MXC Coin Nedir? ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

MXC Coin nedir sorusu, geçtiğimiz haftalarda yeni bir fiyat rekoru kırarak gündem olmayı başardığı için birçok yatırımcı tarafından araştırılmaktadır. Nesnelerin interneti (IoT) projelerinden biri olarak ön plana çıkan ve uzun zamandır piyasalarda bulunan MXC Coin, çok etkili bir kripto para birimi olmasa da gelecekte öneminin artacağı düşünülmekte, bu yüzden binlerce kişi tarafından takip edilmektedir. Dünya genelinde nesnelerin interneti teknolojilerinin yayılmasını hedef edinen bu proje, bugüne kadar kendi çapında başarılı bir ilerleme de göstermeyi başarmıştır. Bizler de bu içeriğimizde MXC Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, geleceği, yorumları, fiyatı, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

MXC Coin Nedir? MXC Nasıl ve Nereden Alınır?
MXC Coin Nedir? MXC Nasıl ve Nereden Alınır?

MXC Coin Nedir?

MXC Coin, nesnelerin interneti teknolojilerinde karşılaşılan bir problemi blok zincirleri ile birlikte tamamen gidermeyi hedeflemektedir. Bugün nesnelerin interneti teknolojisi kapsamında kullanılan cihazlar genelde Wi-Fi ağlarıyla veya Bluetooth yöntemi ile birbirleri ile iletişim kurmaktadırlar. Fakat uzun mesafelerde bu bağlantı çözümleri etkinliğini kaybetmekte, büyük problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunun için genelde sinyal arttırıcı ve kablolu kullanım özendiriliyor olsa da bu çözümler IoT teknolojilerinin misyonuna aykırıdır.

Tam bu noktada MXC Coin, bağlantıların blok zincirleri üzerinden şifrelenerek yapılması fikrini ortaya atmış ve bunun geliştirilmesi için çalışmalara başlamıştır. MXC projesinde akıllı cihazlar bir ev veya şirket içerisinde iletişim kurmaktan ziyade, global çapta iletişim kurabilecektir. Yani nesnelerin interneti şehirler ve ülkeler için bile kullanılabilecek konuma getirilecektir. İşte bu düşünce ve geliştirme süreçleri, yeni teknolojilerin de önünü açabilecektir. MXC projesi ve MXC Coin hakkında teknik detayları incelemek isterseniz MXC Token resmî web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

MXC Coin İstatistikleri

MXC Coin, 2018 yılının sonlarında kripto para piyasalarına sunulmuş fakat piyasada IOTX Coin gibi kripto para birimleri bulunduğu için çok fazla ilgi çekememiştir. Buna rağmen bazı yatırımcılar tarafından talep görmüş ve geçtiğimiz senelerde Polkadot ekosistemine girmiştir. Buna rağmen halen piyasalarda etkin bir rol oynayamamaktadır.

 • MXC Coin toplam market hacmi 120 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 2,6 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı da aynıdır. Üretimi sınırsız olmakla birlikte, yakma ve üretme kararını yönetim vermektedir.

MXC Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın aslında rakiplerine göre geri kalmış olduğunu görebiliriz. Fakat nesnelerin interneti alanında tamamen niş bir bölüme hitap ettiğini unutmamak gerekiyor. Bu durum da kendi amaçları doğrultusunda başarılı bir ilerleme kaydettiğini gösteriyor.

kripto para
kripto para

MXC Coin Yorum

MXC Coin yorumlarından çıkarılan ortak sonuç, kripto paramızın amacının piyasalar tarafından tam anlamıyla anlaşılmamış olduğudur. Birçok yatırımcı ve geliştirici henüz bu kripto para biriminin varlığından bile haberdar değiller. ERC-20 altyapısında geliştirilen ve geçtiğimiz aylarda Polkadot ekosistemi içerisinde yer almaya başlayan kripto paramızın ilerleyen zamanlarda daha çok konuşulacağı ve bilineceği düşünülmektedir. Projenin de tam anlamıyla piyasalar tarafından anlaşılması halinde hak ettiği yere kolaylıkla ulaşabilecek potansiyeli içerisinde barındırmaktadır.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 438. Sırada bulunan MXC Coin, yavaş bir ilerleme sergiliyor olsa da her geçen gün daha ön sıralara yerleşmekte ve market hacmini arttırmaktadır. Bu durum da geliştiricilerin daha etkin bir şekilde süreçleri yönetmesini ve fon oluşturmasını sağlamaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi potansiyeli içerisinde barındırmakta ancak istenilen talebe sahip olması gerekmektedir. MXC Coin yatırımcılarına göre ise istenilen talebi yakın zamanda görecek ve adından çok daha fazla söz ettirmeye başlayacak.

