Başlangıç Borsa RAD Coin Nedir? Radicle Nasıl ve Nereden Alınır?

RAD Coin Nedir? Radicle Nasıl ve Nereden Alınır?

0

RAD Coin (Radicle), yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen hızlı bir şekilde yükseliş sergileyerek birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Bu yüzden bugün çoğu yatırımcı RAD Coin nedir sorusunu araştırmaktadır. Binlerce takipçiye sahip olan bu kripto para birimi ve proje, açık kaynaklı projeleri genişletmeyi ve daha çok alana yayılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Özellikle geliştiricilerin oldukça ilgisini çeken kripto paramız kısa süre içerisinde popülerliğini arttırmıştır. Bizler de bu içeriğimizde RAD Coin nedir sorusunu cevaplayacak ve fiyatı, geleceği, yorumları, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

RAD Coin Nedir? Radicle Nasıl ve Nereden Alınır?
RAD Coin Nedir? Radicle Nasıl ve Nereden Alınır?

RAD Coin (Radicle) Nedir?

Tamamen merkeziyetsiz bir yapı etrafında oluşturulmuş olan ve kod iş birliği ismi verilen sistemleri baştan dizayn etmeyi amaçlayan RAD Coin (Radicle), geliştiriciler arasında otoriter kontrol birimleri olmadan transfer gerçekleştirebilmelerini ve paylaşım yapabilmelerini sağlamaktadır. Ethereum altyapısını kullanan kripto paramız akıllı sözleşmeleri de desteklediği için tamamen geliştiricilerin amaçlarına uygun bir şekilde hizmet sağlamaktadır.

RAD Coin, Radicle Link ismi verilen kendilerinin geliştirmiş olduğu bir protokol tarafından çalıştırılmaktadır. Böylece verilerin ve düzenlemelerin dışarıya çıkma ihtimalinin önüne geçilmiş olur ve geliştiricilere daha kararlı bir sistem verilir. Fakat yine de açık kaynak kodlu bir yapılanmaya sahip olduğu için herkes özgürce kullanabilir ve değiştirebilir. Zaten altyapısında binlerce proje bulunmaktadır. Radicle ekosistemi ve RAD Coin hakkında daha çok teknik bilgiye ulaşmak isterseniz What is Radicle? Sayfasını inceleyebilirsiniz.

RAD Coin İstatistikleri

2020 yılının Aralık ayında Beta sürümü ile sunulan ve da 2021 yılının başında halka arzı gerçekleştirilen RAD Coin hızlı bir çıkış yaparak kısa süreler içerisinde birçok yatırımcının ve geliştiricinin ilgisini çekmeyi başardı. Bugün milyarlarca dolarlık bir pazarın kontrolünü elinde bulunduran RAD Coin istatistiklerini de incelediğinizde daha net bir görüşe sahip olabileceksiniz.

 • RAD Coin (Radicle) toplam market hacmi 1,4 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Toplam arz miktarı 100 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı yalnızca 19,4 Milyon adettir.
 • RAD Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmına hâkim durumdadır.

Düşük arz miktarı sebebiyle diğer kripto para birimlerine göre daha yüksek fiyat değerine sahip olan RAD Coin, dolaşımdaki arzı sebebiyle halen yeni bir kripto para olarak nitelendirilmektedir. Buna karşın büyük portföyü ve arkasındaki binlerce geliştirici projeleri ile birlikte her geçen gün değerlerini arttırmaktadır.

kripto para
kripto para

RAD Coin Yorum

RAD Coin, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi genellikle geliştiricilerin ilgisini çekmektedir. Fakat blok zinciri platformlarında geliştiricilerin ilgilendiği bir kripto para olmak, değer olarak da yükselişi getirmektedir. Bu yüzden RAD Coin yorumları oldukça olumludur. Geçtiğimiz aylarda Binance platformu üzerinde listelenerek daha hızlı bir şekilde market hacmini ve değerini arttıran kripto paramız, bugün yatırımcıların biraz çekingen davrandığı kripto paralar arasında yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi tam olarak bilinmemesinden kaynaklanıyor.

