STMX Coin Nedir? StormX Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

STMX Coin Nedir? (StormX) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

STMX Coin, oyunlaştırılmış bir piyasa oluşturmayı hedefleyen, böylece daha fazla kişinin ilgisini çekmeyi düşünen gelişmiş kripto para birimlerindendir. Bu alanda başarılı olmuş olacak ki birçok kişi son zamanlarda STMX Coin nedir sorusunu araştırmaya başlamıştır. Birçok kişiye gelir kapısı olmuş olan ve geliştiricilerin uygulamalarını büyütmeye yardımcı olmuş olan kripto paramız bugün hatrı sayılır market hacmi ile ön plana çıkmaktadır. İçeriğimizde tüm detaylarıyla STMX Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız. 

STMX Coin Nedir? StormX Nasıl ve Nereden Alınır?
STMX Coin Nedir? StormX Nasıl ve Nereden Alınır?

STMX Coin (StormX) Nedir? 

Storm Play ismi verilen uygulama altyapısında geliştirilen ve diğer uygulamalara ödüllendirme hizmetleri sunan STMX Coin, temel olarak belli sistemler üzerinde ödül olarak dağıtılmak için tasarlandı. Küçük görevlerin yerine getirilmesi sonucunda dağıtılan kripto paramız üzerinden bugüne kadar birçok kişi gelir elde etti. Fakat bu kazancın çok olmadığını belirtmekte fayda var. Buna rağmen kripto para ile ilgisi olmayan birçok kişi STMX Coin sayesinde kripto para piyasalarına giriş yaptı ve alım satım işlemlerini öğrendi. 

Bunun yanında kampanyalar, avantajlar ve benzer sistemler üzerinden de kullanıcılarına bir miktar ödüller dağıtılmasında yardımcı olan STMX Coin, kısa süre içerisinde birçok kişinin cüzdanına girmeyi başardı. Kademeli olarak ilerleme gösteren kazanç sistemi sayesinde kullanıcılar STMX Coin’in kullanıldığı ne kadar çok uygulama kullanırsa o kadar çok gelir elde ediyor. Kısacası STMX Coin yalnızca kazanılmak için değil harcanılmak için de kullanılan bir kripto para haline geliyor. STMX Coin ve Storm Play hizmetleri hakkında daha çok bilgiye erişmek isterseniz StormX Token Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz. 

STMX Coin İstatistikleri 

STMX Coin yalnızca kendi sistemleri sayesinde yatırımcı toplamıyor, birçok farklı uygulama üzerinden kazanıldığı için kitlesini hızla arttırıyor. Haliyle bu durum STMX Coin istatistiklerine de olumlu bir şekilde yansıyor. Stake gibi sistemler üzerinden de fayda sağlayan kripto paramız, her geçen gün market hacmini daha da fazla arttırıyor. 

 • STMX Coin (StormX) toplam market hacmi 350 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir. 
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 10 Milyar adet ve dolaşımdaki arz miktarı da 10 Milyar adettir. Yani tüm arz miktarı piyasalarda dolaşımda bulunmaktadır. 
 • STMX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmına hâkim durumdadır.  

Milyonlarca dolarlık market hacmine sahip olan STMX Coin, görüldüğü üzere maksimum arz miktarına ulaşmış durumda. Bu yüzden artık bedavaya dağıtım yapılmıyor. Bunun yerine uygulama geliştiricileri bir miktar STMX Coin alımı yaparak, bu arz üzerinden dağıtım gerçekleştiriyorlar. 

kripto para
kripto para

STMX Coin Yorum 

STMX Coin maksimum arz miktarına ulaştığı için birçok kişiye göre çok fazla değerlenmesi bekleniyor. Halen birçok uygulama ile platform üzerinde kullanıldığı için de bu düşünce desteklenmiş oluyor. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 159. Sırada bulunan STMX Coin, ismi geçtiğimiz senelerde değiştirildiği için çoğu kişi tarafından karıştırıldı ve bir miktar popülaritesini kaybetti. Fakat bu farkı kısa süre içerisinde kapattı. Bu yüzden STMX Coin yorumları da çok daha olumlu bir hal aldı. 

Kripto paramızın ERC-20 altyapısında geliştirildiğini ve halen bu altyapıyı kullandığını belirtmek gerekiyor. Çünkü yıllar geçmesine rağmen halen kendi altyapısına sahip olmaması büyük bir eksi olarak görülüyor. Bu yüzden yeni yatırımcılar STMX Coin’e yatırım yaparken diğer kripto para birimlerine göre biraz daha çekingen davranıyorlar. Buna rağmen 2021 yılı itibariyle oldukça iyi bir grafik çizdiğini net bir şekilde görmek mümkün. 

STMX Coin Fiyatı 

STMX Coin fiyatı, yüksek arz miktarına sahip olduğu için oldukça düşük. Buna rağmen hızlı bir yükseliş dönemi sonucunda değerini ciddi oranda arttırdığını söyleyebiliriz. Günümüzde $0.02 ile $0.04 arasında değer değişimi gösteren kripto paramız ortalama üstü volatilite değerlerine sahip olduğu için kısa vadeli yatırımcılar tarafından daha çok tercih ediliyor. 

 • STMX Coin (StormX) tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $0.246 olarak kayıtlara geçti. 
 • STMX Coin (StormX) tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020 tarihinde $0.000572 olarak kaydedildi. 

Uzun zamandır yeni bir rekor kıramayan STMX Coin, geçtiğimiz aylarda yeni rekoruna oldukça fazla yaklaştı ancak rekoru tazelemeyi başaramadı. Buna rağmen halen yükseliş trendinin içerisinde bulunmaktadır. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda projesinin de başarılı bir şekilde ilerlemesi sonucunda daha yüksek noktalara erişme potansiyelini içerisinde barındırıyor.  

STMX Coin Geleceği 

STMX Coin geleceği hakkında birçok görüş belirtilmektedir. Bunlardan bazıları olumsuz yönde olsa da büyük çoğunluğu olumlu bir ilerleme kaydedeceği hakkındadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi son dönemlerde hızlı bir şekilde yükselen ve bu trendini sürdüren kripto paramız, Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinden ciddi oranda etkileniyor. Bu yüzden kendi performansının yanı sıra diğer kripto para birimlerinin de hareketliliği oldukça önemli hale geliyor.  

En düşük seviyesinden günümüze %6200 oranında yükseliş göstermiş olan kripto paramız, yatırımcısına ve uygulamalar üzerinden kazanç sağlayan birçok kişiye büyük geri dönüşler sağlamış gibi gözüküyor. Bu yüzden birçok kişi STMX Coin’in geleceke çok daha fazla yükseleceğini düşünüyor. Yapılan analizler sonucunda ise önümüzdeki birkaç sene içerisinde kripto paramızın $0.1 seviyesine erişeceğini gösteriyor. Maksimum arz miktarında bulunan STMX Coin daha fazla üretilmeyeceği için bu değere ulaşması için yalnızca market hacmini yükseltmesi yeterli olacaktır. 

kripto para
kripto para

STMX Coin (StormX) Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

STMX Coin alım satımı her yerde maalesef yapılamıyor. Ancak dünyanın önde gelen kripto para borsaları üzerinden kripto paramızın ticaretini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki listedeki borsalardan birine kayıt olmak ve STMX Coin işlem çiftlerinde emir oluşturmaktır. Bundan sonra ister uzun süre boyunca elinizde tutabilir, isterseniz de kısa vadeli olarak alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa 
 • FTX 
 • Bittrex
 • KuCoin
 • WazirX
 • Uniswap (V3) 

STMX Coin ERC-20 altyapısına sahip olduğu için birçok dijital cüzdanda ve platformda rahatlıkla barındırılabilir. Ayrıca para kazandıran ve küçük görevlerden oluşan uygulamalar üzerinden de hiçbir yatırım yapmadan STMX Coin kazanabilmeniz mümkündür. 

İçeriğimizde tüm detaylarıyla STMX Coin nedir, fiyatı ne kadardır, yorumları ve istatistikleri nasıldır, geleceği nasıl olacak gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalıştık. Fakat burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atmanızı öneririz. 

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.