TRAC Coin Nedir? OriginTrail Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

TRAC Coin Nedir? (OriginTrail) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

TRAC Coin nedir sorusu geçtiğimiz günlerde yeni rekoruna ulaştığı için birçok yatırımcının ilgisini çekti ve araştırılmaya başlandı. Büyük işletmeler için gelişmiş çözümler sunarak kısa süre içerisinde ciddi bir ilerleme kaydetmiş olan TRAC Coin, son günlerce ciddi bir şekilde değer kazanıyor. Özellikle büyük firmalar ile yeni anlaşmalar yapmasıyla bilinen bu proje, ilerleyen zamanlarda daha çok konuşulacağa benziyor. Bizler de bu içeriğimizde TRAC Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, fiyatı, yorumu ve istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

TRAC Coin Nedir? OriginTrail Nasıl ve Nereden Alınır?
TRAC Coin Nedir? OriginTrail Nasıl ve Nereden Alınır?

TRAC Coin (OriginTrail) Nedir?

TRAC Coin ve OriginTrail projesi, temel olarak dünyanın her yerindeki firmalar ve kurumlar için tedarik zincirleri üzerinde güvenilir bir ticaret yapılmasını sağlamayı, bunun yanında verilerin en güvenli şekilde paylaşılmasını mümkün kılmayı amaçlamaktadır. 2011 yılında geliştirilmeye başlanan bu proje, bugüne kadar birçok kuruluşa hizmet vermiştir. 2018 yılının başlarında da ekonomik fon oluşturmak ve ticari işlemlerin daha kolay bir şekilde yürütülmesini sağlamak için TRAC Coin piyasaya sürülmüştür.

Kendi içerisinde ODN ismi verilen merkeziyetsiz bir ağ yapısına sahip olan TRAC Coin, ERC-20 altyapısında geliştirilmiş kripto paralardan biridir. Verilerin saklanması, paylaşılması ve düzenlenmesi konusunda tüm süreçleri blok zincirleri ile daha iyi bir şekilde yönetmeyi amaçlayan bu proje ile birlikte artık daha hızlı, güvenilir ve kararlı bir veri yönetim sistemi oluşturulmuş olacaktır. Özellikle büyük işletmelerin tercih etmesinin en büyük sebebi de budur. OriginTrail ve TRAC Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz OriginTrail Whitepaper makalesine göz atabilirsiniz.

TRAC Coin İstatistikleri

TRAC Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın aslında ne kadar fazla potansiyele sahip olduğunu daha net bir şekilde görebiliriz. Düşük arz miktarına ve yüksek market hacmine sahip olmasına rağmen değer konusunda halen istenilen seviyelere ulaşmamış olan TRAC Coin, her an yeni bir atak yaparak en popüler kripto paralardan biri olabilir.

 • TRAC Coin (OriginTrail) toplam market hacmi 500 Milyon Dolar
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı yalnızca 500 Milyon adetken dolaşımdaki arz miktarı 358 Milyon adettir.
 • TRAC Coin, tüm kripto para piyasaların %0,01’lik bölümünü domine etmektedir.

Görüldüğü üzere TRAC Coin, benzeri kripto para birimlerine göre çok daha iyi değerlere sahiptir. Bunun yanında büyük bir yatırımcı kitlesi yerine küçük ancak güçlü yatırımcılara sahip olduğu için genellikle değerinden ve istatistiklerinden ciddi kayıplar yaşamamaktadır.

kripto para
kripto para

TRAC Coin Yorum

TRAC Coin yorumlarını incelemeden önce bu kripto para biriminin ne kadar takipçisi olduğunu bilmek gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi büyük yatırımcılar tarafından tercih edilmesine rağmen özellikle son birkaç hafta içerisinde on binlerce yeni yatırımcıya ulaşmayı başaran TRAC Coin, yıllardır beklenen ivmesini kazanmış gibi görünüyor. Durum böyle olunca hakkında belirtilen görüşler de olumlu olarak karşımıza çıkıyor.

