POWR Coin Nedir? Powerledger Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

POWR Coin Nedir? (Powerledger) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

POWR Coin nedir sorusu, enerji sektörüyle ilgilenen ve bu sektör ile blok zincirlerinin entegre hale getirildiği bir sistem arayışında olan kişiler tarafından araştırılmaktadır. 2017 yılından bu yana Power Ledger platformunun yerel kripto para birimi olarak hizmet bu kripto para, elektriğin herkese uygun ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasını amaçlıyor. Bu noktada blok zincirleri ve kripto paralar ile daha kararlı, finansal açıdan sorun yaratmayacak bir sistem ortaya çıkarılıyor. Ayrıca değer konusunda da yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Bizler de bu içeriğimizde POWR Coin nedir sorusunu cevaplandıracak, fiyatı, geleceği, yorumları gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

POWR Coin Nedir? Powerledger Nasıl ve Nereden Alınır?
POWR Coin Nedir? Powerledger Nasıl ve Nereden Alınır?

POWR Coin (Powerledger) Nedir?

Powerledger Avustralya’da bulunan ve gelişmiş teknolojilerden faydalanmayı amaç edinen bir enerji vakfı olarak biliniyor. Bunun için blok zinciri teknolojilerine başvurarak, kişilerin emtia ve diğer varlıklarının aktarımını kontrollü bir enerji akışı içerisinde gerçekleştiren POWR Coin, platformun temel tokeni olarak görev almaktadır. ERC-20 altyapısında geliştirilmiş olan kripto paramızın bulunduğu ağ, kullandığı ve kullanacağı enerji bakımından önceden planlanmış bir yapıda olduğu için blok zincirlerinin elektrik kullanımının kontrol altında tutulabileceğini gösterir niteliktedir.

POWR Coin ve Powerledger projesi ile birlikte kullanıcılar birbirlerine yenilebilir enerji kaynaklarının satışını ve kiralamasını gerçekleştirebilirler. Böylece dünya üzerinde enerji daha sağlıklı yöntemlerle üretilir ve aktarımı sağlanır. Bu durumun ilerleyen zamanlarda enerji sektöründe bir devrim yaratacağı düşünülmektedir. Çünkü projemiz gereği enerji tüketim miktarları azalacak ve tüketilen enerjinin masrafı da her geçen gün daha da düşecektir. Bunun yanında hızlı bir blok zinciri olması ile de bilinmektedir.

POWR Coin İstatistikleri

POWR Coin, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 2017 yılından bu yana kripto para piyasalarında bulunuyor ve dünya genelinde olmasa da bölgesel olarak popülerliğini sürekli olarak arttırıyor. Bu durum kripto paramızın daha değerli bir hale gelmesini ve talebinin artmasını sağlıyor. Zaten POWR Coin istatistiklerini incelediğimizde piyasalarda varlığını sağlamış olduğunu görebiliyoruz.

 • POWR Coin (Powerledger) toplam market hacmi 640 Milyon Dolar seviyesindedir.
 • Maksimum arz miktarı 1 Milyar adet, dolaşımda olan arz miktarı ise 463 Milyon adettir. Üretimi kuruluşun kararına göre yapılmaktadır.
 • POWR Coin tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmına hâkim durumdadır.

Market hacmi bakımından incelendiğinde benzeri kripto para birimlerine göre bir miktar geride kalmış olsa da etkinliğini sürekli olarak arttırdığını ve yatırımcıların daha çok ilgisini çektiğini biliyoruz. Bu sebeple arkasında on binlerce takipçi bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Powerledger projesi ve POWR Coin hakkında teknik detayları daha çok incelemek isterseniz Powerledger Platform sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

kripto para
kripto para

POWR Coin Yorum

POWR Coin yorumlarının da güzel bir gelecek vaat ettiğini net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Enerji sektörüne hitap eden sayılı kripto para birimlerinden biri olduğu ve özellikle Avusturalya bölgesinde aktif olarak hizmet verdiği için zaman içerisinde çok daha fazla noktada aktif bir şekilde kullanılacağı düşünülüyor. Özellikle kurum ve kuruluşlar tarafından tercih edilmesi beklenen ancak marka bilinirliğini arttıramadığı için henüz dikkat çekmeyi başaramadığı düşünülen POWR Coin’in projesinde eksik bir nokta yok denecek kadar az.

Düşük market hacmine rağmen yüksek bir talebe sahip olduğu için en değerli kripto paralar listesinde günümüz itibariyle 198. Sırada bulunan POWR Coin, ilk çıktığı zamanlarda hızlı bir ivme kazanmış ve çok daha ön sıralara yerleşmeyi başarmıştı. Ancak 2021 yılının başına kadar neredeyse hiçbir ilerleme kaydedemedi ve bu yüzden ismi daha az duyulmaya başladı. Ancak günümüzde yeni bir yükseliş trendi içerisine girmiş ve pandeminin de etkisiyle projesi birçok yatırımcıyı etkilemiş ve anlık olarak etkilemektedir.

