RUNE Coin Nedir? THORChain Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

RUNE Coin Nedir? (THORChain) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

THORChain geçtiğimiz günlerde tekrar yükselmeye başlayarak rekor seviyesine oldukça yaklaştı. Durum böyle olunca haberlere konu oldu ve birçok yatırımcı RUNE Coin nedir araştırmasını yapmaya başladı. Güçlü bir DeFi projesi olarak bilinen ve ismi çok bilinmese de piyasada büyük bir etkiye sahip olan kripto paramız, blok zincirleri arasında iletişimin mümkün hale getirilmesini sağlıyor. PoS sistemlerine sahip olmasıyla biliniyor ve tek bir noktadan tüm finansal sistemlerin yönetilmesini sağladığı için büyük kolaylıklar sağlıyor. İçeriğimizde RUNE Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak ve yorumları nasıldır gibi en çok merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

RUNE Coin Nedir? THORChain Nasıl ve Nereden Alınır?
RUNE Coin Nedir? THORChain Nasıl ve Nereden Alınır?

RUNE Coin (THORChain) Nedir?

THORChain projesi, dijital dünyadaki ve blok zincirlerindeki tüm işlemlerin tek bir platform üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını amaçlamaktadır. Bu noktada blok zincirleri ile entegre çalışabilecek protokol yapısına sahip olan sistemimiz, herhangi bir onay birimine ve yetkiliye ihtiyaç duymamaktadır. Bu sayede tamamen şeffaf ve güvenilir bir likidite havuzu oluşturulmasının öncüsü olmaktadır. Ayrıca bu platform blok zincirlerini kullanırken, zincirlerin yapılarından bağımsız bir şekilde ilerleme sergileyebilir. THORChain platformu içerisinde birbirinden kullanışlı birçok DApp ve swap borsası mevcuttur.

THORChain içerisinde finansal işlemlerin yönetilmesi ve yönlendirilmesi için ise 2019 yılının ortalarında RUNE Coin piyasalara sürülmüştür. Platform öylesine büyük bir hizmet uğruna çalışmalar gerçekleştirmektedir ki, yönetim tokeni olarak bilinen RUNE Coin, gün geçtikçe değerlenmiş ve istikrarlı bir yükseliş göstermiştir. Platform içerisinde yapılan işlem sonucunda RUNE Coin sahipleri düğümlerin çalıştırılmasını sağlamakta ve böylece havuz üzerinden daha fazla RUNE Coin kazanmaktadırlar. RUNE Coin ve işleyişi hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız THORChain Rune sayfasına göz atabilirsiniz.

RUNE Coin İstatistikleri

RUNE Coin istatistikleri incelendiğinde, kripto paramızın düşük arz miktarına ve yüksek market hacmine sahip olduğunu görebilirsiniz. Ki bu değerler kripto paramızın değerini göstermektedir. Kendi altyapısına sahip olan ve piyasada büyük bir etkisi bulunan RUNE Coin, her geçen gün daha etkili bir hale gelmektedir. Diğer blok zincirleri de kripto paramızı sürekli olarak geliştirmektedir.

  • RUNE Coin (THORChain) toplam market hacmi 6,4 Milyar Dolar
  • Kripto paramızın maksimum arz miktarı 500 Milyon adet, toplam arz miktarı 461 Milyon adet ve dolaşımdaki arz miktarı 258 Milyon adettir. Üretim ve dağıtım havuz üzerinden yapılmaktadır.
  • RUNE Coin, kripto para piyasalarının %0,12’lik kısmının yönetiminden sorumludur.

İlk çıktığı yıllarda pek fazla hareketlilik sergilememiş olsa da 2021 yılı itibariyle THORChain platformu ismini çok fazla duyurmaya başlamış ve dolayısıyla RUNE Coin çok hızlı bir yükseliş trendi içerisine girmiştir. Bu durum market hacmini ve diğer değerlerini birkaç ay içerisinde onlarca, hatta yüzlerce kat arttırmasını sağlamıştır.

kripto para
kripto para

RUNE Coin Yorum

RUNE Coin (THORChain), oldukça değerli bir kripto para birimidir ve bugün en değerli kripto paralar listesinde 57. Sırada yer almaktadır. Her geçen gün platformu daha fazla kişiye erişmekte ve dikkat çekici bir DeFi platformu olduğunu sürekli olarak daha kararlı bir şekilde kanıtlamaktadır. İçerisinde oldukça detaylı işlemler barındıran ve matematiksel kodlarla ifade edilebilecek bir yapıya sahip olan kripto paramız, neredeyse tüm blok zincirlerinin çalışma mantığını bünyesinde barındırmakta ve böylece piyasaların yönlendirilmesini sağlamaktadır. Bu özellikler hem yatırımcıların hem de bilirlerin ilgisini çekmekte, dolayısıyla potansiyeli yüksek bir kripto para birimi olarak nitelendirilmektedir.

