KMD Coin Nedir? Komodo Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

KMD Coin Nedir? (Komodo) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

KMD Coin, ülkemizde henüz popülerleşmemiş olan fakat amaçları doğrultusunda oldukça iyi bir proje olarak nitelendirilen kripto para birimlerinden biridir. Zaten birçok yatırımcı, geliştirici ve internet sektöründe yer alan kişiler KMD Coin nedir sorusunu araştırmaktadır. Yeni bir protokolü blok zinciri teknolojilerine kazandıran ve büyük kripto paralar arasında köprü görevi görmeyi amaçlayan KMD Coin, merkeziyetsiz yapısıyla ve altyapısında geliştirilen uygulamalarla öne çıkıyor. Bizler de bu içeriğimizde KMD Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi çok sorulan soruları yanıtlandıracağız.

KMD Coin Nedir? Komodo Nasıl ve Nereden Alınır?
KMD Coin Nedir? Komodo Nasıl ve Nereden Alınır?

KMD Coin (Komodo) Nedir?

KMD Coin, kullanıcıların tamamen özgür, şeffaf ve merkeziyetsiz şekilde sözleşmeler oluşturmasını sağlamaktadır. Kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu dPoW protokolü sayesinde Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri üzerinde de sözleşmeler hazırlamak ve bunları dijital olarak imzalamak mümkün hale geliyor. Blok zincirleri üzerindeki üretim ve dağıtım süreçlerini daha kararlı, kolay, hızlı ve güvenli bir şekle sokmak isteyen geliştiriciler, KMD Coin’i geliştirdi ve 2017 yılının başlarında piyasaya sundu.

Kullanıcıların tamamen gizli bir şekilde transfer gerçekleştirebilmesine olanak sağlayan KMD Coin, esnek yapısı sayesinde geliştiricilerin de tercih sebebi olmayı başarıyor. Bunun yanında vergiler ve işlem ücretleri minimal seviyelerdedir. Böylece yatırımcılar da bu kripto para birimine yatırım yapmak için sebep bulmuş olur. Ayrıca KMD Coin, ZCash hard folku olarak da bilinmektedir. Yani gizlilik konusunda zaten iyi durumdadır. Komodo ve KMD Coin hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Komodo Platform Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

KMD Coin İstatistikleri

KMD Coin bugün her türlü sektörden birçok takipçiye sahip gibi gözüküyor. Bu yüzden market hacmini her zaman sabit değerlerde tutmayı başarıyor. Madenciliği de yapılabilen bir kripto para birimi olduğu için her zaman tercih sebebi oluyor. Tüm kripto paralar ile karşılaştırıldığında değerleri çok yüksek olmasa da kendi çapında başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

 • KMD Coin (Komodo) toplam market hacmi 200 Milyon Dolar
 • Maksimum arz miktarı 200 Milyon adet olan kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 128,2 Milyon adettir.
 • KMD Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

KMD Coin istatistiklerini incelediğimizde dikkat çeken ilk şey arz miktarı oluyor. Düşük arzı sebebiyle yüksek fiyat potansiyeline sahip olan kripto paramız, market hacmi dolayısıyla istediği seviyelere ulaşabilmiş değil. Fakat bu durum ulaşamayacağı anlamına gelmiyor.

kripto para
kripto para

KMD Coin Yorum

KMD Coin yorumları, ülkemizde çok bilinmediği için fazla olmasa da yurt dışında oldukça fazla şekle bürünüyor. Birçok kişi tarafından yapılan yorumlar incelendiğinde, KMD Coin’in mutlaka portföye eklenmesi gereken bir kripto para olduğu sonucuna ulaşabiliyoruz. Çünkü daha kararlı ve güçlü bir altyapıya sahip olduğunu her açıdan kanıtlayabiliyor. Madenciliğinin de bir süre daha devam edeceğini göz önünde bulundurursak neden unutulmayacak bir kripto para olduğunu daha net kavrayabiliriz.