RAD Coin ile birlikte geliştiriciler kendi altyapılarını oluşturabiliyorlar ve birçok pazarda aktif olarak yer alabiliyorlar. NFT pazarlarına da destek sağlayan ve sponsor olma kapılarını açan RAD Coin ile birlikte kripto para ve blok zinciri dünyasının her noktasında aktif olabilir ve geliştirme süreçlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Zaten bu avantajları sayesinde tercih edilmekte ve aktif olarak kullanılmaktadır. Fakat bu noktada en çok yatırımı yapan ve kullanımı sağlayan kitleyi genellikle geliştiriciler oluşturmaktadır. Yatırımcılar ise bu kripto para hakkında yeni yeni bilgiler edinmekte ve yatırım planları oluşturmaktadır.

RAD Coin Fiyatı

RAD Coin fiyatı, 2021 yılının ortalarında ciddi düşüş yaşamış olsa da günümüzde tekrar yükseliş trendine girmeyi başarmıştır. Geçtiğimiz haftalarda yeni bir rekor denemesi yaparak birçok yatırımcıyı heyecanlandıran kripto paramız $7.7 ile $22 arasında işlem görmektedir. Bu geniş aralığı sebebiyle genellikle kısa vadeli yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle listeleyebiliriz:

 • RAD Coin (Radicle) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $27.35 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • RAD Coin (Radicle) tüm zamanlar en düşük değeri ise Temmuz 2021 tarihinde $3.78 olarak kaydedilmiştir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 255. Sırada bulunan kripto paramız, her an yeni bir rekor denemesi yapacak gibi hareketlilikler sergilemektedir. Bu yüzden piyasada büyük bir endişe oluşturmaktadır. Buna rağmen uzun vadeli yatırımlar için güvenilir olarak görülmektedir. Yeni bir kripto para birimi olduğu için ilerleyen zamanlarda çok daha fazla değerleneceği düşünülmektedir.

RAD Coin Geleceği

İçeriğimizi buraya kadar dikkatli bir şekilde okuduysanız, RAD Coin geleceği hakkında yapılan yorumları da aşağı yukarı tahmin edebiliyorsunuz demektir. En düşük seviyesinden günümüze yalnızca %250 oranında yükseliş yapmış olan kripto paramız hakkında birçok kişinin büyük umutları bulunuyor. Yalnızca bir sene içerisinde en değerli kripto paralar arasında ön sıralara yerleşmeyi başarmış olan RAD Coin, birçok kişiye göre önümüzdeki birkaç yıllık süreçte en çok konuşulan kripto paralar arasında olacak.

RAD Coin ekosistemindeki geliştiriciler her geçen gün artıyor ve dolayısıyla yatırım miktarları da artış gösteriyor. Kripto para bilirleri ve RAD Coin yatırımcıları tarafından yapılan analizler sonucunda ise kripto paramızın önümüzdeki beş yıllık süreçte $50 değerine ulaşması bekleniyor. Daha sonrasında nasıl bir ilerleme sergileyeceği hakkında ise net bir bilgi vermek mümkün değil. Umarız en kısa süre içerisinde daha iyi noktalara ulaşabilir ve ismi daha çok duyulan bir kripto para birimi olmayı başarır.

kripto para
kripto para

RAD Coin (Radicle) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

RAD Coin (Radicle), Ethereum altyapısını kullandığı için birçok platforma kolaylıkla transfer edilebiliyor. Zaten bu sayede birçok noktada özgürce kullanılabiliyor. Bunun yanında gelecekte NFT pazarlarında da bir ödeme aracı olarak kullanılması düşünülüyor. Fakat yalnızca yatırım amaçlı RAD Coin sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • Uniswap (V2)
 • Balancer
 • BKEX
 • Pionex
 • HitBTC

Yukarıdaki borsaların dışında 30’a yakın kripto para borsası üzerinden RAD Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz RAD Coin’leri dijital cüzdanlara aktararak güvenli bir koruma sağlayabilirsiniz. Ayrıca yapılan gelişmeler sonucunda çok daha fazla noktada yer alacağından emin olabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla RAD Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi soruları cevaplandırmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimi hakkında net bilgilere erişebilmiş ve yatırım planınızı oluşturabilmişsinizdir. Fakat burada bulunan hiçbir yazının yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın! Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!