MXC Coin Fiyatı

MXC Coin, ortalama bir arz miktarına sahip olmasına rağmen, sınırsız arz durumu ile karşı karşıya olduğu için yatırımcılar tarafından beklenen talebi görmemektedir. Ancak arzın sınırlandırılması kripto paramızın projesini kötü etkileyeceğinden ötürü yönetim bu konu hakkında net bir açıklama yapmamaktadır. Bu da dolayısıyla direkt olarak fiyata yansımaktadır. Buna rağmen MXC Coin fiyatı her geçen gün artmakta ve yeni rekorlara koşmaktadır.

 • MXC Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $0.05905 olarak kaydedilmiştir.
 • MXC Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Haziran 2021 tarihinde $0.0007368 olarak kayıtlara geçmiştir.

En düşük seviyesinden en yüksek seviyesine yalnızca aylar içerisinde ulaşmış olan MXC Coin, ilk çıktığı zamanlarda pek fazla ilgi görmediği için hareketlilik sergileyemedi. Ancak günümüzde oldukça yüksek fiyat hareketliliğine sahip bir kripto para birimidir. Bu durum kısa vadeli yatırımcıların ilgisini çekmekte ve market hacmi sürekli olarak artış göstermektedir. MXC Coin fiyatı, günümüzde $0.04 ile $0.05 arasında değişkenlik göstermektedir.

MXC Coin Geleceği

MXC Coin geleceği hakkında ise genel düşüncenin ne olduğunu tahmin etmek zor değil. Nesnelerin interneti kavramı geleceğin teknolojileri arasında yer alıyor ve bunu destekleyerek bir adım öteye taşımak isteyen tüm projeler yüksek potansiyele sahip olduklarını halihazırda belli ediyorlar. MXC Coin hakkında yapılan yorumlardan çıkarılacak sonuçlarda da kripto paramızın birkaç yıl içerisinde çok daha fazla değer göreceği düşünülüyor. Uzun zamandır sesi duyulmayan ve pek ilerleme kaydedemeyen MXC Coin, fiyat değişiminden de görebileceğiniz üzere son zamanlarda hızla yükseliyor.

MXC Coin, en düşük seviyesinden günümüze, yani yalnızca birkaç ay içerisinde %6500 oranında yükseliş gösterdi. Bu durum popülerliğinin artmasını sağladı ve daha çok yatırımcı kripto paramız hakkında bilgi edinmenin yollarını aramaya başladı. Bu yükseliş bir dönem daha sürecek gibi görünüyor. Uzun vadede ise, MXC Coin yatırımcılarına göre, kripto paramız yeni rekorlar kırarak $1 seviyesine kolaylıkla ulaşacak. Bunu başarabilmesi için önünde hiçbir engel bulunmuyor. 100 Milyon Dolar seviyesindeki market hacmiyle bu değerlere ulaşabiliyorsa, milyar dolar seviyelerine ulaştığında nasıl bir hale geleceğini siz düşünün.

kripto para
kripto para

MXC Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

MXC Coin, çok fazla bilinmemesine ve kullanılmamasına rağmen birçok platformda kendine yer edinebilmeyi başarmış durumdadır. ERC-20 altyapısına da sahip olduğu ve Polka ekosisteminde yer aldığı için birçok platforma aktarımı ve barındırma işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca MXC Coin alım satım işlemleri yapabileceğiniz 20’ye yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Huobi Global – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bithumb
 • KuCoin
 • BKEX
 • OKEx
 • Bitglobal
 • Pionex
 • Uniswap

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kripto para borsaları üzerinden MXC Coin işlem çiftlerini kullanarak alım satım yapabilir ve varlıklarınızı TrustWallet, MetaMask gibi dijital cüzdanlara aktarabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde MXC Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın