Başlangıç Mobil Cihazlar Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri Nelerdir?

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri Nelerdir?

0

Telefonu hızlı şarj etme yöntemleri nelerdir? Sürekli elimizin altında olan akıllı telefonların hızlı şarj edilmesiyle, daha kısa sürede şarjda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonu Hızlı Şarj Etme

Hızlı şarj etme adımlarının uygulanmasıyla, hem telefonunuzun bataryasını daha hızlı bir şekilde doldurmuş olacaksınız, hem de elektrik kullanımını da daha aza indirgemiş olacaksınız.

Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

  1. Telefonun Kapatılarak veya Uçak Moduna Alınarak Şarj Edilmesi

Akıllı telefonlarınızın hızlı bir şekilde şarj olmasını istemeniz durumunda ilk yapacağınız işlem, telefonunuzu şarja takmadan önce kapatmanız veya uçak moduna alarak şarj etmenizdir.

Telefonunuz kapalı olduğu sırada herhangi bir güç tüketimi yapmayacağından dolayı, açıkken yapılacak şarj etme işlemine göre daha hızlı şarj olacaktır. Böylece telefonunuzu daha kısa bir süre içerisinde şarj edip, zamandan da tasarruf etme şansına sahip olabileceksiniz.

Akıllı telefon hızlı şarj edilirken, uçak moduna alınmasının da faydası bulunmaktadır. Çünkü telefonunuzu uçak moduna almanız, ağ sinyallerinin kullanılmamasını sağlayacaktır ve böylelikle ağ sinyallerinin güç tüketiminin de önüne geçilmiş olacaktır.

  1. Şarj Modunun Etkinleştirilmesi

Eğer ki Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa, o zaman telefonunuzda şarj modu yer alacaktır. Telefonunuzda yer alan şarj modunu aktifleştirerek, daha kısa sürede telefonunuzu şarj etme imkanına sahip olabileceksiniz. Android işletim sisteminin son sürümünde artık şarj modu etkin hale gelmiştir. Telefonunuzun ayarlar kısmından geliştirici seçeneklerini aktif edip, USB konfigürasyonu içerisinden şarj modunu aktif ederek, hızlı bir şekilde telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

  1. Telefonun Prizden Şarj Edilmesi

Akıllı telefonunuzun USB kablo bağlantısıyla bilgisayardan, otomobilden veya farklı herhangi bir cihaz üzerinden şarj edilmesi, prizden şarj etmeye göre daha yavaş bir şarj süresine sahip olmanızı sağlayacaktır. Telefonu hızlı şarj etme özelliğine sahip olmak için, telefonunuzu priz üzerinden şarj etmeye dikkat edin.

Bu konu ile ilgili sizde görüş ve sorularınızı bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!