MOB Coin Nedir? MobileCoin Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

MOB Coin Nedir? (Mobilecoin) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

MOB Coin nedir sorusu, hızlı bir şekilde yükselerek en trend kripto paralar arasına girdiği için birçok yatırımcı ve Signal kullanıcısı tarafından araştırılıyor. Whatsapp alternatifi Signal uygulaması tarafından desteklenen ve bu sayede hızla bilinirliğini arttırmayı başaran MOB Coin, telefon platformunda da herkes için blok zincirleri ve kripto paralar mottosuyla hareket ediyor. Ayrıca garip bir şekilde yükselmekte olan market hacmi küçük yatırımcıların da ilgisini çekiyor. İçeriğimizde MOB Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi soruları yanıtlandıracağız.

MOB Coin Nedir? MobileCoin Nasıl ve Nereden Alınır?
MOB Coin Nedir? MobileCoin Nasıl ve Nereden Alınır?

MOB Coin (MobileCoin) Nedir?

MOB Coin, 2020 yılının sonlarında kullanıcılara sunulan ve hızlı bir şekilde yükselerek bir anda gündem olmayı başaran kripto para birimlerinden biridir. En basit ve kullanışlı ödeme platformunu oluşturmayı amaçlayan MOB Coin geliştiricileri, düşük kaynaklarla yüksek verimliliğe ulaşmak istemektedir. Günümüzde telefonlar ne kadar gelişmiş olsalar da bilgisayar gibi daha güçlü cihazların yanında pek etkili değildirler. Bu yüzden telefonlarda blok zinciri işlemleri yapabilmek neredeyse imkansızdır. Ancak MobileCoin, bu sorunun üstesinden gelerek herkesin erişebileceği ve kullanabileceği bir blok zinciri sistemleri sunuyor.

Stellar altyapısında geliştirilmiş olan ve şu an kendi altyapısına sahip olan MOB Coin, ödeme sistemlerindeki güvenlik önlemlerini de ciddi oranda önemsemektedir. Blok zinciri üzerindeki işlemlerin her biri birkaç saniye içerisinde tamamlanmakta ve telefon kaybı veya işlem hatası durumlarında üçüncü bir onay birimine ihtiyaç duymadan aktarımlar kurtarılabilmektedir. Ayrıca Bitcoin ve diğer güç tüketen kripto para birimlerine göre çok daha kullanıcı ve çevre dostu bir izlenim sunmaktadır. MOB Coin ve MobileCoin projesi ile ilgili teknik bilgilere erişmek için MobileCoin Whitepaper sayfasına göz atabilirsiniz.

MOB Coin İstatistikleri

MOB Coin istatistikleri, ilk çıktığı dönemlerde sabit bir şekilde ilerlerken, 2021 yılının başı itibariyle hızlı bir şekilde yükselişe geçmiş ve daha sonrasında bir miktar gerileme göstermiştir. Ancak market hacmini her geçen gün daha da arttırmış ve yatırımcıların sürekli olarak ilgisini çekmiştir. Düşük arz miktarına sahip olduğu için market hacminden ötürü yüksek bir fiyat etiketine sahiptir.

  • MOB Coin (MobileCoin) toplam market hacmi 2,9 Milyar Dolar seviyesindedir.
  • Toplam arz miktarı 250 Milyon adet olarak belirlenen kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 74,2 Milyon adettir. Daha fazla üretim planlanmamaktadır.
  • MOB Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

Yüksek market hacmine sahip olmasına rağmen, kripto para piyasalarında çok fazla söz sahibi olamayan MOB Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 225. Sırada bulunmaktadır. Ayrıca genelde kripto para piyasalarının genel hareketliliğinden çok fazla etkilenmemektedir. Bu durum yatırımcıların ilgisini birkaç kat daha arttırmaktadır.

kripto para
kripto para

MOB Coin Yorum

MOB Coin ağında yer alan işlemler kişiye özel şekilde şifrelenir ve dışarıdan takip edilmesi mümkün olmaz. Kullanıcının izni olması halinde ise yetki verilen kişiler de aktarımlara ulaşabilir. Bu yüzden tamamen gizlilik ve güvenlik konusunda başarılı bir ilerleme sergilediğini söyleyebiliriz. Hızlı işlem süreleri, mobil cihazlarda aktif olarak kullanım sağlanması dolayısıyla enerji tüketiminin minimize edilmesi ve gizliliğin en üst seviyelere çıkarılması sebebiyle MOB Coin yorumları oldukça olumlu bir hal almaktadır.

Kripto para analizcileri tarafından yapılan açıklamalar incelendiğinde MOB Coin’in her alanda aktif olarak kullanım sağlaması iddiasının şimdilik başarılı ilerlediği sonucuna ulaşılıyor. Bu sayede market hacmini her geçen gün arttırdığı biliniyor. Ancak bunun yanında arz miktarını da düzenli olarak arttıran kripto paramız, değer konusunda tatmin edici bir ilerleme göstermiyor. İlerleyen zamanlarda arz miktarının azalacağı bilindiği için bu sorunun da üstesinden gelineceği düşünülmektedir.

MOB Coin Fiyatı

MOB Coin fiyatı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok fazla hareketlilik sergilemiyor. Ancak birkaç ay öncesine kadar ciddi seviyelerde yükseliş göstermiş ve birçok yatırımcının hatırı sayılır seviyelerde kazanç elde etmesini sağlamıştır. Bu yükselişlerin gelecekte devam edeceği ve hareketliliğin artacağı düşünülmektedir. Yine de tüm analizler detaylıca yapılmalı ve ilerlemeye göre planlar oluşturulmalıdır.

  • MOB Coin (MobileCoin) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $73.4 olarak kayıtlara geçmiştir.
  • MOB Coin (MobileCoin) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2020 tarihinde $1.56 olarak kaydedilmiştir.

Günümüzde $10 ile $16 arasında değer değişimine sahip olan MOB Coin, ne kadar çok hareketli olmasa da kısa vadeli yatırımcısına da dönemsel olarak kazandırıyor. Fakat en yüksek seviyesinin %100 oranında altında olduğunu hatırlatmakta fayda var.

MOB Coin Geleceği

MOB Coin geleceğinin de çok parlak olduğu söylenmektedir. En düşük seviyesinden günümüze henüz %600 oranında yükselmiş olan kripto paramız, çok daha yüksek seviyeleri rahatlıkla görmüştü. Güvenlik konusunda büyük atılımlar yaparak mobil sektörde de blok zincirlerinin var olabileceğini göstermiş olan MOB Coin, birçok kişiye göre kısa vadede olmasa da uzun vadede büyük yükselişler sergileme potansiyeli olan bir kripto para birimi. Bu yüzden bugün bile binlerce kişi tarafından aktif olarak takip ediliyor.

Düşük arz miktarı sebebiyle market hacmini arttırması halinde en değerli kripto paralar arasına ön sıralardan girebilme imkânı bulunan MOB Coin, yatırımcıları tarafından çok fazla tutuluyor. Hatta önümüzdeki birkaç sene içerisinde eski rekoruna tekrar ulaşılabileceği belirtiliyor. Bunun yanında 2030 yılına kadar $100 seviyesini rahatlıkla geçmesi ve $1000 seviyelerinin konuşulması gerektiğini düşünüyorlar. Yine de bunun için ciddi oranda bilinirliğini arttırması gerekiyor.

kripto para
kripto para

MOB Coin (MobileCoin) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Kendi altyapısına sahip olan kripto paramız, Stellar altyapısında geliştirilmiş olsa da birçok platformdan kendisine destek bulamadı. Ancak kendi platformu üzerinde cüzdan gibi uygulamaları barındırıyor. Yine de daha iyi seviyelere erişebilmek için çok daha fazla noktada ulaşılabilir olması gerekiyor. Bugün MOB Coin alım satım işlemlerini yalnızca 4 kripto para borsası üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Bunlar market hacmine göre sırasıyla FTX, Bitfinex, Hotbit ve BigONE olarak sıralanabilir.

Bahsedilen kripto para borsalarından birine kayıt olarak MOB Coin işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve hızlıca bu kripto paranın sahibi olabilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıklarınızı TrustWallet gibi cüzdanlara aktararak kullanmanız da mümkündür. Ancak maalesef şimdilik çok fazla noktaya aktarım yapabilmenize ve barındırma hizmetlerini kullanmanıza imkân verilmiyor.

Umarız içeriğimiz sayesinde MOB Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi sorularınıza detaylı bir şekilde cevap bulabilmiş ve bu kripto para hakkında net görüşlere sahip olabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada ve diğer içeriklerimizde bulunan hiçbir açıklama yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[2 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.