STARL Coin Nedir? Starlink Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

STARL Coin Nedir? (Starlink) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Yeni bir metaverse projesi olan ve birçok kişi tarafından ilk başta şaka coini olarak görülen ancak daha sonrasında projesinin ciddi olduğu anlaşılan Starlink Coin, tamamen merkeziyetsiz bir Metaverse ortamı oluşturmayı hedeflemektedir. Bu yüzden birçok yatırımcı ve Metaverse kavramına ilgi duyan kullanıcı STARL Coin nedir araştırmasını yapmaktadır. Kendi dünyası bulunan ve bu noktada arazi satışları gibi bilindik NFT ve Metaverse ögelerini kullanan projemiz, yüksek arz miktarına sahip olmasına rağmen piyasada söz sahibi olabilecekmiş gibi görünüyor. Bizler de bu yazımızda STARL Coin nedir sorusunu cevaplandıracak, fiyatı, yorumları, istatistikleri ve geleceği gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

STARL Coin Nedir? Starlink Nasıl ve Nereden Alınır?
STARL Coin Nedir? Starlink Nasıl ve Nereden Alınır?

STARL Coin (Starlink) Nedir?

Starlink projesi, 2021 yılının temmuz ayında hayata geçirildi. Oldukça kısa bir ömre sahip olan bu proje tamamen merkeziyetsiz bir Metaverse ortamı hedefleyerek, uzay ortamında bir evren oluşturdu. Bu evren üzerinde kullanıcılar etkileşime girebiliyor, birebir veya toplu şekilde iletişim kurabiliyor, uzaydan kendilerine bölgeler satın alabiliyor ve bu noktada sanal gerçekliğin tüm faydalarından yararlanabiliyorlar. Platform üzerinde uzay bölgelerinin alımı satımı, oluşan benzersiz ögelerin NFT haline getirilerek pazarlara sunulması STARL Coin sayesinde oluyor.

STARL Coin, Starlink projesinin ana ve yönetim tokeni olarak görev almaktadır. Bu yüzden metaverse evreni üzerinde gerçekleştirilecek tüm blok zinciri ve ticaret işlemleri kripto paramızla mümkün hale gelmektedir. Böylesine geniş üç boyutlu bir evrene sahip olan kripto paramız, içerisinde de oyunlar bulundurmakta ve etki alanını gitgide daha büyük bir hale getirmektedir. Bunun yanında geliştirilmiş bir DeFi projesi olduğu için kullanıcı odaklı olması yatırımcıların ve oyuncuların dikkatini çekmektedir.

STARL Coin İstatistikleri

STARL Coin, ilk başta Metaverse evrenine dahil olmak yerine yalnızca eğlence sektörüne hitap etmek amacıyla üretilecekti. Ancak daha sonrasında Metaverse ile daha güçlü bir proje olacağı düşünüldü. Bu yüzden oldukça yüksek bir arz miktarına sahiptir. Ancak arz miktarının neredeyse hepsi dolaşıma girmiş durumdadır.

 • STARL Coin (Starlink) toplam market hacmi 375 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 10 Trilyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 9,9 Trilyon adettir. Daha fazla üretim yapılıp yapılmayacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

STARL Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın her geçen gün daha büyük bir pazara hükmettiğini ve Metaverse kavramını daha erişilebilir hale getirdiğini görebiliyoruz. Şimdilik diğer projelere kıyasla bir adım geriden geliyor olsa da sistemi oturduktan sonra en değerli kripto para birimlerinden biri olacağına emin olabilirsiniz.

kripto para
kripto para

STARL Coin Yorum

STARL Coin, adı dolayısıyla Elon Musk ile ve SHIBA Coin ile birlikte anılıyor. Fakat bunlar ile henüz bir bağlantısı bulunmuyor. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ilk süreçte yüksek arz miktarı sebebiyle şaka coini olarak düşünülen projemiz, bundan daha farklı bir amaca sahip olduğunu ve Metaverse dünyasına yeni anlamlar kazandıracağını kanıtlamış durumdadır. Yakın gelecekte isminin Elon Musk gibi kişilerle anılması da yükselişini çok daha fazla hızlandıracaktır. Fakat bunun yaşanıp yaşanmayacağı neredeyse kimse tarafından bilinmemektedir.

