PHA Coin Nedir? Phala Network Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

PHA Coin Nedir? (Phala Network) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

PHA Coin nedir sorusu, internette gizliliğe ve güvenliğe önem veren, ayrıca blok zinciri teknolojilerine ilgi duyan birçok yatırımcı ve kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Merkeziyetsiz yapısıyla ön plana çıkan ve yalnızca bir senedir piyasalarda bulunmasına rağmen çok iyi bir ilerleme sergilemiş olan Phala Network, yatırımcılar tarafından büyük potansiyeli olduğu iddia edilen kripto paralardan biri olarak gösterilmektedir. Yine de kripto paramız hakkında tam bilgileri edinmeden yatırım planları yapmamalısınız. Bizler de bilgisizliği gidermek ve sizleri aydınlatmak amacıyla, içeriğimizde PHA Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır ve yorumları nasıldır gibi soruları cevaplandıracağız.

PHA Coin Nedir? Phala Network Nasıl ve Nereden Alınır?
PHA Coin Nedir? Phala Network Nasıl ve Nereden Alınır?

PHA Coin (Phala Network) Nedir?

PHA Coin, geleceğin teknolojilerinden biri olan bulut bilişim sistemlerini kullanarak kullanıcıların verilerini gizli ve güvenli bir şekilde saklamasına ve paylaşmasına olanak sağlıyor. Tamamen merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu yapısı sayesinde ise şeffaflık misyonunu da yerine getirmiş oluyor. İçerisinde birçok işlemciyi destekleyen akıllı sözleşmeleri bulunduran Phala Network, verilerin tamamen güvenli bir şekilde saklanması ve gizlilikten ödün verilmemesi için her şeyi düşünmüş gibi gözüküyor.

Veri alışverişi konusunda da kendisine güvenen ve kullanıcılarına garanti veren Phala Network, yapay zekâ ve büyük veri gibi kavramların vücut bulmuş hali olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca platform üzerinde bulunan dağıtıcılar ve koruyucular stake gelirleri elde edebiliyorlar. ERC-20 altyapısını destekleyen ancak kendi ekosistemine sahip olan bu kripto para birimi hem bireysel hem de kurumsal uygulamalar için çok gelişmiş bir bulut bilişim sistemi sunuyor. Eğer kripto paramız ve ekosistemi hakkında daha çok teknik bilgiye ulaşmak istiyorsanız Phala Network Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

PHA Coin İstatistikleri

PHA Coin yalnızca bir senedir kripto para piyasalarında bulunmasına rağmen kabul gören projesi ve yeni teknolojileri direkt olarak benimsemesi sebebiyle birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Güçlü bir DeFi projesi olarak nitelendirilen kripto paramız, şimdiden milyonlarca dolarlık bir piyasaya hükmediyor durumda. PHA Coin istatistiklerini incelediğinizde bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceksiniz.

  • PHA Coin (Phala Network) toplam market hacmi 600 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
  • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı yalnızca 272 Milyon adettir. Geri kalanı zamanla piyasalara sunulacak, bir kısmı yakılacaktır.
  • PHA Coin kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Görüldüğü üzere diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek değerlere sahip olan kripto paramızın bugünlerde çok tutulmasının sebeplerinden biri de dolaşımdaki arz miktarının düşük olması. Buna rağmen market hacmi toplam arz miktarına göre şekillenen PHA Coin, ilerleyen zamanlarda istikrarlı hamleler ile değerini koruyabilir ve arttırabilir.

kripto para
kripto para

PHA Coin Yorum

PHA Coin yorumlarının nasıl olduğunu, eğer yazının başından beri okuyorsanız, tahmin edebiliyorsunuz demektir. Her kripto para inceleme içeriğimizde bahsettiğimiz gibi yeni ve geleceğin teknolojilerine projelerinde yer veren kripto para birimleri sürece bir adım önde başlıyor ve gelecekleri çok daha parlak oluyor. PHA Coin için de aynısı geçerli durumda. Özellikle günümüz dünyasındaki en önemli konulardan biri olan verilerin güvenliği ve paylaşımı için geniş bir ağ oluşturan PHA Coin, birçok yorumcu tarafından övgülerle dile getiriliyor.

