Realme V23 Gelebilir: 3C Sertifikası Aldı! İşte Önemli Detaylar

Çinli akıllı telefon şirketi, geçtiğimiz hafta TENAA’ya düşen gizemli bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. İddialar doğru ise bu cihazın adı Realme V23 olacak. 3C sertifikası alan Realme V23 ne zaman tanıtılacak, hangi özellikleri sunacak? İşte detaylar!

Realme’nin Gizemi Çözülüyor: V23 Tanıtılabilir

Geçen hafta, RMX3475 model numarasına sahip bir Realme telefonu, Çin’in TENAA telekom sitesinde fark edilmişti. Çin’in en güvenilir platformlarından biri olan 3C sertifikasyon sitesi, Realme’nin bu gizemli telefonunu gözler önüne serdi. 3C sertifikası alan Realme RMX3475 kod adlı cihazın, Çin pazarına Realme V23 adıyla gireceği belirtildi.

Realme RMX3475 model numarasını taşıyan gizemli telefon, 3C’de bazı önemli özellikleriyle listelendi. Buna göre, 33W şarj cihazıyla gelecek. Geçen yıl piyasaya sürülen Realme V serisi 18W şarjla gelmiş ve en üst modelleri 50W hıza kadar çıkabilmişti. Bu sebeple, yeni tanıtılacak Realme V23’ün, o serideki V13’ün halefi olması söz konusu.

İlgili İçerik: Realme Narzo 50 Pro 5G Lansmanı Yaklaşıyor! İşte Beklenen Özellikler

TENAA ve 3C üzerinden elde edilen teknik özellikler ise şu şekilde:

Realme V23 akıllı telefon, FHD+ çözünürlük sunan 6.586 inç LCD ekran paneline sahip. 16 megapiksel ön kamerası ve arka tarafında 64 megapiksel + 2 megapiksel + 2 megapiksel üçlü kamera ünitesi bulunuyor.

Akıllı telefonun işlemcisi henüz açıklanmadı, fakat 2,2GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci olduğu bildirildi. Muhtemelen 5G destekli bir Snapdragon 6 serisi yonga setine sahip olacak. Snapdragon 695 veya Snapdragon 69v0 yonga seti tarafından desteklenebilir.

6 GB / 8 GB / 12 GB RAM seçeneklerini sunması beklenen Realme akıllı telefonun, 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri bulunacak.

Realme UI 3.0 ara yüzü ile birleştirilmiş Android 12 işletim sistemi, cihaza önceden yüklenmiş olarak gelecek. Telefonun 5.000 mAh pil barındırması mümkün. 8.5 mm kalınlığında ve 195 gram ağırlığındaki bu cihazın Çin pazarına Dark Day, Peak Blue ve Aurora gibi renklerde gelmesi bekleniyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın