SFP Coin Nedir? (SafePal) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Birçok kripto para yatırımcısı tarafından aktif olarak kullanılmakta olan SafePal cüzdanı, bir yıl öncesine kadar kendi kripto para birimini geliştirdi ve kullanıcılara sundu. Binance Smart Chain altyapısını tam anlamıyla ilk defa destekleyen dijital cüzdan olma özelliğine sahip projemizin on binlerce kullanıcısı bulunduğu için SFP Coin nedir araştırması da birçok yatırımcı tarafından yapılıyor. Cüzdanın işleyişini düzenlemek, aktarım ücretlerinin düşmesini sağlamak ve diğer blok zincirleri ile entegre çalışmak gibi amaçları olan bu kripto para birimi, çıktığı günden bu yana market üzerindeki etkisini arttırıyor. Bizler de bu içeriğimizde SFP Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlandırmaya çalışacağız.

SFP Coin Nedir? SafePal Nasıl ve Nereden Alınır?
SFP Coin Nedir? SafePal Nasıl ve Nereden Alınır?

SFP Coin (SafePal) Nedir?

SafePal dijital cüzdanı 2018 yılında ERC-20, Binance Smart Chain, TRON, Polygon ve daha birçok altyapıyı destekleyen yapısı ile yatırımcılara sunuldu. Güçlü, hızlı ve kararlı bir cüzdan yapısına sahip olduğu için kısa süre içerisinde büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olmayı başardı. Uzun zamanlar boyunca insanlar varlıklarını bu cüzdan içerisinde bulundurdu ancak zorlaşan madencilik süreçleri, artan işlem ücretleri ve yavaşlayan blok zincirleri yüzünden yatırımcılar cüzdanlar üzerinde sürekli işlem gerçekleştiremez oldu. Bunun sonucunda ise SafePal kuruluşu tarafından SFP Coin piyasaya sürüldü.

SFP Coin, SafePal cüzdanının ana kripto para birimi olarak bilinmektedir. Bu kripto para birimi aynı Trust Wallet sistemlerinde bulunan TWT Coin’e benzemektedir. Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş bir kripto para birimi olduğu için yukarıda bahsetmiş olduğumuz yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem süreleri gibi problemlerin de önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Dijital cüzdan üzerinde yapılan işlemlerde işlem ücreti olarak SFP Coin kullanılması halinde neredeyse hiçbir ödeme yapılmamakta ve BSC altyapısını kullanan diğer kripto para birimlerinin saniyeler içerisinde aktarımları gerçekleştirilebilmektedir.

SFP Coin İstatistikleri

SFP Coin 2021 yılının başlarında kripto para piyasalarına sunulmuştur. Çıktığı günden bu yana dönemsel olarak değer bazında düşüşler yaşıyor olsa da market hacmini ve talebini her geçen gün arttırmaktadır. SFP Coin istatistikleri incelendiğinde de kripto paramızın aslında piyasalar üzerinde ne kadar etkili olduğunu görebiliriz.

 • SFP Coin (SafePal) toplam market hacmi 937 Milyon Dolar
 • Kripto paramızın toplam arz miktarı 500 Milyon adetken, dolaşımda olan arz miktarı 108 Milyon adettir.
 • SFP Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

SFP Coin, düşük arz miktarına sahip bir kripto para birimi olduğu için daha yüksek fiyatlarda değerlenmektedir. Bu yüzden yeni yatırımcılar kripto paramıza ilgi duymakta ve dolayısıyla market hacmi her geçen gün artış göstermektedir. Cüzdan uygulamalarının da kullanımının artması ile birlikte kripto paramız daha fazla önem kazanacaktır.

kripto para
kripto para

SFP Coin Yorum

SFP Coin hem dijital hem de soğuk cüzdanların yönetiminde ve varlıkların aktarılmasında aktif olarak kullanılmaktadır. Binance Launchpad üzerinde satışa çıkarılmış olması da kısa süre içerisinde popülerlik kazanmasını sağlamıştır. Buna rağmen halen en değerli kripto paralar listesinde 317. Sırada bulunan kripto paramız, çok daha ön sıraları hak etmektedir. SFP Coin yorumları da incelendiğinde, belirtmiş olduğumuz durumların ne kadar doğru ve mantıklı olduğunu bir kez daha görebiliriz.

