TikTok Gelinlik Efekti Nasıl Yapılır?

Birbirinden ilginç efektler ile TikTok kullanıcılarını etkilemek mümkün. Tiktok gelinlik efekti de bu efektlerden biri. Bu içeriğimizde son zamanların en popüler efektlerinden biri olan TikTok gelinlik efekti nasıl yapılır hep birlikte öğreneceğiz!

En büyük sosyal medya platformlarından biri haline gelen TikTok, son derece ilgi çekici video içeriklerle kullanıcılarına farklı bir etkileşim deneyimi sunuyor. Özellikle keşfet gibi özellikleri sayesinde milyarlarca kullanıcı TikTok’u severek kullanıyor.

TikTok Gelinlik Efekti Nasıl Yapılır?

Bu videolar içerisinde kullanılan bazı özellikler sayesinde videolar daha etkileyici hale geliyor. Bu özelliklerden biri de efektler. Çeşitli efektler sayesinde birbirinden ilginç TikTok videoları hazırlamak mümkün. İşte bu yazımızda tam olarak bu efektlerden biri olan gelinlik efekti nasıl yapılır bu konuya değineceğiz.

TikTok Gelinlik Efekti Nasıl Yapılır?

Herkesin merak ettiği TikTok gelinlik efekti yapımı oldukça basittir. Bu efekti yapmak için telefonunuza iki uygulama indirmeniz gerekiyor. Sonrasında bu uygulamalar içerisinde bulunan bazı gelinlik videoları ve ayarlar sayesinde kendi resminizi kullanarak gelinlik efekti yapabilirsiniz. Hazırsanız TikTok gelinlik efekti nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim!

TikTok Gelinlik Efekti Nasıl Yapılır?

FacePlay AI Art Generator adlı uygulamayı yükleyin

Google Play Store ve App Store üzerinden FacePlay AI Art Generator adlı uygulamayı indirin ve yükleyin.

Gelinlik şablonları için ‘wedding dress’ araması yapın

Uygulamayı açtığınızda karşınıza bir dizi efekt çıkacak. İlk başta gelinlik efektleri çıkmazsa wedding dress gibi aramalar yaparak gelinlik şablonları arayın. Bu efektler içerisinden TikTok gelinlik efekti için uygun bir efekt seçin. Genelde portre gibi olan video şablonları işinize yarayacaktır.

Kullanacağınız resme uygun bir şablon seçin ve kullanın

Bulduğunuz gelinlik video efektine uygun bir resim belirlemiş olmanız gerekiyor. Belirlemediyseniz bir resim seçin ve uygulamaya yükleyin. Bu uygulama sizin yüz resminizi alarak seçtiğiniz gelinlik efektine uygulayacak bir yapay zeka özelliği içerir.

Videoyu Kaydedin

Uygulama sayesinde yüzünüzü gelinlik videosuna yerleştirmiş olmanız gerekiyor. Eğer işlemleri doğru yaptıysanız videoyu telefonunuza kaydedin.

CapCut uygulamasını indirin

Google Play Store ve App Store üzerinden CapCut adlı uygulamayı ücretsiz olarak indirin. Yükleme işlemlerini tamamlayın.

Bu uygulama sayesinde videoları kesip biçebilir ve farklı işlemler yapabilirsiniz.

Yaptığınız gelinlik videosunu CapCut ile açın

Gelinlik efekti uyguladığınız videoyu galeriye kaydetmiş olmanız gerekiyor. Bu videoyu CapCut uygulaması içinde açın.

Videonun en başına keyframe atayın

Gelinlik efekti uyguladığınız video içerisinde kullandığınız kendi yüzünüzün göründüğü o resmi CapCut uygulaması üzerinde açın. Bu resim ve katman seçili iken videonun en baş kısmına bir keyframe atayın.

Maske, bölme ve yerleştirme yapın

Aşağıdaki panelden Maske’ye dokunun. Böl’e dokunun. Resmi çevirerek en başa alın.

Videonun sonuna giderek yeni pozisyon ayarlayın

Videoyu en son sahneye alın. İlgili resmi en baştan en sona taşıyın. Böylece bu resimle bir geçiş oluşturmuş olacaksınız.

Önizleyin, Kaydedin ve kullanın

Yapılan işlemleri önizleyin. Eğer istediğiniz TikTok gelinlik efekti buysa videoyu kaydedin ve TikTok hesabınızda yayınlayın.

Yukarıdaki TikTok gelinlik efekti nasıl yapılır adımlarını aşağıdaki videoya bakarak uygulayabilirsiniz.

TikTok’ta Para Nasıl Kazanılır? 7+ Etkili Öneri

Önerilen İçerik
@cakirmuhammetali @Damlişko Gelinlik efekti nasıl yapılır bunu anlattım #capcut #faceplayapp #cakirmuhammetali #android #mobile #gelinlikefekti ♬ sonido original – 愛 𝙈𝙚𝙢𝙤𝙧𝙞𝙚𝙨 7w7

Bu yazıda sizlere TikTok gelinlik efekti nasıl yapılır ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı ihmal etmeyin.

Daha fazla sosyal medya içeriği tüketmek için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın