Başlangıç Haber Qualcomm Snapdragon 732 G Mobil İşlemci Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 732 G Mobil İşlemci Özellikleri

0

Qualcomm Snapdragon 732 G mobil işlemci özellikleri nelerdir? Amerikan menşeli telekomünikasyon şirketi Qualcomm, yeni nesil tüm mobil cihazlara uyumlu Snapdragon 732 G mobil işlemciyi sahneye çıkardı. Piyasada yer alan konumundaki diğer işlemcilerden performans ve uyumluluk olarak daha iyi konumda olan işlemcinin özellikleri ise büyük merak konusu oldu.

Qualcomm Snapdragon 732 G Mobil İşlemci Özellikleri

Bilindiği üzere tüm elektronik sistemlerinin beyni işlemcilerdir. İşlemcisi olmayan bir cihazın elektronik işlem yapması mümkün değildir. Bu sebeple birçok teknoloji ve telekomünikasyon şirketi çok daha kuvvetli işlemciler üretebilmek için bir yarış içerisindedirler. Piyasada ürettiği başarılı işlemcilerle adından sıkça söz ettiren Qualcomm, orta seviye mobil telefonlar için Qualcomm Snapdragon 732 G mobil işlemci sistemini geliştirdi.

Qualcomm Snapdragon 732 G Mobil İşlemci Özellikleri Nelerdir?

Orta seviye mobil telefonlar için geliştirilen işlemci şirketin ürettiği önceki işlemcilerden performans olarak çok daha iyi konumdadır. Fakat işlemci Qualcomm tarafından fiyat performans ürünü olarak üretilmiş bir işlemcidir. Bu sebeple diğer işlemcilerden çok da büyük bir performans farkı sunmamaktadır. Bu işlemci ek özellik olarak yeni bağlantı teknolojilerini de kullanıcılarına sunmaktadır.

Ayrıca işlemci içerisinde iki adet performans çekirdeği bulunmaktadır. Çekirdekler Kryo 470 Gold olarak monte edilmiştir. Çekirdeklerin çıkış hızı ise 0.1 GHz artış ile 2.3 GHz’dir.  Ayrıca işlemci içerisinde 6 adet Kryo 470 Silver verimlilik işlemcisi de bulunmaktadır. Bu işlemciler ise 1.8 GHz hıza sahiptir.

 

Qualcomm Snapdragon 732 G mobil işlemci grafik yongasında ise Adreno 618 hız aşırtmaktadır. Ancak bu büyük çaplı gerçekleşmemektedir. Buna rağmen bu özellik işlemciye diğer modellere oranla en az % 15 daha yüksek performans sağlamaktadır.

Şimdiden yeni üretilen tüm orta seviye mobil cihazlarda yerini alan işlemci, kendine standart ağ teknolojileri olarak ise Bluetooth 5.1 ve Wifi 6’yı belirlemiştir. Qualcomm Snapdragon 732 G mobil işlemci X15 modemi ile 4G ve üstü ağlarda 800 Mpbs hızlara kadar da ulaşabilmektedir.

Bu konumuzda Qualcomm Snapdragon 732 G mobil işlemci özelliklerini işledik. Yeni çıkacak bu güçlü işlemci ile ilgili görüşlerinizi, sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!