NEAR Coin Nedir? Near Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

NEAR Coin Nedir? (Near Protocol) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

NEAR Coin nedir sorusu, son zamanlarda yeni rekorunu kırmayı başardığı için yatırımcılar tarafından sıkça araştırılıyor. 2020 yılının sonlarından beri piyasalarda bulunan kripto paramız güçlü bir ekip tarafından geliştirilmiştir ve aynı Ethereum gibi uygulamaların yönetilmesini ve dağıtılmasını daha kolay hale getirmektedir. NEAR Protocol ismi verilen platformun temel para birimi olarak kullanılan ve ekonomik olarak yatırımcılara büyük avantaj sağlamakta olan kripto paramız, kısa süre içerisinde en değerli kripto paralar arasına girmeyi başarmıştır. Bizler de bu içeriğimizde NEAR Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak ve fiyatı, yorumları, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

NEAR Coin Nedir? Near Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?
NEAR Coin Nedir? Near Protocol Nasıl ve Nereden Alınır?

NEAR Coin (Near Protocol) Nedir?

Near Protocol, tamamen merkeziyetsiz yapısıyla öne çıkan ve iki girişimci geliştirici tarafından piyasalara sunulan, uygulamaların web üzerinde kullanımını mümkün kılan gelişmiş bir blok zinciri projesidir. Birçok özellik sunmakta olan Near Protocol üzerinde kullanılan temel kripto para birimi NEAR Coin’dir. NEAR Coin, kendi ağı üzerinde kurulmuş olan uygulamaların ve sistemlerin ödeme sistemleri için aktif olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanında ağ üzerindeki işlemlerin doğrulama görevini üstlenen kişiler bu ağın bir parçası olabilmekte ve bundan gelir elde edebilmektedir.

Kendi ağına sahip olan NEAR Coin, birçok noktada uygulamaların web ortamına aktarımında finansal süreçlerin yönetimi ve yönlendirilmesinde aktif olarak rol almaktadır. Örneğin geliştiriciler bu protokol üzerinde uygulamalarını sunarak, daha güvenli ve erişilebilir bir sistemin oluşturulması Near Protocol sayesinde sağlayabilirler. Ayrıca NEAR Coin üzerinden gelir elde edebilirler. Kullanıcılar da blok zincirleri sayesinde en güvenli şekilde ulaşım sağlarlar. Near Protocol ve NEAR Coin hakkında teknik bilgileri incelemek için The NEAR White Paper sayfasına göz atabilirsiniz.

NEAR Coin İstatistikleri

NEAR Coin istatistikleri, benzeri diğer kripto para birimlerine göre çok daha hızlı bir ilerleme sergilemiştir. Yeni bir kripto para birimi olarak sayılmasına rağmen bu kadar yükselmesi, projenin ne derecede önemli ve kaliteli olduğunu açık şekilde göstermektedir. Zaten kripto paramız kısa sürelerde ciddi bir yatırımcı kitlesine ulaşmıştır ve bugün on binlerce kişi tarafından yakından takip edilmektedir.

 • NEAR Coin (Near Protocol) toplam market hacmi 9 Milyar Dolar
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 548 Milyon adettir.
 • NEAR Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,19’luk kısmına hâkim durumdadır.

Görüldüğü üzere yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen marketteki domine oranı oldukça yüksek olan NEAR Coin, bugün piyasaların yönlendirilmesinde büyük bir rol sahibi olmaktadır. Bunun yanında kocaman bir pazarın yönetimi sağlamakta ve blok zincirlerinin geliştirilmesinde etkisini hissettirmektedir.

kripto para
kripto para

NEAR Coin Yorum

NEAR Coin çıktığı günden bu yana sürekli olarak bir yükseliş içerisinde bulunmuştur. Değer bazında sürekli yükselmemiş olsa da her geçen gün market hacmini arttırmakta ve daha fazla yatırımcının ilgisini çekmektedir. Günümüzde yazılımlar ve uygulamalar genellikle web platformlarında kullanıldığı için büyük bir problemi çözmekte, dolayısıyla yaptığı yükselişler normal olarak görülmektedir. Mevcut durumda NEAR Coin’in daha da önemli bir konuma yerleşmesi beklenmektedir.

