Başlangıç Borsa MONA Coin Nedir? MonaCoin Nasıl ve Nereden Alınır?

MONA Coin Nedir? MonaCoin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

MONA Coin nedir sorusu, köklü bir kripto para birimi olduğu için birçok kripto para yatırımcısı tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Japonya üzerinde ilk defa oluşturulan kripto para olduğu için de özel bir anlam taşımaktadır. Arkasında kimin veya kimlerin bulunduğu bilinmeyen, bu yüzden Bitcoin’e oldukça benzetilen, ayrıca Ethereum rakibi olabilecek bir kripto para birimi olan MONA Coin, hikayesi ile birlikte her yatırımcının mutlaka bilmesi gereken kripto paraların başında geliyor. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla MONA Coin nedir sorusunu cevaplandıracak, fiyatı, geleceği, yorumu ve istatistikleri hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

MONA Coin Nedir? MonaCoin Nasıl ve Nereden Alınır?
MONA Coin Nedir? MonaCoin Nasıl ve Nereden Alınır?

MONA Coin (MonaCoin) Nedir?

MONA Coin, 2014 yılında Bay Watanabe ismi verilen bir kişi veya grup tarafından kripto para piyasalarına sürüldü. Japonya’nın ilk kripto para birimi olma özelliğini taşıyan MONA, en eski kripto paralar arasında yer alıyor. Ayrıca sisteminin altyapısı sebebiyle Ethereum ile oldukça benzerlik gösteriyor. Madenciliği de yapılabilen bu kripto paramız, genellikle Japon yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Bunun dışında çok fazla noktada varlığını sürdürebildiğini söyleyemeyiz.

Temel olarak gelişmiş bir blok zinciri altyapısında merkeziyetsiz ödeme sistemleri oluşturmayı hedefleyen MONA Coin, tamamen açık kaynak kodlu bir yapıya sahip. Litecoin çatallanması olarak oluşturulan ancak daha sonrasında kendi ekosistemini büyütmeyi başaran bu kripto para birimi işlem hızları konusunda getirdiği ölçeklendirebilirlik gelişmeleri sayesinde daha fazla yatırımcının ilgisini çekti. MONA Coin ve detayları hakkında daha çok bilgiye erişmek isterseniz MonaCoin About sayfasına göz atabilirsiniz.

MONA Coin İstatistikleri

MONA Coin istatistikleri oldukça detaylı incelenmelidir. Çünkü 2014 yılından beridir geniş ve detaylı bilgilere sahip olmuştur. Uzun bir süre sabit bir şekilde ilerleyiş göstermesine rağmen 2017 yılında hızla yükselen ve günümüzde dönemsel olarak hareketlilikler sergileyen kripto paramız, bugün binlerce kişi tarafından takip edilmektedir. Bu topluluğun büyük bir kısmını Japon yatırımcılar oluşturmaktadır.

 • MONA Coin toplam market hacmi 150 Milyon Dolar
 • Kripto paramızın maksimum arz miktarı 105,1 Milyon adetken, toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 65,7 Milyon adettir.
 • MONA Coin, en değerli kripto paralar listesinde 400. Sırada bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere MONA Coin’in madenciliği yapılsa ve belli bir yatırım kitlesine yıllardır sahip olsa da hiçbir zaman istediği seviyelere ulaşmaya başaramadığını net bir şekilde görebiliyoruz. Bunun en büyük sebebinin uluslararası piyasalarda adının çok duyulamamış olduğundan kaynaklandığı düşünülüyor.

kripto para
kripto para

MONA Coin Yorum

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çoğunlukla Japon yatırımcının ilgisini çeken MONA Coin, düşük varlıklı yatırımcı kitlesine sahip gibi gözüküyor. Bunu Japonya üzerinde çok fazla kripto para kullanımı olmamasına da bağlayabilmek mümkündür. Bu yüzden MONA Coin yorumları da Japon yatırımcının taleplerine göre değişkenlik göstermektedir. Madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi olduğu için ise genellikle kazanç sağlamak için kullanılmaktadır. Hacminin büyük bir kısmını da madenciler oluşturmaktadır.