Zaten kripto paramız artan market hacmi ve düşük arz miktarı sebebi ile dikkat çekmekte, böylece cüzdan uygulamasının daha kullanışlı bir hal almasını sağlamaktadır. Bunun yanında cüzdan uygulaması üzerinde aktarılan ve barındırılan kripto paralar, dolaylı yoldan SFP Coin’e güç sağlamaktadır. İlerleyen zamanlarda daha fazla kullanıcıya sahip olması ile birlikte kripto paramız da beklenmedik değer yükselişleri yaşayabilir. SafePal cüzdanları ve SFP Coin hakkında teknik detaylara ulaşmak için SafePal Whitepaper makalesini inceleyebilirsiniz.

SFP Coin Fiyatı

SFP Coin fiyatı diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığında bağımsız bir şekilde hareket etmektedir ve volatilitesi oldukça yüksektir. Bu yüzden bazı dönemlerde kısa vadeli yatırımcılar da kripto paramızı tercih etmektedir. İlk çıktığı zamanlarda hızlı bir şekilde maksimum değerine ulaşmış olan kripto paramız, daha sonrasında ciddi düşüşler yaşamıştır. Fakat günümüzde tekrar yükselmeye başlayarak ilgi çekmiştir.

 • SFP Coin (SafePal) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2021 tarihinde $4.39 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • SFP Coin (SafePal) tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2021 tarihinde $0.2711 olarak kaydedilmiştir.

SFP Coin, günümüzde $1.5 ile $3 arasında değişkenlik gösteren bir fiyata sahiptir. Yalnızca birkaç gün içerisinde yarı yarıya değer kaybedip kazanabilen kripto paramız, geçtiğimiz günlerde tekrar yükselmeye başlayarak, yatırımcıların aklına yeni bir rekor kırılabilir mi sorusunu getirmiştir. Bu oldukça mümkün olsa da analiz yapmadan net bir şey söylemek mümkün değildir.

SFP Coin Geleceği

SafePal platformu uzun zamandır kripto paralara ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında büyük yatırımcı kitlelerini de bünyesinde barındırıyor. Bu yüzden SFP Coin, kararlı bir sistem üzerine kurulmuş kripto paralardan biri olarak bilinmektedir. Belirttiğimiz durum da kısa süre içerisinde kripto paramızın market hacmini arttırmasını ve günümüz seviyelerine ulaşmasını sağlamıştır. Güzel bir ivmeyle yola çıkan ve daha yeni yeni ilerleme kaydeden SFP Coin geleceğinin oldukça olumlu olması beklenmektedir. Hatta kripto para bilirleri, yatırım amaçlı tercih edilebilecek en iyi kripto paralardan biri olduğunu ifade etmektedirler.

SFP Coin, 2021 yılının başlarında piyasaya sürülmesine rağmen ve en düşük seviyesinin üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına rağmen %600 oranında yükseliş gösterdi. Kısa ömründe bu kadar yükseliş gösteren bir kripto paranın gelecekte nasıl bir ilerleme sunacağını tahmin etmek size kalmış. Fakat SFP Coin yatırımcıları kripto paramıza güveniyorlar ve sürekli olarak yatırımlarını arttırıyorlar. Hatta önümüzdeki birkaç senelik süreçte kolay bir şekilde $10 seviyesine ulaşacağı ve yeni rekorlara koşacağı düşünülmektedir.

kripto para
kripto para

SFP Coin (SafePal) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi SFP Coin, Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiştir ve kendi cüzdan uygulaması bulunmaktadır. Dolayısıyla birçok blok zinciri üzerinde ve platformda aktif olarak kullanılabilmektedir. Bu durum kripto paramıza ulaşımı kolaylaştırmakta, ticari işlemler basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. SFP Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz 30’a yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • MEXC
 • PancakeSwap
 • Deepcoin
 • LBank
 • Bitrue
 • BKEX
 • CoinTiger
 • Hotbit
 • Tokocrypto

Bu kripto para borsalarından herhangi birine kayıt olarak SFP Coin işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve kısa süre içerisinde kripto paramıza sahip olabilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıkları kendi cüzdan uygulaması başta olmak üzere Trust Wallet, MetaMask, ConnectWallet gibi cüzdanlara aktarabilmeniz de mümkündür. Kısacası kripto paramıza kolay bir şekilde ulaşabilir, ticaretini gerçekleştirebilir ve diğer işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde güçlü bir cüzdan uygulaması olan SafePal’ın yönetim coini olarak bilinen SFP Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı, geleceği, yorumları, istatistikleri gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasına göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın