Başlangıç Grafik Tasarım Toplu resim optimizasyonu ve seo uyumlu resimler | Fotosizer

Toplu resim optimizasyonu ve seo uyumlu resimler | Fotosizer

11

Özellikle webmasterların ilgisini çekecek bir konu ile tekrar karşınızdayım. Web sitelere yüklenecek resimlerin boyutları, web sitelerin optimizasyonunu doğrudan etkilemektedir. Boyutu yüksek olan resimlerin sayfa içinde kullanılması, yine o sayfaların daha geç yüklenmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda resimlerin optimize edilmesi, sayfanın optimize edilmesi aşamalarının büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Toplu resim optimizasyonu konumuza başlayalım.

Resimlerinizin optimizasyonu sırasında pek çok dikkat etmeniz unsur bulunmaktadır. Resimlerin kalitesinin ne denli az değiştiği, optimizasyonlarınızın kalitesini gösterir. Kaliteli optimizasyon için ise doğru bir yol izlemeniz, doğru araçları kullanmanız gerekir. Bu konuyu tam da bu amaçla yazıyorum…

Toplu resim optimizasyonu

Resimlerin optimize edilmesi işleminde kullanılan pek çok araç var. Vakitten ne denli kazanmak istediğiniz, bu yazılımların hangisinin size uygun olduğunu belirler. Photoshop, Fireworks, Online optimizerlar ve diğer araçlar ile aynı işlemler farklı zaman dilimlerinde sonuçlandırılabilir. Bunların en hızlı olanı, sırf bu iş için yapılmış yazılımlardır. Bu yazılımlardan biri olan Fotosizer, resimlerinizi toplu işlemeniz için muazzam bir araç.

Fotosizer, belirlediğiniz resimlerin tamamını optimize ederek kalite kaybını minimuma indirerek %90 oranında başarılı optimizasyon sonuçları verebilmektedir. Kendim de kullanmış olduğum bu yazılımı sizlere de gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

Fotosizer indirme bağlantısını ve Profesyonel sürüm serial kodlarını bu yazının devamında bulabileceksiniz. Lisans koduna erişmek için yorum yapmanız gerekmektedir. Yorum yaptığınız mail adresinize lisans kodu gönderilecektir. Lisans kodunu nasıl kullanacağınız ve programı nasıl kuracağınız ile ilgili bilgiler de bu mail içerisinde yer alacaktır. Toplu resim optimizasyonu programını indirmek için buraya tıklayın.  Ayrıca Programın kurulumu için buraya tıklayarak  bilgi sahibi olabilir, programın nasıl kullanıldığını ise buraya tıklayarak açılan makaleden öğrenebilirsiniz.

İnceleme
Toplu Resim Optimizasyon Programı: Fotosizer
Önceki İçerikAvea Türk Telekom yurt dışına arama ve mesaj kapatma
Sonraki İçerikResimlerin boyutunu küçültme | Fotosizer kullanımı
Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar.

11 Yorum

    • Programı geçen hafta tekrar lisansladık. çeşitli hataları giderdik. paylaşım sıramıza aldık. bu hafta yayınlamayı düşünüyoruz. Takibe alabilirsiniz kanalımızı ve sitemizi.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!