QNT Coin Nedir? Quant Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

QNT Coin Nedir? (Quant) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

QNT Coin Nedir sorusu, uzun yıllar ardından hızla yükselmeye başladığı ve değerini yüzlerce kat arttırdığı için yatırımcılar tarafından araştırılmaya başlandı. 2020 yılının sonu itibariyle tüm kripto paralar yükselmeye başladı ve bunların arasında en dikkat çekenlerden biri de Quant Coin oldu. Düşük arz miktarı ve yüksek market hacmi ile birlikte birçok kişinin ilgisini çeken, güvenlik konusunda yaptığı atılımlar ile blok zincirlerini daha gelişmiş bir seviyeye getiren QNT Coin, maliyetlerin düşürülmesini ve kararlı sistemlerin yaygınlaştırılmasını istiyor. Bizler de bu içeriğimizde QNT Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, yorumları, fiyatı ve istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

QNT Coin Nedir? Quant Nasıl ve Nereden Alınır?
QNT Coin Nedir? Quant Nasıl ve Nereden Alınır?

QNT Coin (Quant) Nedir?

QNT Coin, 2018 yılının ortalarında blok zincirleri arasındaki bağlantı problemlerini çözmek için piyasaya sunulmuş bir kripto para birimi olarak öne çıkmaktadır. Dağıtık defter teknolojisi ismi verilen teknoloji ile birlikte blok zincirlerinin sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını ve veri transferi gerçekleştirmesini sağlayan QNT Coin, bu iletişim sürecindeki güvenliği de büyük derecede önemsiyor. Hatta güvenlik konusunda bir adım daha ileri gitmek isteyen Quant geliştirici ekibi, GoVerify ismi verilen yazılım ile iletişim noktalarındaki sahte ve gerçek iletişim bilgilerini ayırt edebiliyor.

QNT Coin, dünya üzerinde bulunan blok zinciri kaynaklı tüm ağları birbirlerine bağlı hale getirmeyi ve böylece güçlerini çok daha iyi seviyelere getirmelerini amaçlamaktadır. Tüm bu süreçlerin finansal yönetimi ve analizi için ise QNT Coin piyasaya sürüldü. Protokoller fark etmeden tüm sistemler üzerinde sabit bir iletişim formülü oluşturmayı ve bu yol üzerinden bağlantı kurulmasını amaçlamaktadırlar. Güvenlik alanında da hem blok zincirleri içerisinde hem kullanıcılar bazında birçok çalışmaları bulunmakta, bu çalışmalar gerçek hayatta çok fazla noktada aktif olarak kullanılmaktadır. Quant projesi ve QNT Coin hakkında daha teknik bir içeriği incelemek isterseniz Quant Overledger Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

QNT Coin İstatistikleri

QNT Coin, her geçen gün yükselen bir grafik çizmesi ile bilindiği için talebini arttırmakta, dolayısıyla market hacminin yükselmesini sağlamaktadır. Kripto para piyasaları üzerinde de ciddi bir etkiye sahip olan QNT Coin istatistikleri incelendiğinde ne kadar değerli olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Diğer ağlar ile iletişim kurması, daha da gelişmesinin ve değişmesinin önünü açmaktadır.

 • QNT Coin (Quant) toplam market hacmi 3,3 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 14,6 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 12 Milyon adettir.
 • QNT Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,11’lik kısmını domine etmektedir.

Görüldüğü üzere piyasaya yön verme konusunda büyük bir güce sahip olan QNT Coin, arkasında yüzbinlerce takipçi bulundurmaktadır. Ayrıca büyük kurum ve kuruluşlar, güvenli olarak blok zincirleri arasında aktarımlar yapabilmek için genellikle bu projeyi ve kripto para birimi tercih etmektedirler.

kripto para
kripto para

QNT Coin Yorum

QNT Coin, birlikte çalışabilirlik kavramını tamamen değiştirmiş ve yeni bir sistemi blok zincirleri dünyasına kazandırmıştır. Bu tür projeler genellikle zaman içerisinde değerlenmekte ve yüksek söz sahibi olur konuma gelmektedir. Ki QNT Coin de son zamanlardaki yükselişleriyle bu durumunu kanıtlamıştır. Bugün QNT Coin yorumları genellikle kripto paramızın yerini nasıl sabitlediğine dairdir. Her geçen gün daha iyi bir kripto para birimi olmakta ve bu piyasalarda yer edinmiş bir halde bulunmaktadır. En değerli kripto paralar listesinde 60. Sırada bulunarak bu durumu bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Son günlerde ciddi bir düşüşe giren kripto paramız, piyasaların olumsuz haberlerinden dolayı kötü etkilenmektedir. Buna rağmen Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların güç kazanması dolaylı yoldan QNT Coin’e de güç kazandırmaktadır. Çünkü bu blok zincirlerine de erişebilen, yönlendirebilen ve veri gönderebilen bir kripto para birimidir. Ayrıca tüm bu işlemler gelişmiş güvenlik önlemleri çerçevesinde yapıldığı için yalnızca küçük yatırımcı değil, büyük yatırımcılar da QNT Coin’e ilgi duymaktadırlar.

