Başlangıç Haber PlayStation 2, Taşınabilir El Konsoluna Dönüştürüldü

PlayStation 2, Taşınabilir El Konsoluna Dönüştürüldü

0

Sony, efsane oyun konsolu PlayStation 2’de büyük bir değişikliğe gitti. 4 Mart 2020’de çıkardığı PS2 oyun konsolunu, yıllar sonra bambaşka bir halde oyun severlerin huzuruna çıkardı…

PlayStation 2, bir dönemin efsane oyun konsolu idi. Konsol dünyasının en başarılı teknolojisi olarak anılıyordu. Milenyum çağı başladığında birçoğumuzun severek oynadığı PS2 teknolojisi, günümüze uyarlanıp modernize edildi. Tam 21 yıl sonra tekrar adından söz ettirmeyi başardı.

PS2, son 21 yılda 155 milyon dolarlık satışla oyun konsolu tarihinin en çok satan türevi unvanını elinde bulunduruyordu. PlayStation 2 konsolu, dünyada halen popüler olsa da, yeni nesil konsollardan ilham alınması da gerekiyordu. Sony, burada üzerine düşeni yaptı ve efsane PS2’yi taşınabilir el konsoluna dönüştürdü.

GingerOfOz, konsol üzerinde yaptığı değişiklikleri Twitter hesabından paylaştı. GingerOfOz, daha önce de Nintendo Wii ve benzer konsollar üzerinde böyle denemeler yapmıştı. PS2’nin artık taşınabilir bir el konsolu olduğunu görüyoruz. Yeni ismi ide PS2 Eclipse oldu.

PS2 Eclipse, PS Vita konsoluna çok benziyor ancak yalnızca tasarım olarak bu benzerlikten söz edilebilir, yapısı çok daha farklı. Eclipse projesi için PS2 anakartı küçültüldü. Dış kasası ise 3D yazıcıda özel olarak tasarlandı. 5 inç büyüklüğünde ve 480p çözünürlüğe sahip bir ekran paneli kullanıldı. PS Vita’nın tuşlarından, Nintendo Switch’in analoglarından esinlenildi.

PS2 Eclipse, iki adet batarya ile 2-3 saate kadar çalışabiliyor. Kulaklık ve hoparlör girişleri var. birçok oyun el konsolunda rahatlıkla oynanabiliyor. Şimdilik tek sorunu donma ve takılma olsa da, yakın zamanda bu problemlerin çözülmesi bekleniyor. Yeni yazılım güncellemeleri alacağı tahmin edilen PS2 Eclipse, piyasada satışa sunulmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!