SYS Coin Nedir? SYS Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

SYS Coin Nedir? (Syscoin) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

SYS Coin nedir sorusunun cevabını, kripto para piyasalarına adım atmış olan her yeni yatırımcı mutlaka öğrenmelidir. Çünkü SYS Coin uzun zamandır bu piyasalarda bulunan ve Bitcoin’in büyük sorunlarının üstesinden gelmeyi başaran bir kripto para birimidir. Yeni bir ödeme sistemi olarak sunulan ancak bundan daha fazlasını kullanıcılara sunmayı başaran SYS Coin, geleceğin en değerli kripto para birimlerinden biri olabilir. İçeriğimizde SYS Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadar gibi en çok merak edilen soruları yanıtlayacağız.

SYS Coin Nedir? SYS Nasıl ve Nereden Alınır?
SYS Coin Nedir? SYS Nasıl ve Nereden Alınır?

SYS Coin (Syscoin) Nedir?

SYS Coin, kendi altyapısı dahilinde birçok DApp gelişimine olanak sağlayan ve bu süreçte en düşük maliyetle ve en yüksek hızla işlemleri gerçekleştirmeyi amaçlayan bir kripto para birimidir. Ayrıca Syscoin platformu kullanıcılarına gelişmiş bir transfer ve ödeme sistemi sunmaktadır. 2014 yılında piyasaya sürülen bu kripto para birimi, Bitcoin’deki eksiklikleri analiz etmiş ve buna göre daha geliştirilmiş bir sistem ortaya koymuştur. SYS Coin’i Bitcoin ve Ethereum birleşimi bir kripto para birimi olarak görebiliriz.

SYS Coin, veri aktarımı konusunda ve uygulamaların üretilip paylaşılması konusunda ciddi seviyede ilerlemiş bir projedir. Hatta günümüzdeki DeFi projeleri genellikle SYS Coin üzerinden bilgi aktarımı sağlamaktadırlar. Ayrıca dünya üzerinde ilk merkeziyetsiz pazar kavramını SYS Coin bizlere kazandırmıştır. Günümüz merkeziyetsiz kripto para projelerinin de öncüsü niteliğindedir. Bunun yanında Bitcoin’e rakip gibi gözükse de aslında bunun altında geliştirilmiş olan ve ağını kullanan bir kripto para birimidir. SYS Coin ve sistemleri hakkında teknik makaleleri incelemek isterseniz Syscoin Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

SYS Coin İstatistikleri

Aynı Bitcoin gibi madenciliği de yapılabilen SYS Coin, belirlenmiş bir arz miktarına sahiptir. Bu sebeple yatırımcıları kripto paramıza daha fazla güvenmekte ve dolayısıyla market hacmi diğer kripto para birimlerine kıyasla daha istikrarlı yükselmektedir. SYS Coin istatistikleri incelendiğinde de bu durum daha net bir şekilde gözlemlenebilir.

 • SYS Coin (Syscoin) toplam market hacmi 250 Milyon Dolar
 • Maksimum arz miktarı 888 Milyon adet olan kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 619 Milyon adettir. Madenciliğin büyük kısmı tamamlanmıştır.
 • SYS Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Bir zamanlar hiçbir kripto para biriminin yapamadığı kadar değer kazanan ancak daha sonrasında bilinirliğini arttıramadığı için kendi döneminde piyasaya sürülmüş kripto paraların arkasında kalan SYS Coin, bugünlerde ortalama kripto paralar gibi hareketlilikler sergiliyor. Buna rağmen küçük bir kitlesini hala elinde tutmayı başarıyor, böylece piyasadaki varlığını göstermeye devam ediyor.

kripto para
kripto para

SYS Coin Yorum

SYS Coin, birçok kişiye göre artık devrini doldurmuş ve piyasalarda istediği güce hiçbir zaman sahip olamayacak bir kripto para birimi olarak nitelendiriliyor. Fakat kripto para bilirleri bu görüşün yanlış olduğunu, kısa vadede istenilen seviyelere ulaşamayacak olsa da yıllar sonra tekrar güçlenebilme potansiyelinin olduğunu belirtiyorlar. Bitcoin altyapısına sahip olduğu ve teknolojilerini geliştirerek ilerleme sağladığı için de piyasadaki varlığı her daim devam edecek gibi gözüküyor. Fakat bu devamlılığın alt sıralarda mı yoksa üst sıralarda mı olacağı şimdilik kestirilemiyor.

