LPT Coin Nedir? Livepeer Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

LPT Coin Nedir? (Livepeer) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

LPT Coin nedir sorusu, geçtiğimiz zamanlarda Paribu gibi Türk borsalarında listelendiği ve değerini hızlı bir şekilde arttırdığı için kripto para yatırımcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Canlı video ağı oluşturma amacı ile oluşturulmuş olan ve 2018 yılından günümüze piyasalarda etkin bir rol oynayan kripto paramız ile projesi, ilerleyen süreçlerde daha değerli ve dikkat çekici bir hale geliyor. Arz miktarını da tamamlamasına az kalan kripto paramız hakkında oldukça olumlu görüşler dile getiriliyor. Bizler de bu içeriğimizde yatırımcılar tarafından merak edilen LPT Coin nedir sorusuna cevap verecek, fiyatı, geleceği, yorumları gibi detayları paylaşmaya çalışacağız.

LPT Coin Nedir? Livepeer Nasıl ve Nereden Satın Alınır?
LPT Coin Nedir? Livepeer Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

LPT Coin (Livepeer) Nedir?

LPT Coin, uzun bir süredir kripto para piyasaları içerisinde yer alan ve yatırımcısını sürekli olarak arttıran bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Livepeer projesi, televizyonculuk ve dijital yayıncılığın tamamen merkeziyetsiz temeller üzerinde yeniden oluşturulmasını ve bu noktada içeriğin platformları destekleyici niteliğe sahip olmasını amaçlıyor. Blok zincirlerini yayıncılık sektörünün tam ortasına getiren bu proje, sektörde büyük bir devrim yapmayı ve eşsiz yapısı sayesinde ağlar üzerinde etkin bir rol oynamayı istiyor gibi gözüküyor.

Livepeer sistemlerinin finansal süreçlerinin yönetilmesi ve yönlendirilmesi için oluşturulmuş olan LPT Coin ise, video madenciliği ismi verilen yöntemle üretilmekte ve halka arz edilmektedir. Bu noktada içerik üreticileri ve tüketicileri de kazanç elde etmekte, yaptıkları işlemler sonucunda piyasaya daha fazla LPT Coin sürülmesini sağlamaktadırlar. Bunun yanında açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olduğu için geliştirilebilir ve değiştirilebilir olarak kullanıcılara güven vadediyor. Livepeer firması ve LPT Coin hakkında teknik detaylar için Livepeer Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

LPT Coin İstatistikleri

LPT Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın ne derece büyük bir pazar üzerinde hakimiyet kurmuş olduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi arz miktarının maksimum seviyesine de yakınlaştığı için birçok yatırımcı tarafından daha da yakından takip edildiğini belirtmemiz gerekiyor.

 • LPT Coin (Livepeer) toplam market hacmi 770 Milyon Dolar
 • Toplam arz miktarı 22,8 Milyon olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 21,1 Milyon adettir. Üretim video madenciliği ile yapılmaktadır.
 • LPT Coin tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

Video madenciliği ile üretilmekte olan LPT Coin, maksimum arz miktarına oldukça fazla yaklaşmış olduğu için yakın gelecekte oldukça değerli bir kripto para birimi olabilir. Çünkü arz miktarı Bitcoin gibi kripto paralara benzer şekilde oldukça az. Bu durum yatırımcının daha yakından kripto paramızı takip etmesini sağlıyor.

kripto para
kripto para

LPT Coin Yorum

LPT Coin, diğer kripto para birimlerinin yanında daha benzersiz bir yapıya sahip olduğu için ilgi çekmeyi başarıyor. Youtube gibi yükselen video platformlarının yanında daha özgür, kullanışlı ve herkesin erişimine açık ortamlar vadettiği için de birçok kripto para bilirine göre ilerleyen zamanlarda büyük bir önem kazanması bekleniyor. Fakat bu yolda yeni ve sürekli gelişen teknolojilere ayak uydurması gerekiyor. Şimdilik başarılı bir ilerleme sergileyen LPT Coin, en değerli kripto paralar listesinde de 111. Sırada yer alıyor.

LPT Coin yorumları da incelendiğinde kripto paramızın gelecek vadettiği sonucuna ulaşabiliyoruz. Özellikle içerik üreticileri tarafından tercih edilen ve daha iyi bir ortam sunduğu belirtilen Livepeer projesinde canlı yayın yapmak gibi özellikler de bulunuyor. Bu yüzden sadece Youtube gibi platformların değil, Twitch gibi platformların da rakibi olma yolunda adım adım ilerleme gösteriyor. Açık kaynak kodlu olduğu için de şeffaf bir politika izleyerek herkesin her şeyi görmesi sağlanıyor.

LPT Coin Fiyatı

LPT Coin fiyatı, düşük arz miktarına ve nispeten yüksek talebe sahip olduğu için diğer kripto para birimlerine kıyasla daha yüksek fiyatlanıyor. Ancak birçok LPT Coin yatırımcısı mevcut değerin halen yetersiz olduğunu düşünüyor. Basit bir analiz yaparak bile kripto paramızın zaten çok daha yukarı seviyelerde olması gerektiğini görebiliyoruz.

 • LPT Coin (Livepeer) tüm zamanlar en yüksek değeri Kasım 2021 tarihinde $100.24 olarak kaydedildi.
 • LPT Coin (Livepeer) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.4206 olarak kayıtlara geçti.

En yüksek seviyesine yalnızca birkaç ay önce ulaşmayı başaran LPT Coin, bu döneme kadar genellikle sabit bir ilerleme sergiledi. Fakat günümüzde fiyat hareketliliği yüksek olan kripto paralar arasında yer almaktadır. Günümüzdeki değeri de $31.15 ile $60.25 arasında değişkenlik göstermektedir.

LPT Coin Geleceği

İçeriğimizi buraya kadar okuduysanız, kripto para yatırımcılarının ve yorumcularının LPT Coin geleceği hakkında ne düşündüklerini az çok anlamışsınız demektir. Bitcoin gibi bir arz miktarına sahip olan ve her geçen gün talebini arttıran bu kripto para birimi, birçok kişiye göre önümüzdeki aylarda ve yıllarda hızlı bir ivme yakalayarak inanılmaz seviyelere ulaşacak. Halihazırda %8000 oranında bir yükseliş göstermiş olsa da 2018 yılından 2021 yılına kadar $10 değerinin üstüne çıkmamış olduğunu unutmamak gerekiyor.

LPT Coin son bir yıldır popülerleşen ve market hacmini arttıran bir kripto para birimidir. Fakat hızlı yükselişi tüm kripto para aleminin ilgisini çekmeyi başarmış ve dolayısıyla giderek genişleyen bir ekosistem oluşturmuştur. Mevcut dönemde on binlerce kişi kripto paramızı aktif olarak takip etmekte ve analizlerini diğer insanlarla paylaşmaktadırlar. Bugün kripto para bilirlerinin yaptığı analizler sonucunda, LPT Coin’in önümüzdeki birkaç yıl içerisinde rahat bir şekilde $500 değerine ulaşması beklenmektedir.

kripto para
kripto para

LPT Coin (Livepeer) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

LPT Coin, ilk başta başka altyapılara bağımlı bir kripto para birimi olmuş olsa da geçtiğimiz yıl kendi altyapısını oluşturduğunu duyurmuş ve bunun üzerinden blok zincirinin gelişiminin ve değişiminin önünü açmıştır. Böylesine köklü bir değişime rağmen birçok platform tarafından kabul görmüştür ve görmeye de devam etmektedir. Ayrıca kripto paramızı alabileceğiniz birçok kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Bithumb
 • Kraken
 • Poloniex
 • Paribu – Türk Borsası
 • LATOKEN

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kripto para borsalarının dışında 40’a yakın borsa ve onlarca platform üzerinden LPT Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca MetaMask ve TrustWallet gibi dijital cüzdanlar üzerinde varlıklarınızı barındırabilir, transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda çok daha fazla noktada bulunabilir ve kullanılabilir bir kripto para birimi olacaktır.

Umarız içeriğimiz sayesinde blok zincirlerinden güç alan ve medya sektörünü değiştirmeyi hedefleyen LPT Coin nedir sorusuna yanıt bulabilmişsinizdir. Yine de kripto paramız hakkında daha net fikir sahibi olabilmek ve yatırım planı oluşturabilmek adına kendi analizlerinizi ve çıkarımlarınızı yapmanız gerekmektedir. Benzer içerikler için kripto para sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.