SRM Coin Nedir? Serum Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

SRM Coin Nedir? (Serum) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

SRM Coin nedir sorusu, DeFi teknolojilerini ve bu teknolojileri benimseyen kripto paraları merak eden birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Güçlü bir altyapının üstüne DEX projeleri gerçekleştirilebilmesi için oluşturulmuş olan bu kripto para birimi, 2017 yılında geliştirilmeye başlansa da halka arz edilmesinin üzerinden bir yıl bile geçmedi. Buna rağmen kısa süre içerisinde oldukça iyi bir performans sergileyerek çoğu yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Bizler de bu içeriğimizde detaylı bir şekilde SRM Coin nedir, fiyatı ne kadardır, nereden satın alınır, yorumları ve geleceği nasıldır gibi soruları yanıtlamaya çalışacak, bu kripto para birimi hakkında her türlü bilgiye yer vereceğiz.

SRM Coin Nedir? Serum Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
SRM Coin Nedir? Serum Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

SRM Coin (Serum) Nedir?

Merkeziyetsiz kripto paralar ve borsalar, akıllı sözleşmeler, DEX, DeFi ve benzeri terimleri kripto para ile ilgilenen biriyseniz mutlaka duymuşsunuzdur. Her kripto para birimi bu özelliklerden bazılarına sahip olur ve blok zincirini bu sistemler sayesinde geliştirirler. SRM Coin (Serum) ise tüm bunları bir arada bulundurmasının yanında Solana (SOL) altyapısını kullanıyor. Temel olarak, SRM Coin ve Serum merkeziyetsiz bir DEX borsasıdır.

Serum DEX, tamamen merkeziyetsiz bir DEX borsası olduğu için benzeri borsalardan ayrılıyor. Bu sistem üzerinde yapılan hiçbir işlem için üçüncü bir kişinin onayına ihtiyaç duyulmuyor ve tüm işlemler şeffaf, kararlı, hızlı şekilde gerçekleştiriliyor. SRM Coin ise bu borsanın ana kripto para birimi olarak biliniyor. Fakat BNB, Uniswap gibi kripto para birimlerine benzemiyor. SRM Coin sahipleri ödüller elde edebilir, yönetimin kararlarında söz sahibi olabilir ve daha birçok avantajdan faydalanabilirler.

SRM Coin İstatistikleri

SRM Coin kısa zamanda hızlı yükseliş yaşamış kripto para birimlerinden biridir. Türevi kripto para birimlerine göre daha köşeli bir projesi olduğu ve bunu da etkili bir şekilde sunmayı başardığı için yatırımcıların ilgisini çeken ve Solana altyapısına sahip olmasına rağmen token değil kripto para olan SRM Coin istatistiklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • SRM Coin (Serum) toplam market hacmi 106 Milyar Dolar seviyelerindedir.
 • Toplam market hacmi 161 Milyon adet olan kripto paramızın maksimum arz miktarı 10 Milyar adet ve dolaşımdaki arz miktarı 50 Milyon adettir.
 • SRM Coin tüm kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

Günümüzde en yüksek market hacmi ve değer rakamlarına ulaşan kripto paramız, düşük arzı sebebiyle de yüksek bir değere sahip olabiliyor. En değerli kripto paralar listesinde 60. Sıralara kadar ilerleyen SRM Coin, günümüzde 129. Sırada bulunuyor. Fakat yine de çok iyi bir ilerleme gösteriyor gibi gözüküyor.

kripto para
kripto para

SRM Coin Yorum

SRM Coin, bağımsız ve merkezsiz bir DEX borsası olmasına rağmen SRM Coin sahipleri yönetimde karar alabildikleri için birçok kafa karışıklığı oluşabiliyor. Fakat yapılan açıklamalar doğrultusunda iki durumun birbiri ile alakası olmadığı ve yalnızca sistemin geliştirme süreçlerinde destek alındığı belirtiliyor. Bunun yanında SRM Coin hakkında tam bilgi sahibi olmadan yorum yapılması doğru olmayacaktır. Bu yüzden SRM Coin teknik konuları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Serum Coin White Paper sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz.

