NANO Coin Nedir? Nano Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

Nano Coin Nedir? (NANO) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

NANO Coin nedir sorusunun en temel cevabı, hızlılık, güvenilirlik, masrafsızlık, ölçeklenebilirlik ve kararlılıktır. Fakat yalnızca bu terimler ile NANO Coin’in ne olduğunu tam anlamıyla öğrenebilmeniz mümkün değildir. 2015 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2017 yılında halka arz edilen, geçtiğimiz yıllara kadar çok bilinmese de son zamanlarda hızlı yükselişleriyle birçok yatırımcının ilgisini çeken NANO Coin, Faucet platformları ile de bilinirliğini arttırdı. Bizler de bu içeriğimizde NANO Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği nasıl olacak ve yorumları nasıldır gibi bilinmeyen konuları açıklığa kavuşturacağız.

NANO Coin Nedir? Nano Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
NANO Coin Nedir? Nano Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Nano Coin (NANO) Nedir?

NANO Coin, merkeziyetsiz bir yapıya sahip, diğer kripto paralarının yanında tamamen ücretsiz transfer hizmetleri sunan sürdürülebilir bir kripto para projesidir. Tamamen şeffaf ve üçüncü kişilerin içerisine karışmadığı bir altyapıya sahiptir. Başka bir kripto para altyapısı kullanmamakla birlikte kendi blok zincirine sahiptir ve bu blok zinciri içerisinde alt zincirler oluşturabilmektedir. Bu sayede her kullanıcı için ayrı Blockchain fikrini aşılamaya çalışmaktadırlar.

Diğer blockchain teknolojilerine göre birkaç adım önde olan ve büyük kripto para birimlerine göre 1000 kattan daha hızlı işlemler yapmayı garanti eden NANO Coin, küçük yatırımcıların da büyük piyasalara adım atmasını ve bu piyasaları yönlendirmesini sağlamaktadır. NANO Coin ile uluslararası ticaretlerinizi tamamen masrafsız olarak en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kripto para biriminin gelişimi ve projesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz NANO Coin White Paper sayfasını inceleyebilirsiniz.

Nano Coin İstatistikleri

Küçük bir girişim ekibi olarak oluşsa da kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşmayı başarmış ve market hacmini yükseltmiştir. Bugün hem küçük hem de büyük yatırımcıların yatırım yapmasını sağlayan NANO Coin, hızla yükselmektedir. NANO Coin istatistikleri ise şöyledir:

 • NANO Coin toplam market hacmi 764 Milyon Dolar
 • NANO Coin toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 133,2 Milyon adettir. Dağıtım ile arz miktarı artmaktadır. Bu işleme bir nevi madencilik diyebilmek mümkündür.
 • NANO Coin, kripto para piyasalarının %0,04’lük kısmını domine etmektedir.

Çıktığı günden bu yana çok fazla değişim yaşamayan ve fiyat grafiğinde de düz bir çizgi üzerinde ilerleyen NANO Coin, son bir yıl içerisinde diğer kripto paraların da yükselişiyle bir seviye popülerleşmiş ve daha fazla yatırımcıyı bünyesine kazandırmıştır. Bugün Avrupa ülkelerinde dönem dönem etkinlikler düzenleyerek bilinirliğini arttırmaktadır.

kripto para
kripto para

Nano Coin Yorum

Nano Coin hakkında belirtilen görüşler değişkenlik göstermektedir. Bir grup bu kripto para biriminin halen keşfedilmediğini ve bu yüzden istenilen noktalara gelemediğini belirtikten, başka bir grup NANO Coin’in tamamen ücretsiz bir şekilde çalışmasının hatalı olduğunu, dolayısıyla zamanla değerini yitireceğini belirtiyorlar. Fakat bugüne kadar kemik kitlesini korumuşa ve bu sebeple market hacmini sabit tutmayı başarmışa benziyor.

Gelecekte büyük kripto para birimleri kadar yükseleceği ve değer konusunda birçoğunu geçeceği tarzında yapılan Nano Coin yorumları da mevcut. Bunun sebebi ise NANO Coin’in önünde hiçbir engel bulunmuyor oluşundan kaynaklanıyor. Fakat dağıtım devam ettiği sürece kripto paramızın arz miktarı sürekli olarak artacak ve bu durum Fiat para birimlerindeki duruma dönecektir. Bunun yaşanmaması için dağıtım platformlarının bir süre sonra kapatılması gerekiyor. İşte o zaman yatırımcısını arttırarak çok yüksek seviyelere ulaşabilir.