SYS Coin yorumları da bu durumlar neticesinde şekilleniyor. Geçtiğimiz aylarda tekrar bir yükseliş sürecine giren ve rekor denemesi yapan kripto paramız, tekrar yatırımcıların bu kripto para birimine ilgi duymasını sağladı. Ancak daha sonrasında yükseldiği seviyede düştü ama yatırımcısını tam anlamıyla kaybetmedi. Bu durum da önümüzdeki süreçte SYS Coin hakkında olumlu görüşler belirtilmesini sağlıyor. Umarız eski seviyelerine geri ulaşır ve tekrar güçlü bir kripto para birimi olarak piyasalarda yerini alır.

SYS Coin Fiyatı

SYS Coin fiyatı uzun süreler boyunca durgunluk halinde ilerleme gösterdi. Fakat 2018 yılı itibariyle onlarca kat yükselerek yatırımcısına büyük kazançlar sağladı. Bundan sonrasında ise tekrar düşüş trendine giren kripto paramız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi şu sıralar yükselmeye çalışıyor. Günümüzdeki ise fiyatı $0.23 ile $0.45 arasında değişkenlik gösteriyor.

 • SYS Coin (Syscoin) tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $0.9815 olarak kayıtlara geçti.
 • SYS Coin (Syscoin) tüm zamanlar en düşük değeri ise Şubat 2015 tarihinde $0.0001992 olarak kaydedildi.

Genel olarak incelediğimizde aslında değerini katlarca arttırmış olan ve günümüzdeki seviyelerine erişmiş olan SYS Coin, benzeri kripto para birimlerine göre daha fazla arz miktarına sahip olduğu için düşük fiyatlandırılıyor. Ama yükseliş oranı incelendiğinde neredeyse Bitcoin kadar yükselmiş olduğunu görebiliyoruz.

SYS Coin Geleceği

SYS Coin geleceği hakkında yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok fikir çatışması mevcut. En düşük değerinden günümüze %130000 oranında yükseliş göstermiş olan SYS Coin, bu yükselişini daha devam ettirir mi sorusuna kripto para analizcileri net bir cevap veremiyorlar. Birçok kişiye göre ise zaten gelebileceği maksimum noktaya ulaştı ve daha fazla yükselemez görüşü sıkça belirtiliyor. Ancak madenciliğinin halen bitmediğini göz önünde bulundurursak ve ilerleyen süreçlerde maksimum arz miktarına erişeceğini biliyorsak, SYS Coin’in eninde sonunda değerleneceğini anlayabiliriz.

SYS Coin bir gün mutlaka daha fazla değerlenecek ancak o güne kadar varlığını devam ettirmesi gerekiyor. Bunun için de madenciliğini birilerinin yapması, ödeme sistemlerinin kullanılması ve küçük yatırımcı kitlesini hiçbir zaman kaybetmemesi gerekiyor. Sıkı SYS Coin yatırımcıları da bu kripto para biriminin önümüzdeki on sene içerisinde kolay bir şekilde $2 hedefine gelebileceğini belirtiyorlar. Bu hedefe ulaşılması için yukarıda bahsettiğimiz durumların geçerli olması ve kripto paramızın pazarda kendisine daha geniş bir yer bulması gerekiyor.

kripto para
kripto para

SYS Coin (Syscoin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

SYS Coin kendi altyapısına sahip bir kripto para birimi olduğu için yalnızca kendi platformları ve destek sağlayan birkaç platformda daha kullanılabiliyor. Ancak her noktada bu kripto parayı barındırmanız ve ticari işlemleri gerçekleştirmeniz maalesef mümkün değil. Zaten kendi alım satım platformuna ve cüzdan uygulamasına sahip olduğunu da belirtelim. SYS Coin alım satım işlemleriniz için ise aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bittrex
 • CoinEx
 • Pionex
 • Hotbit
 • Stakecube
 • Mandala Exchange
 • AEX
 • LiteBit

Bunların dışında SYS Coin alıp satabileceğiniz bir kripto para borsası maalesef bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen süreçlerde değerini arttırması ve daha fazla yatırımcıyı bünyesine kazandırması halinde bu borsalar artabilir. Şimdi borsalardan birine kayıt olup SYS Coin işlem çiftlerinde emir oluşturabilirsiniz.

İçeriğimizde SYS Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır ve geleceği nasıl olacak gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! Benzer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.