Başlangıç Haber Telegram Görüntülü Arama Desteğini Genişletti

Telegram Görüntülü Arama Desteğini Genişletti

0

Son aylarda WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesindeki değişikliklerden sonra pek çok kullanıcıyı kendine çeken Telegram’dan yeni haberler geliyor.

Telegram görüntülü grup arama özelliği uzun süredir bekleniyordu. Artık bundan böyle Telegram’da görüntülü grup görüşmelerine 1.000 katılımcı dahil olabilecek. Telegram mobil sürümüne yeni bir güncelleme getirdi ve burada artık Görüntülü Grup Aramaları 2.0 başlığı karşımıza çıkıyor. Telegram üzerinden tam 1000 kişiye kadar görüntülü grup sohbetlerine katılım mümkün. Yeni destek bu kadarıyla da sınırlı kalmıyor. 1000’e kadar izleyici ve sınırsız sesli dinleyiciyi destekleyen Görüntülü Grup Aramaları’na 30 kişi kameraları ile aktif olarak katılabiliyor.

Yani, görüntülü grup aramalarında, 30’a kadar kullanıcı ekranlarından ve kameralarından video yayınlayabilecek. 1000 kişi de aynı anda görüntülü grup görüşmelerinin tamamını izleyebilecek.

Telegram, yeni atılımlara devam ediyor demiştik. iOS cephesinde gelen yenilikler ise şunlar oldu:

iOS kullanıcıları Telegram uygulamasına girip yöneticisi olduğu bir grubun bilgi sayfasından Sesli Sohbet oluştur’a tıklayarak görüntülü görüşmeyi başlatabilir.

iOS kullanıcıları Telegram’da bir videoyu artık daha hızlı oynatabilecek. 0.5x, 1.5x ve 2x oynatma hızı seçenekleri sunuldu. Bunun için medya oynatıcıdaki üç nokta (…) simgesine dokunmanız yeterli.

Görüntülü mesajlar artık daha yüksek çözünürlükte olacak. Görüntülü mesajları kaydederken arka planda müzik oynatmaya devam edebilirsiniz.

Video başlıklarına zaman damgaları ekleyebilirsiniz. Video veya fotoğraf çekerken 0.5x ya da 2x yakınlaştırma moduna geçebilirsiniz.

Görüntülü aramalarda ve grup görüşmelerinde ekranınızı paylaşabilirsiniz.

Telegram’ın hem iOS hem Android için geçerli yeni özellikleri şöyle devam ediyor…

  • Birden fazla sohbet seçimi için sohbet listesinde iki parmağınızı kaydırabilirsiniz.
  • Birden fazla alıcı seçimi için iletme menüsünde yer alan Seç’e dokunabilirsiniz.
  • Sohbetlerinizi otomatik silebilirsiniz.
  • Medya düzenleyicide yeni bir fırça karşınıza çıkıyor. Böylece detayları kolayca çizebilirsiniz.
  • Gruplarda karşınıza çıkan profil resimleri, sohbeti kaydırdığınızda mesajları takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!