SRM Coin yorumlarına bakacak olursak, bu kripto para biriminin arkasında güzel bir proje olduğunu ve amaçları doğrultusunda ilerleme konusunda başarılı olduğunu belirtebiliriz. Kripto para dünyasında tanınmış isimler de SRM Coin için benzer yorumları yapmaktadırlar. Bu konuda haklı olacaklar ki, SRM Coin çıktığı günden bu yana kademeli olarak yükseliş gösteriyor. Bunu devam ettirebilmesi için ise yolundan çıkmaması gerekiyor.

SRM Coin Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde tüm zamanlar en yüksek seviyesini görmüş olan SRM Coin fiyatı $10 ile $12 aralığında değişkenlik gösteriyor. Çıkış değerinin katlarca üstünde olan SRM Coin, bu yüzden hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımcıların ilgisini çekiyor. Şu sıralar yüksek volatilite değerlerine sahip olmasına rağmen birçok yatırımcıdan da yatırım almayı başarıyor.

 • SRM Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $13.72 olarak kayıtlara geçti.
 • SRM Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Ağustos 2020 tarihinde $0.11 olarak kaydedildi.

En düşük değerinden günümüze %9000 oranından daha fazla yükseliş göstermiş olan kripto paramız, birçok kısa ve uzun vadeli yatırımcıyı zengin etmeyi başardı. Fakat halen daha yeni yeni yükseliyormuş gibi bir izlenim sunuyor. Arz miktarının sabit tutulması ve Serum DEX borsasının daha çok yatırımcıya erişmesi halinde daha da değerlenmesi kaçınılmaz olacaktır.

SRM Coin Geleceği

SRM Coin geleceği hakkında belirtilen görüşler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi olumlu yönde. 2017 yılında FTX geliştirici ekibi tarafından düşülen ve proje haline getirilen SRM Coin ile Serum DEX, FTX CEO’su Sam Bankman öncülüğünde oluşturulduğu için büyük yatırımcıların da kısa süre içerisinde ilgisini çekmeyi başardı ve günümüzde halen milyarca dolarlık market hacmine sahip.

Tamamen merkeziyetsiz, kontrol birimleri bulunmayan, şeffaf, otomatik ve kararlı bir sistem olduğu için yatırımcılar hem bu kripto para birimine hem de Serum DEX üzerindeki işlemlerine sonsuz derecede güveniyorlar. Bunun yanında son zamanlarda Solana Coin’in benzersiz artışı ve tüm kripto para dünyasında yankı uyandırması ile bu kripto para biriminin altyapısını kullanan SRM Coin de ilgi çekmeye başladı.

kripto para
kripto para

SRM Coin (Serum) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Serum DEX, bugün oldukça önemli bir merkeziyetsiz türev borsası ve içerisinde yüksek market hacmi bulunduruyor. Ve bu borsa üzerinde SRM Coin ile birçok kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmenin yanı sıra cüzdanlarınıza da aktarım gerçekleştirebiliyorsunuz. SRM Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz diğer kripto para borsalarını ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • FTX – Kurucu Borsa
 • Bithump
 • Poloniex
 • Huobi Global
 • OKEx
 • Serum DEX – Kendi Borsası
 • ProBit Global

Bunların yanında 100’e yakın kripto para borsası üzerinden SRM Coin işlemleri yapabilirsiniz. Eğer Serum DEX üzerinden SRM Coin almak ve diğer alım satım işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız sollet.io, Ledger, Solflare, Phantom ve MathWallet cüzdanlarını kullanabilirsiniz. Bunun yanında başka borsalardan satın aldığınız SRM Coinlerinizi ERC-20 ve Solana altyapısını destekleyen (MetaMask, TrustWallet vs.) tüm cüzdanlarda barındırabilirsiniz.

Böylece SRM Coin nedir, projesinde neler bulunmaktadır, nereden alınır, yorumları nasıldır gibi sorulara yanıt vermiş olduk. İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi içermemektedir! Diğer kripto para içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.