LSK Coin Nedir? Lisk Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

LSK Coin Nedir? (Lisk) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

LSK Coin nedir sorusu özellikle geliştiriciler tarafından merkeziyetsiz uygulamalar geliştirilmesini sağladığı için sıklıkla araştırılıyor. Gelişmiş bir altyapıya sahip olan ve NEO kripto para birimine benzetilen Lisk Coin, çıktığı günden bu yana biraz gölgede kalmış olsa da hala içerisinde büyük bir potansiyel barındırıyor. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla LSK Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalışacağız.

LSK Coin Nedir? Lisk Nasıl ve Nereden Alınır?
LSK Coin Nedir? Lisk Nasıl ve Nereden Alınır?

LSK Coin (Lisk) Nedir?

LSK Coin, yan zincirler geliştirmeyi mümkün kılan ve altyapısı dahilinde geliştiriciler için DApp geliştirme imkânı sunan bir blok zinciri platformudur. Bu platform üzerinde geliştiriciler üretmiş oldukları ağları ve uygulamaları da özgürce paylaşabilmektedirler. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise LSK Coin öncülüğünde büyük bir ağ ve ekosistem oluşturulması hedefleniyor. Böylece hem yatırımcıların hem de geliştiricilerin ortak paydada buluşacağı bir ortam yaratılacaktır.

Bugün sıklıkla Ethereum ve NEO projelerine benzetilen LSK Coin, bu kripto paralarla aşağı yukarı aynı mantıkta çalışmakta ancak tüm süreçler daha ileri teknolojiye sahip olmakla birlikte, daha iyi yönetilmektedir. Yönetilmektedir ancak tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yani burada karar verici ve fikir belirtici nokta kişi veya kurumlardan ziyade tüm topluluktur. LSK Coin ve projesi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz Lisk SDK sayfasını inceleyebilirsiniz.

LSK Coin İstatistikleri

LSK Coin, 2016 yılında halka arz edildiği için eski sayılabilecek kripto paralardan biri olarak görülüyor. Hacim olarak NEO’ya yakın olmasa da onun seviyesinde bir performansa ve istikrara sahip olduğunu belirtebiliriz. Yıllar içerisindeki yavaş yükselişi de LSK Coin istatistiklerinde net bir şekilde izlenebiliyor. Bu yüzden halen varlığını devam ettiren ve güçlü bir kripto para birimi olarak görülüyor.

 • LSK Coin (Lisk) toplam market hacmi 400 Milyon Doların üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 144 Milyon adet olan LSK Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 128,9 Milyon adettir.
 • LSK Coin, kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yavaş bir ilerleme sergileyen ancak istikrarlı yükseliş gösteren LSK Coin, bugün en değerli kripto para birimleri listesinde 137. Sırada yer almaktadır. Oldukça geniş bir yapıya sahip olan kripto paramız, daha fazla sektörde yer almayı başararak ilerleyişini daha da hızlı hale getirebilir.

kripto para
kripto para

LSK Coin Yorum

Geçtiğimiz aylarda Binance gibi büyük borsalarla anlaşma sağlayan ve birçok yatırımcı tarafından stake ödülleri için kullanılmakta olan LSK Coin, geliştiricilerin de ilgisini git gide daha çok çekiyor. Hal böyle olunca LSK Coin yorumları da değişmeye başlıyor. Önceden çok bir umut görülmeyen ve üstüne düşülmeyen bir kripto para birimi olmasına rağmen bugün en yüksek potansiyele sahip kripto paralardan biri olarak sayıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Kripto para bilirleri ise LSK Coin’in her zaman değerli olduğunu ve değerli olmaya devam edeceğini belirtiyorlar.

Geliştiriciler tarafından büyük ilgi görmesine rağmen yatırımcılar tarafından beklediği ilgiyi görememiş olan LSK Coin, son zamanlarda market hacmini daha hızlı arttırmaya başladı ve grafikte bazı değişimler gözle görülür hale geldi. Bunun sonucunda piyasaya yeni giren birçok yatırımcı bu kripto para birimini araştırarak yatırım yapmaya başladı. Umarız bu etki daha güçlü olur ve ilerleyen zamanlarda LSK Coin’in hak ettiği yerlerde olduğunu görebiliriz.

LSK Coin Fiyatı

LSK Coin fiyatı uzunca seneler boyunca sabit kaldı ve çok yüksek hareketlilik sergilemedi. Yalnızca ilk çıktığı yıllarda ciddi bir şekilde yükselmiş olan ve daha sonra sert düşüşle eski seviyesine geri dönen kripto paramız ara ara yükselişler gösterse de sabit konumundan tam anlamıyla ayrılabilmiş değil. Bugün LSK Coin fiyatı $2.8 ile $4.2 aralığında değişkenlik gösteriyor. Tüm zamanlar istatistiklerinde de ne kadar uzun zaman önce en yüksek seviyeye eriştiğini görebiliyoruz.

 • LSK Coin (Lisk) tüm zamanlar en yüksek değeri Ocak 2018 tarihinde $39.31 olarak kayıtlara geçti.
 • LSK Coin (Lisk) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2017 tarihinde $0.09565 olarak kaydedildi.

Düşük arz miktarına sahip olduğu için çok daha yüksek seviyelere ulaşma potansiyeli bulunan LSK Coin, en düşük noktasından günümüze %3000 oranında yükseliş gösterdi. Böylece uzun vadeli yatırımcı yine bir kripto para sayesinde zengin olmuş oldu.

LSK Coin Geleceği

LSK Coin geliştiricileri bu kripto paranın projesi konusunda oldukça kararlılar ve olabilecek en iyi seviyede ilerleme düzeylerine sahipler. Bunun yanında ciddi anlamda LSK Coin seven bir yatırımcı kitlesi bulunmakta. Hatta bu yatırımcılar stake ve farm gibi yöntemlerle üç beş yıllık süre zarflarında LSK Coin kilitleme işlemleri gerçekleştiriyorlar. LSK Coin geleceği hakkında kripto para bilirlerinin yaptığı yorumlar da potansiyelinin bulunduğu yönünde.

LSK Coin yatırımcıları ve analizcileri yaptıkları detaylı grafiksel ve piyasa analizleri sonucunda, bu kripto para biriminin önümüzdeki birkaç sene içerisinde tekrar $40 seviyelerine ulaşma ihtimalinin bulunduğunu belirtiyorlar. Fakat bunun için çok daha fazla noktada etkin olmalı ve altyapısı dahilinde daha çok proje ve token geliştirilmeli. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi LSK Coin, NEO’ya kafa tutabilecek sayılı kripto paralardan biridir.

kripto para
kripto para

LSK Coin (Lisk) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

LSK Coin tamamen kendi altyapısına ve ekosistemine sahip bir kripto para birimi ve başka altyapıları maalesef desteklemiyor. Bu yüzden barındırma ve transfer işlemleri birçok noktada yapılamıyor. Ancak kendi platformları üzerinde işlemler yapabilir ve 50’ye yakın kripto para borsası üzerinde LSK Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bittrex
 • Kraken
 • Huobi Global
 • Poloniex
 • OKEx
 • KuCoin
 • Bitvavo

LSK Coin, ilerleyen zamanlarda daha fazla noktada kullanılabilir olmayı hedefliyor. Böylece ulaşılması ve paylaşılması daha kolay olacaktır. Ancak o güne kadar borsalardan birine kayıt olup, daha sonrasında LSK işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve LSK Coin sahibi olabilirsiniz.

Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır! İçeriğimizde LSK Coin nedir, nasıl alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıldır gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.