Başlangıç Mobil Cihazlar Realme 7 Pro Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?

Realme 7 Pro Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?

0

Realme 7 Pro, 2020 yılının Eylül ayında piyasaya çıkarılmıştır. Türkiye’de ise Ekim ayından itibaren satışı başlamış olan bu ürün, en çok satan cep telefonları arasında bulunur. Ayrıca diğer bazı son model telefonlara göre düşük bir fiyata sahip olduğu kabul edilebilmektedir.

Realme 7 Pro Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?

Realme 7 Pro Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Bu telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 720 G model yonga setinden alır. Ana işlemci modeli Dual Core 2.3 GHz ARM Cortex A 76 olan telefon, Hexa Core 1.88 GHz ARM Cortex A 55 model yardımcı işlemciye de sahiptir.

Adreno 618 model grafik işlemcisinin frekans seviyesi ise 750 MHz’dir. Temel donanım özellikleri arasında 128 GB dahili depolama alanı, 8 GB RAM ve 256 GB hafıza kartı alanı da bulunmaktadır.

Telefonun batarya kapasitesi 4500 mAh’tır. Bu batarya, 65 W gücündeki hızlı şarj özelliğine sahiptir fakat kablosuz olarak şarj edilememektedir. İşletim sistemi versiyonu Android 10 (Q) ve kullanıcı arayüzü versiyonu Realme UI olan bu telefonda 4 G ve 4.5 G desteği bulunsa da 5 G desteği bulunmamaktadır.

Realme 7 Pro Ekran Özellikleri Nelerdir?

Ekran özellikleri genel olarak iyi seviyede kabul edilebilmektedir. Telefonun ekran büyüklüğü 6.4 inçtir. Çözünürlük değeri 1080 x 2400 piksel olan bu ekran, 60 Hz yenilenme hızına sahiptir. Piksel yoğunluğu ise 411 PPl’dir ve Realme 7 Pro ekran camı, Corning Gorilla Glass 3+ türündedir. Bu cam, çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Kamera Özellikleri Nelerdir?

Özellikleri arasında en çok merak edilen konulardan biri, telefonun sahip olduğu kamera özellikleridir. Bu ürünün birinci kamerası 64 MP’dir. Yapay zeka sahne algılama, portre çekim, makro çekim, otomatik odak ve zamanlayıcı özellikleri bulunan bu kameranın optik görüntü sabitleyicisi yoktur.

Önerilen İçerik: Xiaomi Mi 10T Pro Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar Olacak?

İkinci kamera, 8 MP çözünürlüğe sahiptir ve geniş açılı çekim yapma özelliği bulunur. Üçüncü kamera bir makro çekim kamerasıdır. Bu kameranın çözünürlüğü 2 MP’dir. Aynı çözünürlük seviyesine sahip olan dördüncü kamera, monochrome ve derinlik algısı gibi bazı özelliklere sahip olan bir kameradır. Çözünürlüğü 32 MP olan ön kameranın ise yavaş çekim video kaydı yapma, portre, HDR ve time – lapse özellikleri bulunur. Diyafram açıklıkları genel olarak yüksek olduğu için orta seviyededir.

Realme 7 Pro Fiyatı Ne Kadardır?

Özellikleri ile beraber Realme 7 Pro fiyatı da oldukça merak edilmektedir. Genel olarak iyi özellikleri bulunan telefonun 3.600 Türk Lirası ile 4.000 Türk Lirası arasında değişebilen bir fiyata sahiptir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!