Başlangıç Eğitim Reklamda Yaratıcılık ve Yazarlık

Reklamda Yaratıcılık ve Yazarlık

0

Reklamcılık yirminci yüzyılın en ilgi çekici, tartışmalı alanlarından biri oldu. Pazarlamadaki gelişmelerin doğal etkisiyle insan hayatında önemli bir yeri işgal eden reklamcılık, kitle iletişim araçlarının artan etkisiyle sürekli konuşulan bir konu oldu. Bir yönüyle ticari iletişimin içinde somut iş görev ve hedefleriyle ilgiliydi. Ancak bir o kadar da kültürel bir iletişim biçimi oldu.

Reklamda yaratıcılık ve yazarlık

Sosyolojik bir olgu olarak yaşam biçimleri ve kimlikler özelinde tartışma yaratıcı, öncü bir iletişim biçimi oldu. Tüm bu etkileri ortaya çıkaran dinamiklerin en önemlisi reklamların taşıdığı yaratıcı değerdir. Reklam yaratıcı bir enerjiyle sanat ve bilim arası bir alanda modern zamanların büyüsünü oluşturan, yaygınlaştıran, tüketim kültürünün sembol üreticilerinden biri oldu.

Bu ünitede kitabın genel hedefleri doğrultusunda reklamda yaratıcılığa giriş yapacağız. Bu anlamda bir giriş ünitesiyle karşı karşıyasınız. Öncelikle yaratıcılığın tanımlamaları ve yaratıcı kişiliğin temel unsurlarını sizlerle paylaşacağız. Ardından yaratıcı reklamın temel özelliklerini belirli noktalarda açacağız. Bu ünitedeki bilgiler diğer ünitelerimizin çalışılmasına yönelik bir çerçeveyi de oluşturma çabasında.

Reklamda Yaratıcılık ve Yazarlık hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki tüm konuları incelemek faydalı olacaktır.

Yaratıcılık
Yaratıcılık Üzerine Bilimsel Araştırmalar
Yaratıcılığın Bileşenleri
Yaratıcılığın Aşamaları
Yaratıcı Sürecin Temelleri
Yaratıcı Kişilik
Yaratıcılığın Önündeki Engeller
Başarılı Reklamın Şartları
Yaratıcı Reklam
Başarılı Reklamın Şartları

Ayrıca tüm konuları Reklamda Yaratıcılık ve Yazarlık bölümünde bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!