TRAC Coin bugün en değerli kripto paralar listesinde 161. Sırada bulunuyor. Uzun zamandır sessizliğini koruyan ve yalnızca birkaç kuruluş ile çalışmakta olan kripto paramız, bugün birçok borsanın, platformun ve kuruluşun ilgisini çekiyor. Şirketlerdeki tedarik zincirlerindeki sorunlara kolaylıkla çözüm sağladığı için yakın zamanda daha çok kişinin merceğine girerek bilinirliğini arttırabilme potansiyelini içerisinde barındırmaya devam ediyor.

TRAC Coin Fiyatı

TRAC Coin fiyatı, sürekli bahsettiğimiz gibi son zamanlarda yeni rekorlara koşuyor ve dolayısıyla sürekli olarak istatistikler değişim gösterebiliyor. Ancak an itibariyle TRAC Coin’in $0.7 ile $1.10 arasında değere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tekrar güç alması halinde bu direnci yıkabileceğini ve daha da yukarılara ilerleyebileceğini hatırlatmak gerekiyor.

 • TRAC Coin (OriginTrail) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $1.13 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • TRAC Coin (OriginTrail) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.00378 olarak kaydedilmiştir.

Günümüzde yükseliş trendinin içerisinde bulunduğu ve ATH yapabilme potansiyelini barındırdığı için oldukça yüksek fiyat hareketliliğine sahip olan TRAC Coin, yatırımcısına büyük geri dönüşler sağlamayı başardı. Ancak bu sürecin ne kadar daha devam edeceği hakkında net bir yorum yapmak oldukça zor.

TRAC Coin Geleceği

TRAC Coin geleceği hakkında şimdilik net bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü yeni bir yükseliş trendinin içerisinde bulunuyor ve her gün daha yüksek seviyelere ulaşmayı başarıyor. Bu yüzden birçok yatırımcı kripto paramıza çekingen yaklaşıyor. Buna rağmen büyük yatırımcılar ve kuruluşlar OriginTrail projesine yıllardır güveniyorlar ve ne olursa olsun vazgeçmemekte kararlı gibi gözüküyorlar. Hal böyle olunca bugün gördüğümüz gibi grafiklerle karşılaşıyoruz.

En düşük seviyesinden günümüze %26000 oranından daha fazla yükseliş yaparak, yatırım yapan birçok kişinin zengin olmasını sağlamış TRAC Coin, istatistiklerinden de anlaşılacağı üzere olması gereken değerin altında bulunuyor. Fakat beklenen değere ulaşması da şimdilik biraz zor gözüküyor. Yine de bir gün ansızın yeni rekorlar kırarak $2 seviyesine ulaşmasının önünü açabilir.

kripto para
kripto para

TRAC Coin (OriginTrail) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

ERC-20 altyapısında geliştirilen ve halen bu altyapıyı aktif olarak kullanmakta olan TRAC Coin, neredeyse her noktada özgürce kullanılabiliyor. Ancak ERC-20 altyapısı sebebiyle yüksek işlem ücretleri ile karşılaşmak kaçınılmaz oluyor. Bunun yanında TRAC Coin alım satım işlemi yapmak istiyorsanız da başvurabileceğiniz 10’a yakın kripto para borsası bulunuyor.

 • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bittrex
 • Uniswap
 • 0x Protocol
 • Bancor Network
 • BitMart
 • BitForex
 • HitBTC

Yukarıdaki listede belirtmiş olduğumuz kripto para borsaları dışında bir noktadan TRAC Coin alabilmek oldukça zordur. Fakat kendi platformları üzerinden kazanabilir, satın alınabilir ve ödüllendirme olarak sahip olabilirsiniz. Ayrıca varlıklarınızı MetaMask gibi dijital cüzdanlarda uzun süreler boyunca saklayabilmenizin de desteği sağlanmaktadır.

Umarız içeriğimiz sayesinde TRAC Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumu gibi detaylara hâkim olmuşsunuzdur. Diğer inceleme içeriklerimize de göz atmak isterseniz sitemizde bulunan kripto para kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.