Metinleri Yeniden Yazan Yapay Zeka: WordAi

Metinleri yeniden yazmaya yarayan ve özgünleştiren bir yapay zeka olan WordAi’ı inceliyoruz…

Pek çoğumuz ChatGPT’yi biliyoruz. İlk OpenAi beta katılımcılarından biri olarak ChatGPT’yi her güncellemede daha da beğeniyor ve duygulanıyorum. Özellikle son yaptığı atılımdan sonra görsel ve metinleri muazzam şekilde birleştiren ve akıcılığı sağlayan ChatGPT benzeri başka yapay zekalar da var.

Metin üretme, metin yazma, yazılmış metni çevirme ve yeniden yazma gibi işlere yarayan pek çok yapay zeka bulunuyor. Bu yapay zekalardan biri de WordAi olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda ChatGPT ve türevleri ile üretilen metinler artış gösteriyor. Fakat burada üretilen metinler bazı araçlar tarafından bazı yöntemler kullanılarak tespit edilebiliyor. Bu da özgün içerik şüphesi uyandırıyor. Özellikle ödev yaparken ChatGPT kullanan öğrenciler bu tür metinleri ürettiklerinde öğretmenlerine yakalanıp düşük puanlar alabiliyor. Öğretmenleri her ne kadar haklı olsa da bizler bazı durumlarda metinleri daha da özgünleştirmek için kullanılabilecek bir yapay zeka olan WordAi hakkında birkaç bilgi vermek istiyoruz.

Yapay Zekanın En Çok Kullanıldığı Alanlar‘dan biri de metin üretme demiştik. Özgün metinlerin önemini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden yapay zeka ile yazılmış metinleri daha da özgünleştirmek için yapay zeka arayan kişilere WordAi ve türevi yapay zeka araçlarını tavsiye ediyoruz.

WordAi ile neler yapılabiliyor?

Yazılı içerik üretenlerin oldukça işine yarayan bu yapay zeka ile yapabilecekleriniz şu şekilde:

WordAi ile neler yapılabiliyor?

Temelde WordAi kullanıcılarına özgünlük ve insan tarafından yazılmışlık sağlanıyor. Yani WordAi yapay zeka uygulamasına verdiğiniz metin hem özgün hem de insan tarafından yazılmış olarak size teslim ediliyor. Ayrıca yapay zeka tarafından yazılmış içerik tespit etme yöntemleri WordAi metinlerini özgün olarak yorumluyor ve yapay zeka ile yazılmış metinler olduğunu anlayamıyor.

WordAi ayrıca, metinleri cümle ve metin bazında yeniden yazabiliyor. Yani, bilinen yeniden yazma araçlarının aksine birkaç cümle ya da kelimeyi değiştirmek yerine cümle yapısını ve paragraf bütünlüğünü koruyarak verdiğiniz metinleri tamamen yeniden yazıyor. Üstelik birden fazla makale ya da içerik verip tamamen toplu şekilde yeniden yazmasını sağlayabiliyorsunuz.

Siz de metinlerinizi özgünleştirmek için WordAi ve benzeri yapay zeka araçlarını kullanabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın