Samsung Galaxy S22 Ultra Depolama Seçenekleri Bölgeye Göre Değişecek

Samsung Galaxy S22 Ultra depolama seçenekleri, yaşadığınız yere bağlı olabilir. Tüm dünyada merakla beklenen Galaxy S22 serisinin en üstün cihazı Ultra, 1TB depolama alanı sunacak. Fakat, 1TB depolama modeli her ülkede satışa çıkmayacak. İşte son dakika detayları…

Galaxy S22 Ultra’nın Depolama Seçenekleri Nasıl Olacak?

Samsung Galaxy S22 serisinin resmi tanıtımına sayılı günler kaldı. Galaxy S22 Ultra modelinde beklenen dahili depolama seçenekleri hakkında bazı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. S22 Ultra modelinin daha önce söylendiği gibi gerçekten 1 TB dahili depolama seçeneğiyle geleceği söyleniyor. Fakat, 1TB modeli sadece belirli pazarlarda satışa sunulacak. Ve henüz bu ülkeler açıklanmadı.

1 TB dahili depolama alanına sahip bir Samsung telefonu en son 2019’da Galaxy S10 Plus ile görmüştük. Depolama alanı arttıkça cihazın fiyatı da artacak. Bu sebeple Samsung, tüketicilerin daha fazla depolama alanı yerine daha ucuz fiyatları tercih ettiğini düşünebilir. Yani, ülkelerin durumuna göre daha uygun fiyatlı ve daha az depolama alanı sunan Galaxy S22 cihazlarını pazarlayabilir.

Geçen yılki Samsung Galaxy S21 Ultra, 512 GB depolama seçeneğiyle S21 serisinin deviydi. Ancak bu cihazlar hafıza kartı yuvasına sahip değildi. Günümüzde telefonların depolama alanının çok da önemi kalmadığını söyleyebiliriz. Depolama için Google Fotoğraflar ve Dropbox gibi bulut depolama uygulamaları tercih ediliyor.

İlgili İçerik: Samsung Galaxy S22 Serisinin Şarj Hızı Ortaya Çıktı!

Samsung elbette telefonlarının farklı sürümlerini farklı pazarlara çıkarmaya yabancı değil. Galaxy S serisi telefonlar bazı ülkelere Qualcomm, bazı ülkelere Exynos işlemciyle giriyor. Şu anda Samsung her zamanki planına sadık kalacak ve telefonları ABD pazarına Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi ile sunacak gibi görünüyor.

Bu strateji, maliyetler ve üretim hattı verimliliği açısından mantıklı görünüyor. 1 TB Samsung Galaxy S22 Ultra telefon yalnızca belirli yerlerde satışa sunulacak gibi görünüyor, bu nedenle 1TB depolama seçeneğini almak isteyen bazı tüketiciler için bu üzücü bir haber. Diğer ülkelerden telefon ithal etmek bir seçenek olarak kalsa da, yeni bir akıllı telefon almak için bu genellikle pahalı ve tamamen güvenli olmayan bir yol.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın