Başlangıç Mobil Cihazlar Oppo Reno 4Z 5G Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Oppo Reno 4Z 5G Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

0

Oppo Reno 4Z 5G özellikleri nelerdir? Son model akıllı telefonlardan olan Oppo Reno 4Z 5G, sahip olduğu özelliklerle orta seviyenin üzerinde bir ürün olarak kabul edilebilir. Oppo Reno 4Z 5G özellikleri, adından da anlaşılacağı gibi 5 G destekli olmasından dolayı diğer pek çok orta seviyeli telefondan ayrılmaktadır. Ayrıca bazı özellikleri sayesinde ise en iyi akıllı telefonların seviyesine oldukça yakın olabilmektedir.

Oppo Reno 4Z 5G Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Oppo Reno 4Z 5G Ekran Özellikleri Nelerdir?

Oppo Reno 4Z 5G ekran özellikleri iyi bir seviyededir. 6.57 inç boyutunda, IPS LCD türündeki bir ekrana sahip olan telefonun ekran çözünürlüğü 1080 x 2400 pikseldir. FHD + çözünürlük standardının yanı sıra, 401 PPl piksel yoğunluğu ve 120 Hz ekran yenileme hızı oldukça iyidir. Hatta bu ekran yenileme hızı Samsung Galaxy S20 Ultra ve Samsung Galaxy Z Fold 2 gibi bazı gelişmiş akıllı telefonların ekran yenileme hızları ile aynıdır.

Corning Gorilla Glass 3+ model dayanıklı camdan üretilen Oppo Reno 4Z 5G ekranı çizilmelere karşı dayanıklıdır. Çerçevesiz ekran tasarımı ve çoklu dokunma özelliklerine sahip bu kapasitif ekranın telefon gövdesine olan oranı %83.78’dir.

Oppo Reno 4Z 5G Kamera Özellikleri Nelerdir?

Kamera özellikleri arasında optik görüntü sabitleme bulunmasa da, dört adet arka ve iki adet ön kamerasıyla bu telefonun yeterli bir kamera sistemine sahip olduğu düşünülebilir.

Fakat telefonun en iyi kamerası, F 1.7 diyafram açıklığına sahip olan 48 MP çözünürlüklü birinci arka kameradır. Oppo Reno 4Z 5G’nin bu kamerasıyla 2160 piksel kalitesinde tam HD video kaydı da yapılabilir. Diğer kameraların diyafram açıklıkları biraz daha fazladır ve bundan dolayı çözünürlük değerleri düşüktür.

Panorama, otomatik odak, coğrafi konum etiketleme ve portre özelliklerine sahip olan birinci arka kameranın yanı sıra, telefonun ikinci arka kamerası F 2.2 diyafram açıklığına ve 8 MP çözünürlüğe sahiptir. Üçüncü arka kamera ile dördüncü arka kameranın diyafram açıklıkları F 2.4 ve çözünürlük değerleri 2 MP’dir. Ekran içinde bulunan ön kameralardan birincisi F 2.0 diyafram açılığına ve 16 MP çözünürlük değerine, ikincisi ise F 2.4 diyafram açıklığına ve 2 MP çözünürlük değerine sahiptir.

Kamera özellikleri sayesinde ikinci arka kamerayla ekstra geniş açılı çekim, üçüncü arka kamerayla makro çekim, dördüncü arka kamerayla derinlik algılı (bokeh) çekim, ön kamerayla portre çekim ve ikinci ön kamerayla ise yine derinlik algılı (bokeh) çekim yapılabilmektedir.

Oppo Reno 4Z 5G

Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Oppo Reno 4Z 5G, MediaTek MT6873 modelli yonga setine, Quad Core ARM Cortex A 76 model ana işlemciye ve Quad Core ARM Cortex A 55 model yardımcı işlemciye sahip olan bir telefondur. İşlemci mimarisi 64 bit boyutundadır ve Oppo Reno 4Z 5G temel donanım özellikleri, 6 GB ve 8 GB olmak üzere ikiye ayrılan RAM seçenekleriyle, 128 GB ve 256 GB olmak üzere ikiye ayrılan dahili depolama alanı seçeneklerine sahiptir. Telefonun grafik işlemcisi modeli Mali G57 MP4’tür. Ayrıca telefonun dahili depolama alanına ek olarak hafıza kartı desteği bulunmamaktadır.

Parmak izi okuyucusu yan tarafında bulunan telefonun su ve toz dayanıklılığı özelliği de bulunmadığı gibi, kızılötesi özelliği de yoktur. İşletim sistemi versiyonu Android 10 ve kullanıcı arayüzü ColorOS 7.2’dir.

Fiyatı Ne Kadardır ?

Oppo Reno 4Z 5G fiyatı yaklaşık olarak 445 Amerikan Doları’dır. Bu ise yaklaşık olarak, vergi zamları haricinde 3.500 Türk Lirası’dır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!