NKN Coin Nedir? NKN Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

NKN Coin Nedir? ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

NKN Coin nedir sorusu kripto para dünyasında bir şeylerin yanlış gittiğini düşünen yatırımcıların eninde sonunda araştırdığı bir sorudur. NKN Coin, günümüz blok zinciri sistemlerinde ve kripto paralarda büyük eksiklikler ve problemler olduğunu ileri sürmekte, mevcut düzenin yanlış ilerlediğini belirtmekte ve bunu düzeltmeyi amaçlayarak geliştirilmektedir. Kararlı ve tamamen temelleri oluşturulmuş bir blok zinciri projesi olan NKN, ilk başlarda pek ciddiye alınmasa da günümüzde milyonlarca dolarlık bir pazarın kontrolünü üstleniyor. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla NKN Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak ve nereden alınır gibi bilinmeyenleri sizlerle paylaşacağız.

NKN Coin Nedir? NKN Nasıl ve Nereden Alınır?
NKN Coin Nedir? NKN Nasıl ve Nereden Alınır?

NKN Coin Nedir?

NKN Coin, 2018 yılında piyasaya sürülen ve blok zinciri teknolojilerini daha iyi ve birbirleri arasında iletişim kurabilen bir hale getirmeyi amaçlayan kripto para birimidir. Merkezi yaklaşımlara karşı olan ve merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan kripto paramız, ölçeklenebilirlikten ziyade sürecin daha kararlı olmasını hedef edinmiştir. Ayrıca kripto para ve blok zinciri projelerinin genellikle yalnızca finans odaklı yaklaşmasından ve teknolojik durumları yok saymasından oldukça rahatsız olduklarını belirtmişlerdir.

NKN Coin dünya üzerindeki tüm cihazların ağ bağlantısını bir araya getirmeyi ve kullanılmayan bant genişliklerinin dağıtılmasını sağlamayı hedefliyor. Böylece verilerin aktarımı daha kolay ve hızlı bir hale geliyor. Ayrıca veri aktarma süreçlerinde herhangi bir denetleyiciye veya istemciye ihtiyaç duyulmuyor. Bu sayede kontrol mekanizmalarının minimum seviyelerde olduğu, bireysel ve kurumsal kullanıcıların güvenlik ile gizlilik konularında sıkıntılar yaşamayacağı bir ortam oluşturulmuş oluyor. NKN Coin ve projesi hakkında teknik detaylara ulaşmak isterseniz NKN Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

NKN Coin İstatistikleri

NKN Coin, uzun süreler boyunca durağan bir ilerleme süreci göstermiş olsa da 2021 yılı itibariyle diğer kripto para birimlerinin de etkisiyle hızlı bir yükseliş sürecine girerek market hacmini katlamayı başardı. Bunun yanında değer konusunda da hızla yükselen kripto paramız kısa süre içerisinde en değerli kripto paralar arasına girmeyi başardı. NKN Coin istatistiklerini incelediğinizde kripto paramızın ne derece bir ilerleme sergilediğini daha net görebilirsiniz.

 • NKN Coin toplam market hacmi 280 Milyon Dolar seviyelerinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 700 Milyon adettir.
 • NKN Coin, kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Yüksek arz miktarına sahip olmasına rağmen değer konusunda herhangi bir sorun yaşamayan NKN Coin, en değerli kripto paralar listesinde 189. Sırada bulunuyor. Bu yüzden birçok yatırımcının son zamanlarda daha çok merceğine giriyor. Böyle devam etmesi halinde yeni yükselişlere yelken açabilir ve piyasada adını daha fazla duyurabilir.