QNT Coin Fiyatı

QNT Coin fiyatı, geçtiğimiz aylarda hızlı bir şekilde yükselerek tarihi seviyesine ulaşmayı başardı. Ancak daha sonrasında piyasaların da durumundan ötürü kötü bir şekilde etkilenerek düşüş trendinde girdi. Bugün aşırı seviyede düşmüş olmasa da önceki haftalara göre neredeyse %50 düşüş yaşamış olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ancak birçok kişiye göre bu bir sorundan ziyade alım fırsatı olarak görülüyor.

 • QNT Coin (Quant) tüm zamanlar en yüksek değeri 2021 yılının Eylül ayında $428.3 olarak kaydedilmiştir.
 • QNT Coin (Quant) tüm zamanlar en düşük değeri ise 2018 yılının Ağustos ayında $0.163 olarak kayıtlara geçmiştir.

QNT Coin günümüzde $225 ile $300 arasında bir değere sahiptir ve her geçen gün daha da aşağıya düşmektedir. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu trendin uzun sürmeyeceği ve 2022 yılına kadar düzeltmelerin meydana geleceği düşünülüyor. Bundan sonrasında ise kripto paramızın performansına göre ilerlemesini gözlemleyebileceğiz.

QNT Coin Geleceği

Yukarıdaki grafikten de anlaşılacağı üzere QNT Coin, diğer kripto para birimlerine göre çok daha geniş bir aralıkta yükselmiş ve yatırımcısına inanılmaz bir kazanç sağlamıştır. Eğer QNT Coin alımınızı en düşük seviyeden yapmış ve en yüksek seviyeden satış yapmış olsaydınız %142100 oranında kazanç sağlamış olacaktınız. Çok yükselmiş ve sınıra gelmiş gibi görünse de QNT Coin geleceğinin çok daha parlak olduğunun da altını çizelim. Kısacası bu kripto para birimi hem yatırım amaçlı hem de günlük hayatta kullanım amaçlı alıyorsanız size istediğiniz şeyi veriyor.

QNT Coin yatırımcıları da bu kripto para birimine yüklü yatırım yapıyorlar ve satışını çok nadiren gerçekleştiriyorlar. Çünkü birçok yatırımcı kripto paramızın önümüzdeki 5 sene içerisinde tekrar yeni rekorlar kırıp $1000 seviyesine ulaşacağını öngörüyor. Bunun için önünde daha uzun bir yol olsa da gerçekleşmemesi için hiçbir sebep bulunmuyor. Yine de kendi analizlerinizi yapıp buna göre yatırım planı oluşturmanızı öneririz.

kripto para
kripto para

QNT Coin (Quant) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

QNT Coin, kendi altyapısına sahip bir kripto para birimi olmasına rağmen ERC-20 altyapısını da destekleyen bir kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Bunun yanında blok zincirlerini birbirine bağlama özelliği bulunduğu için neredeyse tüm altyapılar ile iletişim kurabiliyor. Büyük bir platform olması ve geniş çevrelerce kabul görmesi de her noktada kolay ulaşılabilir olmasını sağlıyor. Yalnızca yatırım amaçlı QNT Coin alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız başvurabileceğiniz 50’ye yakın kripto para borsası bulunuyor.

 • Coinbase Exchange – En Yüksek Hacme Sahip Platform
 • Binance
 • KuCoin
 • Bittrex
 • Gemini
 • Bybit
 • Bitglobal
 • Uniswap

Sahip olduğunuz QNT Coin varlıklarınızı birçok platformda aktif olarak kullanabilir, Swap gibi işlemlerde çevirim amaçlı aktarımlar yapabilir, güvenlik için platforma harcama yapabilirsiniz. Veya uzun vadeli yatırım amacıyla MetaMask, TrustWallet gibi cüzdanlara varlıklarınızı aktarabilirsiniz. Bu sistemlerde stake ve farm gibi yöntemleri kullanarak fazladan gelir elde edebilmeniz de mümkündür.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla QNT Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları ve istatistikleri nasıldır gibi çok merak edilen soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimi hakkında aradığınız tüm bilgilere içeriğimiz sayesinde ulaşmışsınızdır. Diğer incelemeler için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.