OKB Coin Nedir? OKB Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

OKB Coin Nedir? ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Dünya’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKEx borsasını, eğer bir kripto para yatırımcısıysanız mutlaka biliyorsunuzdur. Hatta bu sebepten ötürü OKB Coin Nedir sorusunu araştırmaya başlamış olabilirsiniz. OKEx borsasının ana ve yönetim tokeni olan OKB, bugün en değerli kripto paralar arasında yer almasıyla bilinmektedir. Peki, OKB Coin nedir, nereden ve nasıl satın alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği ne olacak? İçeriğimizde tüm detaylarıyla bu soruları yanıtlandırmaya ve açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

OKB Coin Nedir? OKB Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
OKB Coin Nedir? OKB Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

OKEx Kripto Para Borsası

OKB Coin nedir sorusunu yanıtlamadan önce OKEx borsasının ne olduğunu öğrenmek gerekiyor. 2017 yılında kurulan ve birçok kripto paraya ev sahipliği yapan OKEx borsası, bugün Dünya üzerinde yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen, uluslararası kripto para borsalarından biridir. Seyşeller merkezli kurulan ve kısa süre içerisinde büyüyerek tüm Dünya’da popülerleşen bu kripto para borsanın toplam market hacmi oldukça yüksektir.

Bugün 15 Milyar Dolardan fazla günlük market hacmine sahip olan kripto para borsasının içerisinde 450’ye yakın kripto para biriminin işlem çiftleri bulunmaktadır. Bu yüzden birçok kripto para ticaretine kolayca ulaşılabilmekte ve her türlü transfer işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanında yatırımcılarına birçok avantaj sunan borsalardan biridir. Türkçe dil seçeneği de bulunan borsamız hakkında daha detaylı bir bilgi edinmek isterseniz OKEx Hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz.

OKB Coin Nedir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz uluslararası kripto para borsası OKEx’in, yönetim tokeni olan OKB Coin, 2019 yılında piyasaya sürülmüştür ve halen on binlerce kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. OKB Coin’in temel amacı, OKEx borsasının daha stabil, kararlı, hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Gücünün tamamını bu borsadan alan kripto para birimi, Binance borsasının üretmiş olduğu BNB Coin ile büyük benzerlikler göstermektedir.

OKEx borsası üzerinde OKB Coin sahibi olan yatırımcılar daha düşük işlem ücretleri öder, referanslı coin sistemlerinden kazanç elde edebilirler, çeşitli etkinliklere katılabilirler ve OKEx borsası tarafından sunulan diğer faydalardan yararlanabilirler. Kısacası OKEx borsasını kullanan bir yatırımcıysanız, hesabınızda sürekli olarak bir miktar OKB Coin barındırmanız büyük avantajlar sağlayacaktır.

kripto para
kripto para

OKB Coin İstatistikleri

OKB Coin, düşük arz miktarı ile piyasaya sürülmüş kripto paralardan biridir. Gücünün tamamını ve market hacmini neredeyse tamamen OKEx borsası üzerinden alan OKB Coin, borsanın daha fazla yatırımcıya ve yatırıma sahip olması halinde doğru orantılı olarak değerlenmektedir. Çıktığı 2019 yılından 2021 yılına kadar çok fazla değişkenlik göstermese de 2021 yılı itibariyle hızlı bir yükselişe geçmiştir. OKB Coin istatistikleri ise şöyledir:

 • OKB Coin toplam market hacmi 5,58 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 300 Milyon adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 60 Milyon adettir. Yani yalnızca %20’lik kısmı halka arz edilmiş durumdadır. Üretimi ve dağıtımı OKEx borsası yönetimi yapmaktadır.
 • OKB Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,05’lik kısmını domine etmektedir.

OKB Coin, yüksek market hacmi nedeniyle günümüzde en değerli kripto paralar listesinde 93. Sırada bulunmaktadır. Diğer kripto para borsalarının yönetim tokenlerine göre bir adım geride kalmış olan OKB Coin, borsası üzerinde diğer borsalara kıyasla daha az avantajlar sunduğu için pek tercih edilmemektedir. Bunun yanında önemli etmenlerden biri de halen ERC-20 altyapısın kullanıyor oluşudur. Bu durum daha fazla işlem maliyetleri ile sonuçlanmaktadır.

OKB Coin Yorum

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi OKB Coin hakkında birçok yatırımcı bir miktar çekingen yaklaşmaktadır. Büyük yatırımcılar için çok fazla problem teşkil etmese de küçük yatırımcılar transfer işlemlerinde yüksek ücretler ödemek zorunda kaldıkları için daha çok Binance gibi borsalara yönelmektedirler. Ayrıca OKEx borsasının içerisinde bazı avantajlar bulunsa da yatırımcılara bunlar yeterli gelmemektedir.