POWR Coin Fiyatı

POWR Coin fiyatı, kripto para piyasalarında bir yükseliş mevcut olduğu için $0.50 ile $0.90 arasında değişkenlik gösteriyor. Yüksek fiyat hareketliliğine sahip olduğu için kısa vadeli yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor ve bu durum sürekli olarak market hacmini yükseltmesinin önüne geçiyor. Buna rağmen düşük arz miktarına sahip olduğu için benzeri kripto para birimlerine göre daha yüksek bir değere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 • POWR Coin (Powerledger) tüm zamanlar en yüksek fiyatı Ocak 2018 tarihinde $2.01 olarak kaydedildi.
 • POWR Coin (Powerledger) tüm zamanlar en düşük fiyatı ise Mart 2020 tarihinde $0.03183 olarak kayıtlara geçti.

En yüksek değerine uzun zamandır ulaşamayan ancak geçtiğimiz aylarda $1 seviyesine ulaşan değeri ile yeni yükseliş sinyalleri veren POWR Coin, en düşük seviyesinden günümüze de ciddi bir yükseliş gösterdi. Halen bir yükseliş trendi içerisinde olan kripto paramızın önümüzdeki yıllarda daha çok kullanılmasının teşvik edilmesi fiyatını da doğru orantılı olarak arttıracaktır.

POWR Coin Geleceği

POWR Coin geleceği, birçok kripto para bilirine göre oldukça parlaktır. Hatta diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığında, bu kripto para biriminin çok daha aktif ve değerli olacağı düşünülmektedir. Çünkü başta blok zincirleri olmak üzere internet teknolojilerinin varlığının sağlanması için enerji ve elektrik konusunda farklı yenilikler yapılması gerekmektedir. Bu yeniliği fazlasıyla karşılayan ve arından birçok avantajı sunan Powerledger, tek başında tüm kripto para piyasasının enerji ihtiyacının karşılanmasını sağlayabilir. Bunun önemi anlaşıldığında POWR Coin beklenmedik yükseliş süreçlerine girebilir.

Fiyatlanma ve grafiksel ilerlemesi konusunda incelemeler yapıldığında ise yatırımcılar da POWR Coin’e yöneliyor gibi gözüküyor. Çünkü kripto paramız yukarıdaki paragraflarda da bahsettiğimiz gibi her geçen gün daha önemli bir hale geliyor. POWR Coin yatırımcıları ise kripto paramızın mevcutta bulunduğu yükseliş trendinin devam edeceğini ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni rekor seviyelerine ulaşacağımızı aktarıyorlar. Ancak bunun için bölgesel çapta bir proje olmaktan çıkıp tüm dünyaya çözümler sağlaması gerekiyor. Bu da büyük bir fon ve yatırım gerektirmektedir.

kripto para
kripto para

POWR Coin (Powerledger) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

POWR Coin, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ERC-20 altyapısını kullanmaktadır. Ancak kendi geliştirmiş olduğu Ecochain ekosisteminin de varlığı sürdürülmektedir. Bu ekosistem içerisinde kardeş coini olarak nitelendirebileceğimiz Sparkz da bulunmaktadır. Enerji konusunda yeniliklere ihtiyaç duyan ve atılımları destekleyen birçok platform da bünyesine POWR Coin’i barındırmaktadır. Yatırım amaçlı POWR Coin alım satım işlemleri için ise aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Bittrex
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Bancor Network
 • Bitrue
 • LATOKEN
 • Uniswap (V2)

Bu kripto para borsalarının yanında 50’ye yakın kripto para borsası üzerinde POWR Coin işlem çiftleri bulunmaktadır ve hepsinde ticari işlemler gerçekleştirmeniz mümkündür. Altyapısının desteklemiş olduğu tüm cüzdan uygulamalarında varlıklarınızı barındırabilirsiniz. Ayrıca siz de bu kendi sistemine kayıt olarak enerji üretimi ve tüketimi konusunda kiralamalar yapabilir ve geleceğin sektörünü deneyimleyebilirsiniz.

Enerji sektörü ilerleyen yıllarda çok daha önem verilmesi gereken bir konu haline gelecek ve bu durum blok zinciri dünyasını da illa ki etkileyecek. İşte bu noktada kripto paramız büyük bir önem taşıyor olacak. Umarız sizler de POWR Coin nedir sorusuna burada cevap bulabilmiş ve istediğiniz detaylara ulaşabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ancak içeriğimizdeki hiçbir açıklamanın yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.