En değerli kripto paralar listesinde 355. Sırada bulunan KMD Coin, zamanında ilk 50 içerisinde yer almayı başarmış bir kripto para birimidir. Buna rağmen Türk yatırımcının dikkatini çekmeyi başaramamıştır. Fakat uluslararası alanda genelde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Buna rağmen halen istediği değere ve market hacmi rakamlarına ulaşılamadığı görülmektedir. Fakat önümüzdeki zamanlarda madenciliğinin de sona ermesiyle çok daha farklı bir sürecin içerisine girmesi kaçınılmaz olacaktır.

KMD Coin Fiyatı

KMD Coin fiyatı, çıkış yaptığı 2017 yılından yalnızca birkaç ay sonrasında hızlı bir yükseliş sürecine girerek en değerli kripto paralar arasında yer aldı ve $9.5 seviyelerini aşmayı başardı. Daha sonrasında ise arz miktarından ötürü değerini koruyamadı ve gerileme yaşadı. Buna rağmen birçok yatırımcıya güzel kazançlar sağlamış oldu. Günümüzde daha sabit bir ilerlemeye sahip olsa da tüm zamanlar fiyat değişimi ilgi çekici nitelikte.

 • KMD Coin (Komodo) tüm zamanlar en yüksek değeri Aralık 2017 tarihinde $10 olarak kaydedilmiştir.
 • KMD Coin (Komodo) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2017 tarihinde $0.00214 olarak kayıtlara geçmiştir.

KMD Coin fiyatı günümüzde $0.8 ile $1.20 arasında değişim göstermektedir. Geçtiğimiz aylarda tekrar yükselerek $5 seviyelerine ulaşsa da bu seviyelerde yine tutunamamış ve eski seviyelerine geri dönmüştür. Ancak şu sıralar tekrar bir yükseliş trendinde yer aldığı için rekor denemesi yapma potansiyeli oldukça yüksektir.

KMD Coin Geleceği

Şeffaf transfer süreçleri, düşük işlem ücretleri, güvenilir ağ alışverişleri gibi tüm özellikleri içerisinde barındıran KMD Coin geleceği hakkında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Geçmişten günümüze ilerleyişini detaylı bir şekilde analiz ederek gelecekte nasıl bir yol izleyebileceğini daha rahat yorumlayabilirsiniz. Bunu yaparak yorumlarını dile getiren kripto para analizcileri de özellikle madenciliğin sona ermesinden itibaren KMD Coin’in hızlı bir şekilde değerleneceğini ve en değerli kripto paralar arasına girebileceğini belirtiyorlar.

KMD Coin yatırımcıları da az sayıda olsalar bile bu kripto para biriminden oldukça umutlular. Yaptıkları analizler ve incelemeler sonucunda ise kripto paramızın birkaç yıl içerisinde tekrar $10 seviyesine ulaşacağını ve 2030 yılına kadar rahatlıkla $50 değerini görebileceğini belirtiyorlar. Bunun için kripto paraların kullanım alanının genişlemesi, KMD Coin’in daha fazla kişiye yayılması ve insanların bu durumu benimsemesi gerekiyor. Daha sonrasında uzun vadeli yatırımcılar eninde sonunda kazanç sağlayacaktır.

kripto para
kripto para

KMD Coin (Komodo) Nasıl ve Nereden Alınır?

KMD Coin (Komodo), kendi altyapısını kullanmasına rağmen birçok altyapıyı destekleyen kripto paralardan biridir. Bu yüzden birçok noktada barındırılması ve transfer edilmesi işlemleri gerçekleştirilebilir. Yalnızca KMD Coin alım satım işlemleri yapmak istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • KuCoin
 • Huobi Global
 • Bittrex
 • WazirX
 • Crex24
 • Pionex
 • HitBTC

Bunun yanında 25’e yakın kripto para borsası üzerinden KMD Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kendi platformlarından stake ödülleri olarak kazanılabilir ve madencilik ile KMD Coin kazımı yapılabilir.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla KMD Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, istatistikleri nasıldır ve fiyatı ne kadardır gibi soruları yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız içeriğimiz sayesinde KMD Coin hakkında detaylı verilere erişebilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Diğer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.