Diğer kripto para birimlerine kıyasla merkezi bir yapıya sahip olan ve OKEx yönetimi tarafından yönetilen OKB Coin yorumları ikiye ayrılmaktadır. Bir kısım analist bu kripto para biriminin gelecekte BNB gibi değerleneceğini düşünse de bir başka kısım borsanın kripto paralar üzerinde yeterince etkili olmadığını ve böyle devam ederse zamanla söneceğini belirtmekteler. Hangisinin gerçekleşeceğini tahmin etmek zor ancak OKEx büyük bir borsa ve kolay kolay yerini teslim edecek gibi gözükmüyor.

OKB Coin Fiyatı

OKB Coin fiyatı, istatistikler alt başlığında da incelediğimiz gibi 2021 yılına kadar sabit bir şekilde ilerleme göstermiştir. Fakat 2021 yılı itibariyle piyasaya giren yatırımcının artması ve kripto paraların popülerleşmesi ile OKB Coin de hızla yükselmiştir. Günümüzde $17.50 ile $22.50 arasında bir değere sahip olan OKB Coin, geçtiğimiz aylarda en yüksek değerini görmeyi başardı.

 • OKB Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Mayıs 2021 tarihinde $44.17 olarak kaydedilmiştir.
 • OKB Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Mayıs 2019 tarihinde $1.25 olarak kayıtlara geçmiştir.

Ortalamanın üzerinde bir volatiliteye sahip olan ve borsasındaki hacme göre değerini arttırıp azaltan OKB Coin, diğer kripto paraların da etkisiyle tekrar yükseliş trendine girmeyi başardı. Fakat burada kalıcılık sağlaması ve devam etmesi için borsasının daha fazla yatırımcıyı bünyesine kazandırması gerekiyor.

OKB Coin Geleceği

En düşük seviyesinden günümüze %1300 oranında yükseliş gösteren OKB Coin geleceği hakkında ortaya atılmış olan birçok tahmin bulunuyor. Birçok analizci ve kripto para biliri tarafından önümüzdeki yıllarda kripto para borsalarının daha da önemli bir hale geleceği, dolayısıyla yönetim tokenlerinin de değerleneceği görüşü hâkim. Fakat OKEx borsasının bugüne kadar istenilen seviyede ilerlemediği düşünülüyor. Yine de bu durumun her an tersine dönebileceği ve durumların bir anda değişebileceği belirtiliyor.

Bugün OKB Coin yatırımı çoğunlukla borsa üzerinde düşük işlem ücretleri ödemek için yapılıyor. Ciddi anlamda bu kripto paraya yatırım yapan kişi sayısı oldukça az. Buna rağmen ciddi yatırımcılar OKB Coin’in gelecek birkaç yıl içerisinde $100 değerine ulaşacağını belirtiyorlar. Eğer OKB Coin’e yatırım yapmayı düşünen biriyseniz, OKB Coin Info sayfasını inceleyerek bu kripto para biriminin ilerleyişi ve sundukları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

kripto para
kripto para

OKB Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

OKB Coin, tahmin edebileceğiniz üzere en çok kendi borsasında kullanılmakta ve bu borsa üzerinden alınıp satılabilmektedir. Bunun yanında market hacmini ve talebini iyi bir oranda yükselttiği için birçok uluslararası borsalar üzerinden de ticareti gerçekleştirilebilmektedir. Bugün 50’ye yakın kripto para borsası üzerinden OKB Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 • OKEx – Kendi Borsası / En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • FTX
 • LBank
 • Probit Global
 • AAX
 • Indodax
 • BKEX
 • HitBTC
 • DragonEX

ERC-20 altyapısına sahip olan OKB Coin, OKExChain isimli kendi altyapısını da gittikçe güçlendirmektedir. Bu altyapılar sayesinde birçok platformda rahatlıkla barındırılabilmekte ve transfer işlemleri yapılabilmektedir. Siz de OKB Coin varlıklarınızı bir cüzdanda barındırmak isterseniz MetaMask, TrustWallet ve ConnectWallet gibi dijital cüzdan sistemlerine kayıt olabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla OKB Coin Nedir, OKEx Borsası nedir, OKB Coin alım satım işlemleri nasıl yapılır, fiyatı ne kadardır, gelecekte nasıl bir yol izleyecek gibi soruları açıklığa kavuşturmaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir! Diğer kripto para inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.