STRK Coin Nedir? Strike Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

STRK Coin Nedir? (Strike) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

STRK Coin nedir sorusu, herhangi bir yönetime bağlı olmayan blok zincirlerini araştıran kişilerin sıkça araştırdığı sorulardan biri arasında yer almaktadır. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması ile bilinen ve NFT ile geleneksel yatırım araçlarında büyük değişiklikler yapması beklenen kripto paramız, Ethereum altyapısında geliştirilmiş olup kendi ekosistemine de sahiptir. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla STRK Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi en çok merak edilen soruları yanıtlandıracağız.

STRK Coin Nedir? Strike Nasıl ve Nereden Alınır?
STRK Coin Nedir? Strike Nasıl ve Nereden Alınır?

STRK Coin (Strike) Nedir?

STRK Coin, likidite sağlamak amaçlı oluşturulmuş ancak hiçbir yönetim birimine bağlı olmayan kripto para birimidir. Geliştirilmiş olan protokolü ve altyapısı tamamen STRK Coin kullanıcıları tarafından yönetilmektedir. Bunun yanında bir merkeze veya denetleyici kurula sahip değildir. NFT pazarları başta olmak üzere, geleneksel yatırım araçlarına ve kripto para dünyasına likidite sağlaması ile bilinmektedir. Bu yüzden sürekli olarak talebinde artış görebilmek mümkündür.

2021 yılının başlarında halka arz edilmeye başlanan STRK Coin, hisse senetleri ticaretindeki sorunları gözlemlemiş, bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapmış ve sonuç olarak çözüm getirmeyi amaçlamıştır. Daha sonrasında etki alanını arttırarak tüm yatırımcıların ve geliştiricilerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bugün birçok noktada aktif olarak kullanılmaktadır. STRK Coin ve projesi hakkında daha teknik bilgilere erişmek isterseniz Strike Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

STRK Coin İstatistikleri

STRK Coin, düşük arz miktarı ve istikrarlı grafiği ile dikkatleri üzerinde çekmektedir. Düşük arzı sebebiyle yüksek fiyatlanmaya sahip olan kripto paramız, dönem dönem piyasaya sürülerek arzı arttırılmaktadır. Ancak sınıra ulaştığında Bitcoin’den bile daha az STRK Coin piyasalarda olacaktır. Bu durum kripto paramızın ciddi anlamda yükselme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. STRK Coin istatistikleri de anlattığımız bu durumları açıklayıcı niteliktedir.

  • STRK Coin (Strike) toplam market hacmi 346 Milyon Dolar seviyesindedir.
  • Toplam arz miktarı 6,54 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 3 Milyon adettir.
  • STRK Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Bugün milyonlarca dolarlık bir pazarı yöneten STRK Coin, her geçen gün market hacmini arttırmaktadır. Ancak son zamanlarda arz miktarını arttırmaya odaklandığı için fiyat konusunda ciddi değişimler görmek mümkün olmuyor.

kripto para
kripto para

STRK Coin Yorum

STRK Coin, bugün popülerlik bakımından en değerli kripto paralar listesinde 324. Sırada bulunmaktadır. Ancak bu sıralama her geçen gün daha da ileriye gitmektedir. Yalnızca altı ay kadarlık bir süredir piyasalarda yer aldığı için de performansının oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında değer konusunda da birçok yatırımcının ilgisini çekmektedir. STRK Coin yorumları ise biraz karmaşıktır. Birçok kripto para biliri bu kripto para biriminin projesinin tam olarak anlaşılmadığını fakat geleneksel piyasaların entegrasyonun gerçekleştirilmesi ve bunun tanıtılması halinde kripto paramızın çok iyi yerlere gelebileceğini belirtiyorlar.

STRK Coin yarın kendi NFT pazarına ve çevrime uygun hisse senetlerine sahip olabilir. Bu durum hem sanal dünyadaki hem de reel dünyadaki yatırımcının bu kripto para birimine ilgi duymasını sağlayabilir. Düşük arz miktarı sayesinde de hızlı yükselişi kaçınılmaz olacaktır. Fakat tüm bunların gerçekleşebilmesi için kripto paramızın izlemesi gereken çok uzun bir yol var gibi gözüküyor.

STRK Coin Fiyatı

STRK Coin fiyatı, günümüzde $44 ile $69 arasında değişkenlik gösteriyor. Ortalama üzeri fiyat hareketliliğine sahip olan kripto paramız, ilk çıktığı günlerde ulaşmış olduğu en yüksek seviyesine çok yakın hareket etse de hiçbir zaman bu direnci kırmayı başaramadı. Ancak bunun yakın zamanda değişeceği düşünülmekte.

  • STRK Coin (Strike) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $88.48 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • STRK Coin (Strike) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mayıs 2021 tarihinde $17.34 olarak kaydedilmiştir.

STRK Coin, gün içerisinde ciddi değişimler gösterebilen bir kripto para birimi olduğu için büyük risk taşıyor. Fakat bu risk STRK Coin’in kendi zeminini oluşturması olarak tanımlanıyor. Yani bir süre sonra fiyatının daha stabil olması ve bu sürece kadar ciddi hareketlilikler sergilemesi oldukça normal.

STRK Coin Geleceği

STRK Coin, birçok kişiye göre gelecekte devrim yaratması beklenen kripto para birimlerinden biridir. Hatta bu blok zincirinin hem kripto para dünyasını hem de geleneksel piyasaları etkileyeceği düşünülmektedir. Bu durum da her geçen gün talebinin artmasını sağlamaktadır. En düşük seviyesinden günümüze yalnızca %200 oranında artış göstermiş olmasına rağmen, STRK Coin geleceğinde bu oranın daha da artacağı düşünülmektedir.

STRK Coin, bugün büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olmasa da yatırımcıları tarafından çok fazla tutulan bir kripto para birimidir. Bunun en büyük sebebi yönetimin yalnızca STRK Coin sahiplerinin yapmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Bu yüzden talebi hiç azalmayan kripto paralardan da biri olarak bilinmektedir. İlerleyen zamanlarda talebini daha da arttırması ve arz miktarını en üst seviyelere getirmesi ile birlikte $100 seviyesini geçeceği, daha sonrasında $1000 hedefine sahip olacağı belirtilmektedir.

kripto para
kripto para

STRK Coin (Strike) Nasıl ve Nereden Alınır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısını kullanmakta olan STRK Coin, birçok platform üzerinde ücretsiz bir şekilde barındırılabiliyor. Ayrıca hisse senetleri ve NFT karşılığında da takası mevcut olan kripto para birimlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Ancak bilinirliğini henüz çok arttırmamış olduğu için yalnızca beş adet kripto para borsasında listeleniyor.

  • Bittrex – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
  • KuCoin
  • OKEx
  • Upbit
  • DigiFinex

Yukarıdaki borsalardan herhangi birine kayıt olarak STRK Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca varlıklarınızı MetaMask gibi dijital cüzdanlar içerisinde veya Ledger gibi soğuk cüzdanlar içerisinde saklayabilirsiniz. Daha sonrasında yukarıda bahsettiğimiz borsalara aktarım yaparak varlıklarınızı bozdurabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde STRK Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detaylara erişebilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir, yalnızca bilgi vermek amaçlıdır. Diğer incelemelerimiz için ise kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.