Başlangıç Haber Ola S1 ve Ola S1 Pro Scooter Piyasaya Sürüldü

Ola S1 ve Ola S1 Pro Scooter Piyasaya Sürüldü

0

Ola Electric, uzun süredir beklenen elektrikli scooter modellerini dün Hindistan’da piyasaya sürdü. Ola S1 ve Ola S1 Pro olmak üzere iki elektrikli scooter modelinin özellikleri ve fiyatı belli oldu.

Elektrikli scooterlar iki pil seçeneğiyle geliyor – vanilla Ola S1’de 2,98kWh pil ve Ola S1 Pro’da 3,97kWh büyük lityum pil mevcut. Her iki elektrikli scooter modeli de 8,5kW kadar zirve gücü elde ediyor. Ola elektrikli scooter modelleri, Eylül ayından itibaren satışa sunulacak. Teslimatların Ekim ayında başlaması bekleniyor.

Vanilla Ola S1 beş renk seçeneğiyle sunulacak. Ola S1 Pro ise hem parlak hem de mat olmak üzere 10 renk seçeneğiyle sunulacak.

Ola S1 ve Ola S1 Pro Elektrikli Scooter Özellikleri

Ola Electric, bu sonbahar için iki yeni elektrikli scooter modelini sunuyor. İkisi de 8,5kW maksimum güce sahip. Vanilla Ola S1’de 121 km menzil ve 90kmph maksimum hız sağlayan 2.98kWh pil bulunuyor. Ola S1 scooter, 3.6 saniyede 0-40 km/s hıza çıkabiliyor. Normal ve Spor olmak üzere iki sürüş modu var.

Ola S1 Pro ise, isteğe bağlı performans yükseltme aksesuarı ile geliyor. 181 km menzile ve 115 km/s azami hız avantajına sahip. 3.97 kWh pil barındırıyor. 0-40 km/s hıza 3 saniyede çıkabiliyor. Ola S1 Pro’da Normal, Spor ve Hiper olmak üzere üç sürüş modu var.

Elektrikli scooterlar ayrıca “optimum dayanıklılık, performans, menzil ve güvenlik için aküyü aktif olarak izleyen” bir Pil Yönetim Sistemi ile birlikte geliyor.

Scooterlar, fiziksel ve dijital anahtarları ile otomatik olarak kilitlenebiliyor.

7 inçlik dokunmatik ekran, birden fazla mikrofon, Al konuşma tanıma algoritmaları ile donatılan scooterlar, Ola Electric tarafından geliştirilen MoveOS işletim sistemini çalıştırıyor.

4G, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısına sahip, 3 GB RAM’e sahip sekiz çekirdekli bir işlemci tarafından desteklenen araç kontrol ünitesini (VCU) barındırıyor.

Bolt, Care, Vintage ve Wonder olmak üzere dört ses modu ve sesli komut özelliği var. Ayrıca cihazlara bir dizi güvenlik özelliği eklenmiş durumda. Mono şok süspansiyonlu 110/70 R12 lastiklere sahip. Ola S1 Pro’da ön ve arka disk frenlerin yanı sıra Hill-Hold özelliği de bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!