Nano Coin Faucet ve Airdrop

NANO Coin kolayca ve ücretsiz bir şekilde transferlere izin verdiği için bir noktadan bir noktaya aktarımını yapmak oldukça kolaydır. Ayrıca geçtiğimiz zamanlara kadar düşük olan değeri sebebiyle de ücretsiz bir şekilde sık sık dağıtımı yapılmıştır. Genellikle “Free Nano” veya “Earn Nano” başlıklarıyla dağıtılan kripto paramız, NANO Coin geliştiricileri tarafından oluşturulmuş PlayNANO adresi üzerinden de belli görevleri yerine getirerek kazanılabilir.

Nano Coin dağıtımları birçok yatırımcı tarafından beğenilmiş olacak ki kısa sürede bilinirliğini oldukça fazla seviyede arttırmıştır. Bu dağıtım süreçleri kripto paramız hakkında detaylı bilgileri edinebilmek mümkün olduğu için de birçok yatırımcı ücretsiz NANO Coin kazanmasının yanında bu kripto para birimine yatırım yaparak market hacmini yükseltmişlerdir.

Nano Coin Fiyatı

NANO Coin fiyatı günümüzde $5 ile $7 aralığında değişkenlik gösteriyor. Çok yüksek volatilite değerlerine sahip olmayan kripto paramız, uzun vadeli yatırımcılar için oldukça kullanışlı bir durumda. Çıktığı ilk yıllarda devasa bir yükseliş sergileyen NANO Coin, zaman içerisinde sabit bir değere geriledi ve 2021 yılına kadar bu değerlerde hareketlilik sergiledi. Şu an ise fiyat grafiği hafif bir şekilde yukarı kırılmış durumda.

 • NANO Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $37.62 olarak kayıtlara geçti.
 • NANO Coin tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2017 tarihinde $0.006658 olarak kaydedildi.

Şu an yükseliş trendinde bulunan NANO Coin, en düşük seviyesinden günümüze tam olarak %86000 oranında yükseliş sergiledi. Bu durum yatırımcıların dikkatini çekmiş olacak ki, büyük düşüşünden sonra bir daha sert düşüşle karşılaşmadı ve çıkış değerinin altına hiçbir zaman düşmedi.

Nano Coin Geleceği

NANO Coin’in günümüzde yükseliş trendinde bulunduğunu yukarıda belirtmiştik. Bundan yola çıkarak birçok analizci Nano Coin geleceği hakkında olumlu görüşler belirtiyorlar. Yükseliş trendinde olmasına rağmen efsanevi bir yükseliş sergilemeyen kripto paramızın yakın gelecekte çok daha hızlı bir şekilde yükseleceği düşünülüyor. Fakat bunun gerçekleşmesi için kripto para piyasalarının da biraz kararlı hareket etmesi şart. Tüm durumlar NANO Coin için olumlu ilerlerse ulaşamayacağı bir nokta bulunmuyor.

NANO Coin yatırımcıları, bu kripto para biriminin birkaç sene içerisinde tekrar en yüksek seviyesi olan $40 seviyelerine ulaşacağını düşünüyorlar. Bunu başarabilmesi için ise arz miktarını sabit tutması ve market hacmini 10 katına çıkarması gerekiyor. Günümüzde en değerli kripto paralar listesinde 111. sırada bulunan NANO Coin, projesi doğrultusunda kararlı bir şekilde ilerleme gösterirse en değerli kripto paraların en başlarında yer alabilecek potansiyele sahip.

kripto para
kripto para

Nano Coin (NANO) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Bugün birçok kripto para borsasında listelenen kripto paramızı, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Faucet platformlarından veya kendi kazanç siteleri üzerinden kazanabilirsiniz. Yalnızca yatırım yapmak gibi amacınız var ise NANO Coin alım satım işlemleri için aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • Kraken
 • Huobi Global
 • OKEx
 • ProBit Global
 • WazirX

Tüm bunların yanında kendi altyapısına sahip olmasına rağmen birçok cüzdan ile anlaşması NANO Coin’i, Trust Wallet, MetaMask, Ledger, ConnectWallet gibi cüzdanlarda barındırabilirsiniz. Cüzdanlar ve borsalar arası transferlerinizde ise hiçbir masraf ödemezsiniz. Yalnızca servis sağlayıcılar herhangi bir ücret talep ederse bunu karşılamak durumunda kalırsınız.

İçeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Umarız NANO Coin nedir, nasıl alınır, yorumları ve geleceği nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi sorularınıza burada yanıt bulmayı başarabilmişsinizdir. Diğer kripto para inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.