TOMO Coin Nedir? TomoChain Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

TOMO Coin Nedir? (TomoChain) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

TOMO Coin nedir sorusu, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde birden fazla tüm zamanlar rekoru kırmayı başardığı için yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Eylül 2021 tarihinden beri hızlı hareketlilikler sergileyerek yeni bir rekor kıracak edasıyla umut veren kripto paramız, akıllı sözleşmelerin oluşturulabileceği ve yönetilebileceği bir platforma öncülük ediyor. Güçlü bir altyapıya sahip olduğu için çok fazla tercih edilen TOMO Coin, her geçen gün daha yükselerek en değerli kripto paraların arasına girmeyi başarıyor. Bizler de bu içeriğimizde bilinmeyenleri açıklığa kavuşturmak amacıyla TOMO Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak ve ilerleyen zamanlarda nasıl bir yol izleyeceği, fiyatının nasıl değişimler gösterdiği, istatistiklerinin nasıl olduğu gibi detayları paylaşmaya çalışacağız.

TOMO Coin Nedir? TomoChain Nasıl ve Nereden Alınır?
TOMO Coin Nedir? TomoChain Nasıl ve Nereden Alınır?

TOMO Coin (TomoChain) Nedir?

TOMO Coin piyasaya sunulma tarihi düşünüldüğünün aksine çok daha erken. 2017 yılında geliştirmeleri tamamlanan ve 2018 yılında kendi altyapısı ile birlikte piyasalara sürülmüş olan kripto paramız, herkesin akıllı sözleşmeler geliştirebilmesini ve sunmasını sağlıyor. Bu noktada bireysel ve küçük çaplı bir hizmet yerine direkt olarak kurum ve kuruluşlara hizmet vermeyi tercih ediyor. Bu yüzden ticari kullanım amaçlı kullanılan kripto para birimlerinden biri olarak biliniyor. Bunun yanında tamamen merkeziyetsiz yapısıyla, güçlü bir DeFi projesi olarak da tanımlanıyor.

TomoChain bugün büyük bir sözleşme platformu olarak biliniyor ve ağ üzerinde yapılan tüm finansal işlemler için TOMO Coin kullanılıyor. Ethereum altyapısından da güç alan bu ağ, çok daha hızlı işlemleri ve sıfır işlem ücretleri ile göze çarpıyor. Böylece uluslararası işlemlerde hemen sonuçlar alınarak bu sonuçların alınmasında herhangi bir işlem ücreti ödenmiyor. Büyük firmalar portföyüne TOMO Coin’i tüm bu sebeplerden ötürü mutlaka ekliyorlar. TomoChain altyapısı ve TOMO Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz TomoChain Technical White Paper V1.0 makalesini inceleyebilirsiniz.

TOMO Coin İstatistikleri

TOMO Coin istatistikleri, halka arz edildiği ilk günden bu yana istikrarlı bir ilerleme sergilemektedir. Bunun en büyük sebebi anlaşma yaptıkları büyük yatırımcıların bu kripto para biriminden kolay kolay vazgeçmemesidir. Böyle bir istatistikle karşılaşan diğer yatırımcılar ise geleceğinin parlak olduğunu düşünmekte ve kripto paramıza yatırım yaparak market hacmini yükseltmektedirler.

 • TOMO Coin (TomoChain) toplam market hacmi 330 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 100 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 86 Milyon adettir.
 • TOMO Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

İstatistikleri incelediğinizde TOMO Coin’in beklediğiniz seviyede yüksek değerlere sahip olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak yeni dönem bir kripto para birimi olduğu ve adımlarını daha sağlam bir şekilde attığı için bugüne kadar ulaştığı değerleri kolay kolay kaybetmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu açısıyla, diğer kripto para birimlerinden ayrılmakta ve daha kararlı bir kripto para birimi olarak öne çıkmaktadır.

kripto para
kripto para

TOMO Coin Yorum

Piyasaya arz edildiği ilk haftalarda ciddi seviyede ilgi görerek hızlı bir yükseliş trendine giren TOMO Coin, bu trendde uzun süre dayanamamış ve açılış seviyesinin bile altına düşmüştür. Buna rağmen kripto paraların ciddi düşüşler yaşadığı 2019-2020 yıllarında daha sabit bir ilerleme kaydederek ne kadar kararlı bir ağa sahip olduğunu kanıtlamıştır. Ağ üzerinde saniyede 20.000 işlem gerçekleştirebilen ve bu açıdan Ethereum ile karşılaştırıldığında katlarca önde olan TOMO Coin yorumları da umut vadediyor. Birçok kripto para biliri bu teknolojinin daha fazla kuruluşta kullanılması gerektiğini savunuyor.

