NRG Coin Nedir? Energi Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

NRG Coin Nedir? (Energi) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

NRG Coin nedir sorusu, gelişmiş blok zinciri ve DeFi projelerini takip eden geliştiriciler, meraklılar ve yatırımcılar tarafından son zamanlarda oldukça fazla araştırılmaya başlandı. Kendi ekosistemini sağlam temeller üzerine oturtmayı amaçlayan ve bu amaç uğrunda birçok özelliği bünyesinde barındırmayı başaran NRG Coin (Energi), kripto paraların daha çok kullanılacağı bir dünya oluşturmak istiyor. Bu süreçte finansal sistemleri ve blok zinciri teknolojilerini baştan kendi kuralları ile yaratmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. İçeriğimizde NRG Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadardır gibi en çok sorulan soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

NRG Coin Nedir? Energi Nasıl ve Nereden Alınır?
NRG Coin Nedir? Energi Nasıl ve Nereden Alınır?

NRG Coin (Energi) Nedir?

Tamamen merkeziyetsiz bir şekilde oluşturulan, madenciliği yapılabilen ve herkesin kolayca erişebildiği bir proje olan Energi, 2017 yılında geliştirilmeye başlandı ve 2018 yılında halka arz edildi. Kendi kendine yetebilen finansal sistemlerin öncüsü olmayı hedefleyen Energi ve NRG Coin projesi, dünyanın en iyi kripto para platformlarından biri olmayı amaçlıyor. Bunun yanında kripto paraların dünya üzerinde daha çok otoriteye sahip olması ve daha fazla noktada kullanılmasını sağlamak istiyor. Uzun yıllardır piyasalarda bulunsa da halen birçok yatırımcı tarafından hiçbir detayı bilinmiyor.

NRG Coin, bahsedilen tüm bu platformların ve sistemlerin yürütülmesinde rol alıyor. Akıllı sözleşmeler gibi gelişmiş blok zinciri teknolojileri ile birlikte daha da güçlenmeyi başarmış olan kripto paramız, ekonomik olarak süreçleri kolaylaştırma konusunda büyük rol oynuyor. Ethereum altyapısı dahilinde geliştirilen ancak ilerleyen zamanlarda kendi ekosistemini oluşturmak isteyen NRG Coin hakkında daha çok teknik bilgiye erişmek isterseniz Energi World resmî web sitesini inceleyebilirsiniz.

NRG Coin İstatistikleri

NRG Coin, EnergiSwap adı altında kendi borsasına sahip olduğu için çok daha hızlı bir şekilde market hacmini arttırabiliyor. Ayrıca kullanım alanlarının da artmasıyla birlikte her geçen gün daha değerli bir kripto para haline geliyor. 2018 yılından bu yana kararlı bir görüntü sergileyen NRG Coin istatistikleri de ilerleyişi net bir şekilde gözler önüne seriyor.

 • NRG Coin (Energi) toplam market hacmi 80 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Hem toplam arz miktarı hem de dolaşımdaki arz miktarı 45,9 Milyon adettir. Madencilik ile daha fazla üretim gerçekleştirilebilir, herhangi bir sınır bulunmamaktadır.
 • NRG Coin, en değerli kripto paralar listesinde 440. Sırada yer almaktadır.

Düşük arz miktarına sahip olmasına rağmen market hacmi de düşük olduğu için beklenen değerlere henüz ulaşabilmiş değildir. Fakat ilerleyen süreçlerde bu durumun değişmesi beklenmektedir. Ayrıca büyük bir market alanına sahip olduğu için market hacmini sürekli olarak arttırması kaçınılmaz olacaktır.

kripto para
kripto para

NRG Coin Yorum

NRG Coin yorumları genel plandan incelendiğinde, büyük umutlar vadetmekte ve dikkat çekmektedir. Birçok kripto para biliri tarafından yapılan açıklamalara göre potansiyeli en yüksek olan kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Ancak 2018 yılından bu yana ciddi bir şekilde yükselmemesi ve duyulmaması itibarını olumsuz anlamda etkilemiştir. Yine de bu durum kripto paramızın eskidiği ve artık popülerleşemeyeceği anlamına gelmiyor.