Yalnızca bir senelik zaman zarfı içerisinde en değerli kripto paralar listesinde 198. Sıraya yerleşen ve her geçen gün sıralamasını daha da ileriye taşıyan PHA Coin, verdiği amaçları tam anlamıyla gerçekleştiriyor gibi görünüyor. Polkadot ekosistemini de desteklediği için, kolay ulaşılabilir hale geliyor ve daha fazla yatırımcının ilgi duyulması sağlanıyor. Böylece hem market hacmini hem de değerini sürekli olarak olumlu yönde ilerletmeyi başarıyor. Projesinden ve amaçlarından sapmaması halinde piyasalarda daha çok yer alacağından ve haberlere daha fazla konu olacağından emin olabilirsiniz.

PHA Coin Fiyatı

PHA Coin fiyatı çıktığı ilk günden bu yana sürekli olarak bir yükseliş trendi içerisinde yer aldı. Bugün bile yükselişine devam etmekte olan kripto paramız, birçok yatırımcıya büyük getiriler sağladı. Fakat bu yükselişin dönem dönem durması da mümkün. Piyasalardaki dalgalanmalardan çok etkilenmeyen ve günümüzde $0.6 ile $1.2 arasında değeri değişen PHA Coin, tüm zamanlar fiyat değişimi ile de dikkatinizi çekecektir.

  • PHA Coin (Phala Network) tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $1.41 olarak kayıtlara geçti.
  • PHA Coin (Phala Network) tüm zamanlar en düşük değeri ise Kasım 2020 tarihinde $0.074 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere rekoruna oldukça yakın olan ve her an yeni bir rekor denemesine girişme ihtimali bulunan PHA Coin, yatırımcıları iştahlandırıyor. Bu yüzden market hacmini sürekli olarak arttırıyor. Fakat bu durum gelecekte yaşanacak olası bir fiyat düşüşü sonucunda yatırımcıların korkmasına ve çekilmesine sebep olabilir. Umarız Phala Network geliştiricilerinin bu konular hakkında almış oldukları önlemler vardır.

PHA Coin Geleceği

PHA Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar, yakın gelecek ve uzak gelecek olarak ikiye ayrılmaktadır. Birçok kripto para biliri, yakın gelecekte PHA Coin’in bir düşüş trendine gireceğini ve alım fırsatı oluşturacağını belirtiyorlar. Bunun sebebi olarak da piyasanın aşırı şişmesi ve çıktığı günden bu yana yükseliş trendinin içerisinde yer alması olarak gösteriliyor. Fakat uzun vadede kripto paramızın hızlı bir şekilde tekrar yükseliş trendine gireceği ve yatırımcılarını mutlu edeceği söyleniyor.

En düşük seviyesinden günümüze yalnızca %700 oranında yükselmiş olsa da çok daha yüksek seviyeleri gördüğünü belirtmemiz gerekiyor. Bu yüzden midir bilinmez ancak PHA Coin yatırımcıları, önümüzdeki aylarda kripto paramızın tekrar $1 seviyesine ulaşacağını ve birkaç sene içerisinde de $5 hedefine geleceğini söylüyorlar. $1 hedefi oldukça mümkün olsa da $5 hedefine ulaşması için çok daha fazla yatırımcıyı bünyesine kazandırması ve market hacmini milyar dolarlar seviyesine getirmesi gerekiyor.

kripto para
kripto para

PHA Coin (Phala Network) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

PHA Coin kendi altyapısına ve ekosistemine sahip. Ayrıca Polkadot altyapısını da destekliyor. Bu yüzden çok fazla olmasa da bazı platformlar üzerinde barındırma ve transfer işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Fakat bu süreçte kullanılacak olan ağın dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekiyor. Aksi taktirde PHA Coin varlıklarınızı kaybedebilirsiniz. Bu yüzden birçok kişiye göre en iyi seçenek kripto para borsalarını kullanmaktan geçiyor.

Bugün PHA Coin alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız, Binance, Huobi Global, KuCoin, Uniswap, WazirX, OKEx, BKEX, Pionex ve 40’a yakın kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey borsalardan birine hesabınızla giriş yaparak PHA Coin işlem çiftlerinde emir oluşturmaktır. Bundan sonrasını sistem sizin için gerçekleştirecek ve PHA Coin sahibi olacaksınız. Aynı şekilde satış işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Umarız içeriğimizde PHA Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmiş ve fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak, nereden alınır gibi detaylara hâkim olabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.