabileceğiniz bir kripto para birimidir.

TRB Coin nedir sorusu bugünlerde birçok yatırımcı ve kripto parayla ilgilenen kişi tarafından araştırılmaktadır. Umarız içeriğimiz sayesinde bu soruya ve detaylarına cevap bulabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para başlıklı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Bu ve diğer inceleme içeriklerinde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.