TOMO Coin, merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olmasına rağmen arkasında 40 kişilik bir geliştirici ekibi bulunuyor. Bu ekip ilk başta geliştirilen kodları paylaşmazken, kararlı sürüme geçen her türlü detayı GitHub platformu üzerinden halka açık hale getiriyor. Ayrıca daha önce geliştirilmiş olan akıllı sözleşmeler ve uygulamalar, daha sonrasında TomoChain altyapısına uyumlu bir hale getirilerek bu ağ üzerinde çalıştırılabiliyor. Bu özellik kripto paramızın ne kadar esnek ve ölçeklenebilir bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor.

TOMO Coin Fiyatı

Yatırımcıların en çok dikkatini çeken ve son günlerde haberlerde yer almasının en büyük sebebi olan TOMO Coin fiyatı, istikrarlı bir yükseliş trendi içerisinde yer alıyor. 2021 yılının mart ayından bu yana kademeli bir şekilde yükselerek düşen ve yeni rekorlara her seferinde daha da yaklaşan kripto paramız, bugünlerde yeni bir rekor kırabilecek gibi görünüyor.

 • TOMO Coin (TomoChain) tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $3.92 olarak kayıtlara geçti.
 • TOMO Coin (TomoChain) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.1407 olarak kaydedildi.

Bugün $2.5 ile $3.7 arasında değer değişimine sahip olan TOMO Coin, son birkaç aydır çok yüksek fiyat hareketliliğine sahip. Bu yüzden kısa vadeli yatırımcılar kripto paramızdan ciddi kazançlar elde ettiler. Grafiksel olarak incelendiğinde, kaçınılmaz bir şekilde önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni rekor kıracağı da görülebiliyor.

TOMO Coin Geleceği

TOMO Coin, 2020 yılına kadar hareketli olsa da ciddi bir fiyat değişikliği yaşamadı. Buna rağmen birçok yatırımcı ciddi kazançlar elde ettiler. Fakat ilk süreçte yatırım yapan yatırımcıların birkaç yıl beklemesi gerekti. Bugün yukarıda da bahsettiğimiz gibi güçlü bir yükseliş trendi içerisinde yer alan kripto paramız, en düşük seviyesinden günümüze %2200 oranından daha fazla yükseliş gösterdi. Kripto para bilirleri tarafından yapılan yorumlar da TomoChain ağının ilerleyen zamanlarda ve TOMO Coin geleceğinin daha da değerli bir hale konuma yönünde.

TOMO Coin yatırımcıları, kripto paramızın mevcut ilerleyişinden oldukça memnun görünüyorlar. Bu durum daha fazla yatırımcının TomoChain ağına ilgi duymasını sağlıyor. Zaten mevcut olarak 50000’den fazla takipçisi bulunuyor. Yapılan teknik analizler sonucunda TOMO Coin’in yakın zamanda yeni bir rekor kıracağı ve kolaylıkla $5 seviyesine ulaşacağı düşünülüyor. Uzun vadede ise en değerli kripto paralar arasında en baş sıralarda yer alacağı ve daha yüksek market hacmi rakamlarına ulaşacağı hakkında görüşler mevcut.

kripto para
kripto para

TOMO Coin (TomoChain) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

TomoChain kendi içerisinde büyük bir platform olduğu için her türlü kripto para birimi ve fiat para birimi ile ticareti mümkün durumda. Bunun yanında her geçen gün bilinirliğini arttıran ve kullanım alanını genişleten bir kripto para birimi olarak biliniyor. Bu yüzden kolay bir şekilde TOMO Coin sahibi olabilir ve bunun ticaretini yapabilirsiniz. TOMO Coin alım satım işlemleri için ise aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • FTX
 • KuCoin
 • MEXC
 • LBank
 • Coinone
 • Uniswap (V2)
 • WazirX
 • Binance DEX

Bu kripto para borsalarının yanında 30’a yakın kripto para borsası üzerinde TOMO Coin işlem çiftlerinde emir oluşturarak TOMO Coin alabilir ve satabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz TOMO Coin varlıklarınızı ERC-20 ve Binance Smart Chain altyapısını destekleyen tüm ortamlara aktarabilir ve barındırabilirsiniz.

TomoChain yükselen bir değer ve kripto paralar ile ilgilenen herkesin mutlaka incelemesi gerekiyor. Bizler de TOMO Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık ve diğer detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız kripto paramız hakkında aradığınız bilgilere ulaşabilmişsinizdir. Benzer inceleme içerikleri için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Unutmayın, burada hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.