10000 adetten daha fazla NRG Coin sahibi olan yatırımcılar Masternodlara sahiplik elde ediyorlar. Böylece sistem üzerindeki değişiklikler ve düzenlemelerden haberdar olabiliyor, fikirlerini belirtebiliyorlar. Böylece tamamen merkeziyetsiz ve şeffaf bir yapı olduğunu tekrar kanıtlıyor. Özellikle geleneksel para birimlerinde yaşanan sorunlara blok zinciri ile birlikte gelişmiş çözümler getirmeyi hedefleyen Energi, tam anlamıyla olmasa da bir miktar başarılı olmuş gibi duruyor.

NRG Coin Fiyatı

NRG Coin fiyatı, düşük market hacmine sahip olduğu için istediği değerlere ulaşabilmiş değil. Fakat 2018 yılından bu yana zaman zaman yaptığı yükselişler ile yatırımcısına ciddi oranda kazanç sağladı. Bugün $1.4 ile $2.1 arasında fiyat değişimi gösteren kripto paramız, en yüksek seviyesine birkaç yıl önce erişti. Tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle listeleyebiliriz:

 • NRG Coin (Energi) tüm zamanlar en yüksek değeri Haziran 2019 tarihinde $9.9 olarak kaydedildi.
 • NRG Coin (Energi) tüm zamanlar en düşük değeri Eylül 2018 tarihinde $0.24 olarak kayıtlara geçti.

En düşük seviyesinden günümüze ciddi bir yükseliş sergilememiş olsa da fiyat hareketliğinin yüksek olduğu ve kısa vadede hatırı sayılır kazançlar sağladığı net bir şekilde görülebiliyor. Tekrar zirve seviyesine ulaşması beklenen NRG Coin, şimdilik sabit bir ilerleme sergiliyor.

NRG Coin Geleceği

NRG Coin geleceği hakkında birçok kişi olumlu ve umut verici görüşlerini dile getiriyorlar. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yıllardır ciddi anlamda dikkat çekmeyi başaramamış olsa da ilerleyen zamanlarda çok farklı noktalarda olması mümkün. Potansiyeli de yüksek olduğu için birçok yatırımcı tarafından az miktarlarda da olsa barındırılıyor. En düşük seviyesinden günümüze %600 oranında yükseliş gösterdiğini de göz önünde bulundurursak, daha gideceği çok yolunun olduğunu anlayabiliriz.

NRG Coin (Energi) yatırımcıları, kripto paramızın önümüzdeki birkaç sene içerisinde $10 seviyesine ulaşarak rekorunu tazeleyeceğini ve daha sonrasında $20 değerine doğru ilerleme kaydedebileceğini belirtiyorlar. Fakat sınırsız arza sahip olması kripto paramızın sempatisini kaybetmesine yol açıyor. Yine de her zaman bu kripto para birimine bazı yatırımlar olacak ve piyasalarda yer almaya devam edebilecek gibi gözüküyor.

kripto para
kripto para

NRG Coin (Energi) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

NRG Coin (Energi), Ethereum altyapısında geliştirildi ve ERC-20 ağını kullanıyor. Bu yüzden neredeyse her platform üzerine kolayca aktarılabiliyor ve barındırılabiliyor. Fakat işlem ücretlerinin diğer kripto para birimlerine göre bir miktar daha fazla olduğunu belirtmek gerekiyor. NRG Coin alım satım işlemlerinizi ise gerçekleştirebileceğiniz yalnızca 6 adet kripto para borsası bulunmaktadır.

 • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • HitBTC
 • Indodax
 • Uniswap (V2)
 • CoinEx
 • Mercatox

Bu borsalardan birine kayıt olarak NRG Coin işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve kripto paramıza yatırım yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıkları ERC-20 ağı üzerinden cüzdanlarınıza aktarabilir ve uzun vadeli yatırım yapmış olabilirsiniz. Yine de tam anlamıyla incelemeyi ve yorumlamayı yapmadan yatırım yapmanızı tavsiye etmeyiz.

İçeriğimizde NRG Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadar, yorumları nasıldır gibi en çok sorulan soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Fakat burada bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine hemen göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.