kripto para
kripto para

NKN Coin Yorum

NKN Coin geliştiricilerinin bu sert tavrı ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde yatırımcılar tarafından pek dikkate alınmamasına yol açtı. Fakat daha sonrasında blok zincirleri üzerindeki sorunların ve masrafların artması ile birlikte birçok kişi NKN Coin’in haklı olduğu kanaatine vardı. Bu süreçten sonra ise hem market hacmini arttırdı hem de daha fazla yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. NKN Coin yorumları da bugün oldukça olumlu seviyelerde. Gelecek vadeden kripto paralardan biri olduğunu her seferinde tekrar kanıtlamayı başarıyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi merkeziyetsiz bir şekilde, verilerin güvenilir ve şeffaf olarak aktarılmasını sağlayan NKN ağı, bireysel ve kurumsal kullanıcılar fark etmeksizin birçok kitlenin yatırımını almayı başarabilen bir kripto para birimi. Çünkü altyapısında kullanıcılara mutlak güvenliği sağlıyor ve büyük kripto para birimlerindeki gibi (Bitcoin, Ethereum vs.) problemlerin yaşanmasını tamamıyla engelliyor. Bunun yanında DeFi projelerinin finans odaklı olmalarına karşın sürece tamamen matematiksel yaklaşıyor.

NKN Coin Fiyatı

NKN Coin fiyatı, çıkış yaptığı 2018 yılından 2021 yılının başlarına kadar sürekli olarak düşüş trendi içerisinde bulundu ve dolayısıyla pek fazla yatırımcı çekemedi. Ancak bulunduğumuz yıl itibariyle kripto para piyasalarının canlanması ve boğa sezonunun başlaması NKN Coin’i olumlu yönde etkiledi. Günümüzdeki fiyatı $0.26 ile $0.50 arasında değişkenlik gösteren kripto paramızın tüm zamanlar fiyat değişimi ise şu şekildedir:

 • NKN Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $1.48 olarak kayıtlara geçti.
 • NKN Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.0064 olarak kaydedildi.

Görüldüğü üzere ciddi oranda değer kazanmış olan NKN Coin, bir miktar düşüş yaşamış olsa da halen yükseliş trendinde yer alıyor. Bu durum kripto paramızın market hacmini her geçen gün yükselttiği anlamına geliyor. Eğer NKN Coin’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız detaylı bir şekilde analiz etmenizi tavsiye ederiz.

NKN Coin Geleceği

NKN Coin, blok zinciri teknolojilerindeki problemleri ortadan kaldırmak ve veri alışverişi konusunda kullanıcıların rahatlaması sağlamak gibi misyonlara sahip olduğu için birçok kripto para bilirine göre geleceği parlak kripto para birimlerinden biri olarak yorumlanıyor. Fakat bu gelecekten kasıt birkaç ay değil. En düşük seviyesinden günümüze %4000 oranında yükseliş göstererek kendini kanıtlamış olan NKN Coin yüksek volatiliteye sahip bir kripto para birimi olsa da uzun vadede bunun etkileri biraz azalabiliyor. Bu yüzden kısa süreler içerisinde yeni rekorlar denemesini beklemek mantıksız olacaktır.

Fakat NKN Coin yatırımcıları ve bazı analizciler paylaştıkları raporlar ile önümüzdeki birkaç yıl içerisinde NKN Coin’in tekrar $1.48 rekorunu test edeceği ve istenilen tüm durumlar gerçekleşirse $2 seviyelerine yaklaşacağını belirtiyorlar. NKN Coin geleceği hakkında böyle tahminlerde bulunabilmek mümkün ancak bunların gerçekleşmesi için etki alanını daha da genişletmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor. Şimdilik yalnızca ilerleyişini izliyor ve teknik analizler yapabiliyoruz.

kripto para
kripto para

NKN Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

NKN Coin yalnızca kendi altyapısına sahip olduğu ve desteklediği için birçok platform üzerinde bulunmuyor. Zaten herhangi finansal bir kaygısı da bulunmadığından ötürü bu tür konularda geliştirici ekip çok fazla açıklama yapmıyor. Yine de birçok kişi ilerleyen zamanlarda bu kripto para birimini daha fazla noktada görebilmek ve daha kolay ulaşabilmek istiyor. NKN Coin alım satım işlemlerinizi bugün 30’a yakın kripto para borsası üzerinden yapabilirsiniz.

 • Coinbase Exchange – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • WazirX
 • Bittrex
 • Upbit
 • Pionex
 • HitBTC

Umarız içeriğimiz sayesinde NKN Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak ve fiyatı ne kadar gibi sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklamanın ve yorumun yatırım tavsiyesi olmadığını unutmayın! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.