Spotify Premium ile ücretsiz sürüm arasındaki farklar
Genel, Mobil Cihazlar

Spotify Premium ile ücretsiz sürüm arasındaki farklar

Spotify Premium bugün yüz binlerce kişi tarafından müzik ve podcast dinlemek amacıyla satın alınan, yükseltilmiş bir aboneliktir. Spotify uygulaması herkes tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır. Ancak uygulama içerisinde bazı engellerle karşılaşılabilmekte ve reklam gibi durumlar sinir bozabilmektedir. Tüm bunların önüne geçebilmek için satışa sunulan Spotify Premium özellikleri ise birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

İçerik Haritası

Spotify Premium ile ücretsiz sürüm arasındaki farklar
Spotify Premium ile ücretsiz sürüm arasındaki farklar

Spotify Premium Nedir?

Spotify, 2006 yılından bu yana müzik dinleme konusunda öncü olmuş firmalardan ve uygulamalardan biri olarak bilinmektedir. Neredeyse tüm sanatçıların parçaları ve albümleri bu uygulama içerisinde bulunabilmekte, bunun yanında yüksek kalitede dinlenebilmektedir. Ayrıca kullanıcılar kendi listelerinizi oluşturabilir, oluşturulan listeleri inceleyebilir ve anlık modlarına göre öneriler alabilirler. Böylesine geniş bir ağa sahip olduğu için müzik severlerin mutlaka kullanması gereken uygulamalar arasında yer almaktadır.

Spotify platformuna kayıt olmak ve müzik dinlemek ücretsiz olsa da bu süreçte bazı can sıkıcı durumlarla karşılaşılmaktadır. Örneğin müziklerinizin arasına uzun sesli reklamlar girebilir ve internetinizin olmadığı durumlarda müzik dinleyememe gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için uygulama geliştiricileri tarafından ücretli Spotify üyeliği olan Spotify Premium satışa çıkarılmıştır. Bu üyelik ile birlikte uygulama içerisindeki tüm ögelere sınırsız ve özgür bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Spotify Ücretli ile Ücretsiz Sürüm Arasındaki Farklar

Spotify ücretsiz sürümü ile birlikte tüm müziklere erişim sağlayabilir ve dinleyebilirsiniz. Fakat Premium üyelik ile bunlardan çok daha fazlasına sahip olmanız ve kesintisiz erişim sağlayabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Temel olarak ücretsiz sürüm ile Spotify Premium üyeliği arasındaki farkları şöyle sıralayabiliriz:

Spotify
Spotify
  • Spotify normal üyelik ile normal ses kalitesinde müzik dinleyebilirken, ücretli üyelik ile birlikte 320 kbps değerlerine çıkan yüksek ses kalitesinde müzik dinleyebilmeniz mümkün olmaktadır.
  • Normal üyelik kullanıcısıysanız, her iki müzikte bir veya iki kez, bir dakika uzunluğunda reklam dinlemek zorunda kalırsınız. Uzun süreli müzik dinlemelerinizde reklamlarda artış gözlemlenir. Ancak ücretli üyelikte, hiçbir şekilde reklam görmez veya dinlemezsiniz.
  • Normal üyeliklerde çalma listeleri içerisindeki müziklerden sevdiklerinizi direkt olarak çalabilmeniz mümkün değildir. Fakat ücretli üyelikte istediğiniz şarkıyı istediğiniz an seçerek oynatabilirsiniz.
  • Yurt dışına çıktığınızda normal üyelik ile Spotify uygulamasını maksimum 14 güne kadar kullanabilirsiniz. Ücretli üyelikte böyle bir sınırlama bulunmamaktadır.
  • Spotify ücretsiz sürümünde müzikleri mevcut internet bağlantınız üzerinden, aynı Youtube’da video izler gibi dinlersiniz. Yani internetiniz olmadığında müzik dinleyebilmeniz mümkün değildir. Fakat ücretli üyelik satan alan kullanıcılar müzikleri uygulama üzerinden indirebilir ve istedikleri zaman dinleyebilirler.

Görüldüğü üzere Spotify Premium, normal üyeliğe göre uygulamayı daha rahat bir şekilde kullanmanızı ve avantajlardan faydalanmanızı sağlamaktadır. Oldukça uygun fiyatla sunulduğu için de düzenli olarak müzik dinliyorsanız, ücretli üyeliği almanız çok daha iyi bir deneyim yaşamanızı ve müziğe her zaman erişebilmenizi sağlayacaktır.

İçeriğimizde tüm detayları ile Spotify Premium ile ücretsiz sürüm arasındaki farkları incelemeye çalıştık. Daha iyi bir müzik deneyimi için Spotify ücretli üyelik paketlerini inceleyebilir ve kendinize en uygun paketi seçerek hemen alım gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca mobil tarifelere ek Spotify Premium sahibi de olabilmeniz mümkündür. Spotify Üyelik İptali Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.