RUNE Coin yorumları incelendiğinde kripto paramızın neden böylesine ilgi çektiğini ve hızlı bir şekilde yükseldiğini daha iyi anlayabiliriz. Pandemi döneminin başlaması ve kripto para birimlerine olan ilginin artması ile birlikte birçok kişi varlıklarının değerini koruyarak çevrim yapabilecekleri ve varlıkları ile daha çok varlık sahibi olabilecekleri sistemleri araştırmaya başladılar. Bu noktada karşılarına çıkan en şeffaf, güvenilir ve kararlı sistem olan THORChain, tercih sebebi olmayı başardı. Bu durum büyük oyuncuların da ilgisini çekti ve kripto paramız kısa süre içerisinde piyasada etkin bir hale gelmeyi başardı.

RUNE Coin Fiyatı

RUNE Coin fiyatı, günümüzde $10 ile $15 aralığında değişken bir değere sahip olarak dikkat çekmektedir. 2021 yılının başlarında rekor kırdıktan sonra düşüşe geçen ve geçtiğimiz haftalardan itibaren tekrar yükselmeye başlayan kripto paramız, yeni bir rekorun sinyallerini vermektedir. Bu durum yatırımcıların kripto paramıza olan ilgisini arttırmakta, haliyle market üzerindeki etkisi de hızla yükselmektedir.

  • RUNE Coin (THORChain) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $21.26 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • RUNE Coin (THORChain) tüm zamanlar en düşük değeri ise Eylül 2019 tarihinde $0.007939 olarak kaydedilmiştir.

Görüldüğü üzere en düşük seviyesinden günümüze ciddi oranda bir yükseliş göstermiş olan RUNE Coin, bugün en kısa süre içerisinde en fazla değerlenmiş kripto para birimlerinden biri olarak bilinmektedir. Diğer blok zincirleri ile iletişim kurabilmesi özelliği sayesinde, büyük kripto paralardan da olumlu yönden ciddi oranda etkilenmektedir.

RUNE Coin Geleceği

Fiyat hareketliliği diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığı zaman oldukça yüksek olan RUNE Coin, güçlü bir yükseliş trendinde yer aldığı için gün içerisinde %10 oranından daha fazla değer kazanıp kaybedebiliyor. Fakat ilerleyen zamanlarda bu durumun daha stabil bir hal alacağı ve volatilitenin düşeceği düşünülüyor. RUNE Coin geleceği hakkında ise yakın ve uzak gelecek olmak üzere iki farklı tahmin bulunuyor. Mevcut durumda gittikçe yükselen ve her geçen gün market hacmini arttıran kripto paramız, önümüzdeki aylarda yeni bir rekor seviyesine ulaşabilir. Zaten istatistikler incelendiğinde bu durumun kuvvetle muhtemel olduğunu görebiliyoruz.

Uzun vadeli tahminler incelendiğinde ise RUNE Coin’in etkili olduğunu ancak daha önünde uzun bir yol bulunduğu sonucuna ulaşabiliriz. En düşük seviyesinden günümüze %161900 oranında yükseliş göstererek halihazırda yatırımcıların büyük kazançlar elde etmesini sağlamış olan kripto paramızın bir dönem boyunca düzeltme yapması bekleniyor. Fakat bu düzeltmenin uzun sürmeyeceği ve daha sonrasında daha da yüksek değerlere ulaşılacağı açık bir şekilde belli oluyor. RUNE Coin yatırımcıları kripto paramızın 2025 yılına kadar arz miktarının da sabitlenmesi ile $50 değerine ulaşabileceğini düşünüyorlar.

kripto para
kripto para

RUNE Coin (THORChain) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

RUNE Coin (THORChain), Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiş olmasına rağmen bu ekosistem içerisinde alt bir blok zincirine sahiptir. Zaten mevcut olarak diğer blok zincirleri ile eşleşebilme özelliğine sahip olan kripto paramız, birçok noktada aktif olarak kullanılabilmektedir. Eğer yatırım amaçlı RUNE Coin alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız kendi swap borsası başta olmak üzere (THORChain), Binance, KuCoin, FTX, MEXC, WazirX, ProBit Global, Binance DEX, Pionex, HitBTC ve Hotbit gibi kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

Almış olduğunuz RUNE Coin varlıklarınızı güvenli bir şekilde barındırmak istiyorsanız Ledger gibi soğuk cüzdanları veya Binance Chain Wallet ile Atomic Wallet gibi dijital cüzdanları kullanabilirsiniz. THORChain platformu içerisinde bulunan sistemleri kullanarak stake, pool, farm gibi süreçlere katılabilir ve varlıklarınızı daha da arttırabilirsiniz. Tüm bu sistemler kullanımı kolay, esnek ve güvenilir yapılara sahiptir.

İçeriğimizde RUNE Coin nedir sorusunu detaylı bilgilerle destekleyerek yanıtlandırmaya çalıştık. Buradaki içerikler sayesinde kripto paramız hakkında daha iyi kararlar verebilir ve kendi analizleriniz ile birleştirerek mantıklı yatırım planları oluşturabilirsiniz. Fakat burada bulunan hiçbir açıklamanın yatırım tavsiyesi amacı içermediğini unutmayın! Sitemizde bulunan kripto para sayfasını ziyaret ederek diğer incelemelerimizi de görüntüleyebilir ve kripto para dünyası hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.