Düşük arz miktarına sahip olsa da market hacmini yükseltmeyi başaramadığı için değer konusunda gerilerde kalan MONA Coin, madenciliğinin sona ermesi halinde hızla değerlenmesi beklenen kripto paralar arasında yer alıyor. Fakat bunun için hem uluslararası alanda adını daha fazla duyurabilmesi hem de iddiaları doğrultusunda daha güçlü bir izlenim sergilemesi gerekiyor. Zamanında Ethereum rakibi olarak nitelendirilen kripto paramızın bir hayli geride kaldığı net bir şekilde belli olabiliyor fakat bunun değişebileceği de belirtiliyor.

MONA Coin Fiyatı

2017 yılına kadar değer konusunda da sabit bir ilerleyiş gösteren MONA Coin, 2017 yılının başlarından itibaren hareketlenmeye başladı. O günden bu yana ortalama üstü volatilite değerlerine sahip olan ve her an yeni rekor denemesini yapacakmış gibi duran MONA Coin fiyatı, günümüzde $1.30 ile $1.60 arasında değişim gösteriyor. Böylece hem kısa vade hem de uzun vade yatırımcının ilgisini çekiyor. Ancak genellikle uzun vadeli yatırımcılar MONA Coin yatırımı yapıyor gibi gözüküyor.

 • MONA Coin tüm zamanlar en yüksek değeri Aralık 2017 tarihinde $20.23 olarak kaydedildi.
 • MONA Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise Ocak 2015 tarihinde $0.0196 olarak kayıtlara geçti.

Görüldüğü üzere MONA Coin büyük bir fiyat aralığında hareket eden ve yatırımcısını uzun vadede zengin etmeyi başaran kripto paramız, madenciliği de sona yaklaştığı için her geçen gün daha fazla değerleniyor. Bunun yanında çoğunlukla diğer kripto para birimlerinin hareketliliklerinden çok fazla etkilenmediğini söyleyebiliriz.

MONA Coin Geleceği

MONA Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar da yukarıda bahsettiğimiz durumlar çerçevesinde değişim ve gelişim gösteriyor. Birçok kişiye göre yüksek potansiyele sahip bir kripto para birimi olarak görülse de yıllar içerisinde beklenen performansını gösteremediği için yatırımcıların umutlarını suya düşürdü. Bu yüzden hem market hacmini kaybetti hem de istikrarlı bir ilerleyiş sağlayamadı. Fakat halen gelecek süreçlerde MONA Coin’in yükseleceğini, istenilen sevilere ulaşacağını düşünen büyük bir kısım bulunuyor.

En düşük seviyesinden günümüze %7000 oranından daha fazla yükseliş yapmış olsa da benzeri kripto para birimleri çok daha yüksek oranlarda yükseldikleri için çok fazla yatırımcı MONA Coin’e yatırım yapmadı. Buna rağmen birçok kripto para bilirine göre önümüzdeki süreçlerde MONA Coin’in $5, $15 ve $25 hedeflerine ulaşması bekleniyor. Madencilik süreçleri sonra erdikten sonra ise çok düşük arz miktarına sahip olacağı için $100 değerine bile ulaşabileceği belirtiliyor. Fakat bunun için hem market hacmini arttırması hem de uluslararası pazarlarda yatırımcılar tarafından bilinmesi şart.

kripto para
kripto para

MONA Coin (MonaCoin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Kendi altyapısı üzerinde geliştirilen ve tamamen bağımsız bir ilerleme sergileyen MONA Coin, neredeyse hiçbir platform tarafından desteklenmiyor. Bu yüzden erişmek ve barındırmak bazı zamanlarda oldukça zor hale gelebiliyor. Bunun yanında MONA Coin alım satım işlemleri de yapabileceğiniz çok az kripto para borsası bulunuyor.

 • Zaif – En Yüksek Hacme Sahip Borsa (Japonya Borsası)
 • Dove Wallet
 • ProBit Global
 • bitFlyer
 • Crex24
 • CROSS Exchange
 • Finexbox

Yukarıda kripto para borsaları üzerinden MONA Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışındaki noktalardan ise maalesef MONA Coin alabilmeniz veya transfer edebilmeniz mümkün değildir. Umarız en kısa süre içerisinde daha çok noktada kendisine yer edinmeyi başarabilir.

MONA Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır ve fiyatı ne kadar gibi sorularınızı tüm detayları ile cevaplandırmaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Benzer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!