2020 yılında piyasaya sunulmasına rağmen hızlı bir şekilde yükselen ve bugün en değerli kripto paralar arasında 39. Sırada yer alan NEAR Coin yorumları umut vadeden ve yatırımcıları iştahlandıran seviyededir. Fakat piyasaların kötü etkilenmesinden ötürü NEAR Coin de yatırımcıları olumsuz durumlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Yine de ilerleyen zamanlarda eski haline geri geleceği ve tekrar birçok kişiyi mutlu edeceği düşünülmektedir.

NEAR Coin Fiyatı

NEAR Coin fiyatı, geçtiğimiz haftalara kadar hızla yükselerek yeni rekorunu kırmayı başardı. Bu durum karşısında yatırım dünyasında adı çok daha fazla duyulmaya başlandı. Böylece market hacmini katlarca arttırdı ve en değerli kripto paralar arasında yerini aldı. Bugün biraz geri çekilme yaşadı ancak halen $8 ile $12 arasında bir değer değişimine sahip.

 • NEAR Coin (Near Protocol) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $13.21 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • NEAR Coin (Near Protocol) tüm zamanlar en düşük değeri ise Kasım 2020 tarihinde $0.526 olarak kaydedilmiştir.

Yalnızca bir sene içerisinde katlanarak artan fiyatıyla dikkat çekmeyi başaran NEAR Coin, bugün en düşük seviyesinin %1500 oranında üstünde yer alıyor. Yakın zamanda tekrar bir rekor kırması ve yatırımcısına daha çok gelir sağlaması bekleniyor.

NEAR Coin Geleceği

NEAR Coin, çıktığı günden bu yana çok fazla hareketlilik sergileyen kripto paralardan biri olma özelliğini taşıyor. Bu yüzden kısa vadeli yatırımcılar NEAR Coin’i çok fazla alıp satıyorlar. Bu durum kripto paramızın market hacminin sürekli değişmesine yol açıyor fakat buna rağmen kemik kitlesi sayesinde her geçen gün daha da yükseliyor. Bu yüzden kripto para bilirleri, NEAR Coin’in ilerleyen zamanlarda çok daha fazla noktada görülecek ve konuşulacak kripto paralardan biri olduğunu söylemektedir. Hatta birkaç yıl içerisinde en değerli kripto paralar arasında ilk 10’da bile bulunabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz konulardan yola çıkarak NEAR Coin geleceğinin olumlu beklentilere sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Fakat nispeten yüksek arz miktarı yüzünden bu ilerleme bir noktada tıkanabilir. NEAR Coin yatırımcıları bu durumu bilmelerine rağmen uzun vadede kripto paramızın $50 seviyesine ulaşabileceğini belirtiyorlar. Bunun için NEAR Coin’in daha fazla noktada aktif olarak kullanılması ve piyasalarda yatırımcıların daha fazla ilgisini çekmesi gerekiyor.

kripto para
kripto para

NEAR Coin (Near Protocol) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

NEAR Coin, kısa süre içerisinde birçok platform tarafından kabul görmüş bir kripto para birimidir. Bugün kendi altyapısına sahip olmasına rağmen Binance Smart Chain altyapısını da desteklemektedir. Ayrıca 60’a yakın kripto para borsası üzerinde listelenmektedir. Fakat henüz Türk borsalarında listelenmemiş bir kripto para birimidir.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Bitfinex
 • KuCoin
 • OKEx
 • MEXC
 • WazirX
 • Bitrue
 • Indodax

Bu kripto para borsalarından birine kayıt olarak kolay bir şekilde NEAR Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıklarla Near Protocol üzerinde havuz sisteminden, stake ve farm işlemlerinden kazanç elde edebilmeniz de mümkündür. Bu sistemleri kullanmak için herhangi bir cüzdana varlıklarınızı aktarabilir veya direkt olarak NEAR Protocol platformlarına katılabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde NEAR Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar gibi sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir. Kendi analizlerinizi ve çıkarımlarınızı yapmadan NEAR Coin yatırımı yapmamanızı öneririz. Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.