Başlangıç Haber Oppo Reno 7 Pro Kamera Detayları Ortaya Çıktı

Oppo Reno 7 Pro Kamera Detayları Ortaya Çıktı

0

Oppo Reno 7 Pro, 50 Megapiksel Sony IMX766 kameraya sahip olacak. Piyasaya çıkması heyecanla beklenen akıllı telefonun detayları belli olmaya başladı. İşte, Oppo Reno 7 Pro ile ilgili son gelişmeler!

Oppo Reno 7 Pro Kamera Özellikleri

Digital Chat Station, Oppo Reno 7 serisinin Oppo Reno 6 ve Oppo Reno 6 Pro’ya kıyasla daha iyi bir kamera performansına sahip olacağını belirtti. Tahminlere göre yeni Oppo akıllı telefonda 50 Megapiksellik bir Sony IMX766 kamera sensörüne yer verilecek.

Oppo Reno serisinde daha önce de Sony IMX766 sensörü kullanıldı. Oppo Reno 6 Pro ve Oppo Reno 6 Pro Plus ile Oppo Find X3 Pro’da Sony kameraya yer verilmişti. Elde edilen bilgilere göre, Sony bu kamerayı Kodak ile birlikte geliştiriyor.

Digital Chat Station tarafından Weibo’da yayınlanan bir gönderi, Oppo Reno 7 Pro‘nun GSMArena’da PFDM00 model numarasıyla listelendiğini gösterdi. Buna göre, Oppo Reno 6 Pro’daki kameradan daha üstün bir kamera ile karşılaşacağız.

İki model arasında bir karşılaştırma da yapılıyor. Oppo Reno 6 Pro, MediaTek Dimensity 1200 yonga setinden gücünü alıyor. 64 Megapiksel OmniVision OV64B sensörlü kameraya sahip. Bu telefon Temmuz ayında piyasaya sürüldü.

İlgili İçerik: Oppo Reno 7 Pro Özellikleri Belli Oldu

Reno 6 Pro’nun kamerası daha büyük olsa da, 0.7 mikron pikselli 1/2.0 inçlik bir sensöre sahip. Oysa, Oppo Reno 7 Pro’nun 50 MP kamerası, 1.0 mikron yerel pikselli 1/1.56 inçlik bir sensöre sahip. Yerel pikseller, 4’ü 1 arada gruplama ile 2.0 mikrona kadar büyüyebilir. Ayrıca, 50 Megapiksellik kamera sensörü, DOL-HDR Tam Piksel otomatik odaklamayı destekliyor.

Çinli şirket Oppo’nun, ABD’li Kodak şirketiyle ortak çalıştığı gündeme geldi. İddiaya göre, iki şirket güçlerini birleştirerek Sony kamerayı klasik Kodak kamera tasarımına sadık kalarak geliştiriyor. Tıpkı Oppo Find X3 Pro modelinde olduğu gibi, Oppo Reno 7 Pro’da da 50 MP Sony ana kameraya 13 MP 2x telefoto kamera ve 3 MP mikroskop kamera eşlik edebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!