Sanal bir uzay ortamı oluşturmayı başaran Starlink projesi, içeriğinde yapılan tüm finansal işlemlerin STARL Coin ile yönetilmesini ve yönlendirilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden STARL Coin yorumlarının diğer metaverse projelerindeki gibi oldukça olumlu ve umut vadeden seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kısa süre içerisinde en değerli kripto paralar listesinde 248. Sıraya da yerleştiğini belirtmeden geçmeyelim. Bu durum kripto paramızın önemini bir kez daha kanıtlar nitelikte.

STARL Coin Fiyatı

STARL Coin fiyatı yüksek arz miktarı sebebiyle $0.000031 ile $0.000070 arasında değişkenlik göstermektedir. Fiyat olarak $1 seviyelerini muhtemelen hiçbir zaman görmeyecek olan kripto paramız, kısacık ömründe ciddi oranda yükselişler yaparak yatırımcıların yüksek oranda kazanç sağlamasının önünü açmıştır.

 • STARL Coin (Starlink) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.00008823 olarak kaydedildi.
 • STARL Coin (Starlink) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2021 tarihinde $0.00000046 olarak kayıtlara geçti.

STARL Coin, henüz yeni adımlarını atan bir kripto para birimi olduğu için mevcut aralığı ilerleyen zamanlarda mutlaka değişecektir. Ancak bu aralığın düşüş mü yoksa yükseliş mi olacağı noktasında net bir yorum belirtmek mümkün değildir. Starlink projesinin gelişmesi ve Metaverse dünyasının daha etkin kullanılması kripto paramızı çok daha iyi noktalara getirebilir.

STARL Coin Geleceği

Kripto paramızın değeri ne kadar düşük gözüküyor gibi olsa da en düşük seviyesinden günümüze %8000 oranından daha fazla yükseliş yapmış olduğunu unutmamak gerekiyor. Büyük bir Starlink metaverse evreni oluşturmayı amaçlayan bu projenin içerisinde sayısız öge, bölge ve ilerleyen zamanlarda oyunlar bulunacak. Durum böyle olunca eğer marka tanıtımı başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilirse önünü kimsenin alamayacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca Meta gibi firmalara tam uyumlu olarak hareket etmesinden ötürü ilerleyen zamanlarda anlaşmalar yapması STARL Coin geleceğini de olumlu yönde etkileyecektir.

STARL Coin, ilk çıktığı günden bu yana büyük bir kitle oluşturmayı başarabilmiş kripto para birimlerinden biridir. Bunun yanında metaverse kavramına ilgi duyan neredeyse her yatırımcı bu kripto para birimine de bir miktar yatırım yaptığı için market hacmi günden güne artış gösteriyor. Bu yüzden kripto paramızın ilerleyen birkaç yıl içerisinde $0.001 değerine ulaşacağı düşünülmektedir. Starlink dünyası ve STARL Coin hakkında teknik detayları incelemek isterseniz Starlink Whitepaper sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

kripto para
kripto para

STARL Coin (Starlink) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

STARL Coin, kendi evreni başta olmak üzere, birçok platformda ve NFT pazarında aktif olarak kullanılan kripto para birimlerinden biri olarak bilinmektedir. Ayrıca ERC-20 altyapısına sahip olduğu için birçok dijital cüzdana aktarımı ve barındırma hizmetleri desteği de mevcuttur. Fakat halen yeni bir kripto para birimi olduğu için STARL Coin alım satımı yapabileceğiniz sınırlı sayıda kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Gate IO – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Uniswap (V2)
 • OKEx
 • LBank
 • BKEX
 • MEXC
 • HotBit
 • Bitget
 • Hoo
 • ShibaSwap
 • HitBTC
 • ZT

Bu kripto para borsalarının dışında yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendi platformları üzerinden alım satım işlemleri yapabilir veya direkt olarak STARL Coin kazancı sağlayabilirsiniz. Starlink evreni üzerinde bölgelere ve ögelere de yatırım yapmanız, ilerleyen zamanlarda büyük kazançlar elde etmenizi sağlayabilir.

Umarız içeriğimiz sayesinde yeni ve güçlü bir Metaverse projesinin ürünü olan STARL Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmişsinizdir. Kendi analizlerinizi ve raporlamalarınızı yaparak bu kripto para birimi hakkında daha net sonuçlara ulaşabilir ve yatırım planlarınızı oluşturabilirsiniz. Benzer içeriklerimize göz atmak için kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İçeriğimizdeki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.