Başlangıç Haber MSI, Alpha ve Delta Adında 2 Farklı Oyuncu Bilgisayarı Tanıttı

MSI, Alpha ve Delta Adında 2 Farklı Oyuncu Bilgisayarı Tanıttı

0

Dünya çapında bir hayli popüler olan oyuncu bilgisayarı üreticilerinden biri olan MSI şirketi, Alpha ve Delta modellerini tanıttı. Ryzen işlemciye sahip bu bilgisayarlar üst düzey özelliklere sahip. Bilgisayar üreticileri olarak pek çok farklı özellikte ürün sunan MSI’nın Ryzen işlemcili oyuncu bilgisayarları da oldukça geniş imkânlar sunmakta.

MSI Alpha Serisi
MSI Alpha Serisi

AMD işlemcisinin hem CPU hem de GPU özelindeki gücünü gösteren her iki seri de üst segmentte kullanıcılar için iki adet alternatif olacak. NVIDIA, hem masaüstü hem de mobil GPU piyasası kapsamında zirvede yer alırken, AMD’nin mobil Raedon GPU seçeneği bu zirveye bir alternatif olarak ortaya çıkmakta.  MSI’ın Delta 15’’ modeli 19 milimetrelik kalınlığı ve sadece 1.9 kilogramlık ağırlığı ile piyasanın en hafif ve aynı zamanda en ince AMD oyuncu bilgisayarı olacak.

MSI Alpha
MSI Alpha

İçinde AMD’nin Ryzen 9 5900HX işlemcisi bulunan Delta 15’’, 8 çekirdek, 16 izleğin yanı sıra turbo boost ile 4.6 GHz hızıyla oldukça tatmin edici değerlere sahip. Bunların arasından sıyrılarak karşımıza çıkan en önemli detay, AMD’nin Radeon RX 6700M GPU modelinin Delta 15’’ içinde yer alıyor olması. Full HD IPS ekran teknolojisine sahip olan Delta 15’in ekranı, 240 Hz’lik ekran tazeleme oranı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

MSI Delta
MSI Delta

MSI tarafından yapılan açıklamaya göre, Delta 15 tek şarjla günlük olarak yaklaşık 12 saat kullanıma izin verecek. Delta’ya göre daha düşük performans sunan Alpha’nın 15″ ve 17″ olmak üzere iki çeşidi bulunmakta. Bu modellerin her ikisi de Ryzen 7 5800H işlemcisinden güç alıyor. Her üç model de Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ile birlikte USB 3.2 desteği sunması bakımından oyuncular tarafından olumlu olarak yorumlanıyor.

AMD son zamanlarda çıkardığı işlemciler ve diğer donanımlar ile pazardaki payını büyütmeye devam ediyor. MSI notebooklarının da bu ürünleri tercih etmesi, pazarda daha uygun ve daha hafif notebookların yer almasını sağlıyor. Gelişen oyun sektörüne yetişmeye çalışan bilgisayar üreticileri arasında bulunan MSI, farklı model ve ürün grupları ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!