Başlangıç Borsa KDA Coin Nedir? Kadena Nasıl ve Nereden Alınır?

KDA Coin Nedir? Kadena Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Kurumsal çözümler üretmeyi amaçlayan ve gelişmiş bir hibrit sistem oluşturmuş olan KDA Coin, gelişmiş bir DeFi projesi olarak karşımıza çıkıyor. Madenciliği yapılan ve birçok altyapıyı destekleyen bir kripto para birimi de olduğu için KDA Coin nedir sorusu büyük ve küçük birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılıyor. Özellikle büyük işletmelerin ilgi duyduğu ve Coinbase tarafından destek alan bu kripto para birimi, gelecekte en çok konuşulan kripto paralardan biri olabilir. Bizler de bu içeriğimizde KDA Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır gibi detayları sizlerle paylaşacağız. 

KDA Coin Nedir? Kadena Nasıl ve Nereden Alınır?
KDA Coin Nedir? Kadena Nasıl ve Nereden Alınır?

KDA Coin (Kadena) Nedir? 

KDA Coin (Kadena), 2020 yılının ortalarında halka arz edilen ve Kadena ağı üzerinde çalışan bir kripto para birimidir. Ethereum kripto para birimine benzerliği ile öne çıkan kripto paramız, ağ üzerinde yapılan işlemler sonucu madencilik ödülü olarak dağıtılmaktadır. Bu yüzden birçok kripto para ilgilisi KDA Coin’in nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını araştırmaktadır. Bunun yanında özel ve halka açık blok zincirlerini bir araya getirebilen ve çalıştıran bir yapıya sahip olan Kadena, şeffaf, güvenilir bir sistem oluşturmayı hedeflemektedir. 

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi özellikle kurumsal işletmeler için hibrit bir blok zinciri oluşturarak hem süreçleri hızlandırmayı hem de kolaylaştırmayı amaçlayan KDA Coin, akıllı sözleşmeleri de aktif ve yoğun olarak kullanmaktadır. Böylece birçok geliştirici de ağ üzerinde rahatça hareket edebilmekte, kendi süreçlerini yönetebilmektedir. Fakat en önemlisi entegre bir şekilde çalışan blok zincirlerinin herhangi bir hata yaşamaksızın tüm adımları anlaşmalı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktır. Kadena ağı ve KDA Coin hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için Kadena Whitepapers sayfasını inceleyebilirsiniz. 

KDA Coin İstatistikleri 

KDA Coin, kısa süreler içerisinde birçok noktada ilgileri çekmeyi başarmış ve market hacmini katlayarak ilerlemesini sürdürmüştür. Bugün milyar dolar seviyesinde bir markete hükmetmekte ve birçok piyasanın ilerleyişinde söz sahibi olabilmektedir. Bu sebeple tüm yatırımcıların takip etmesi gereken bir kripto para birimi olarak göze çarpıyor. KDA Coin istatistiklerini incelediğinizde bu durumu daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. 

 • KDA Coin (Kadena) toplam market hacmi 2 Milyar Dolar seviyesindedir. 
 • Toplam arz miktarı 1 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 150 Milyon adettir. 
 • KDA Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir. 

Market hacmi yüksek olmasına rağmen dominasyon oranı düşük olan KDA Coin, genellikle diğer kripto para birimlerinden güç aldığı için yükselemiyor gibi gözüküyor. Fakat bu durum önümüzdeki süreçlerde avantaj olarak kullanılabilir. Ayrıca arz miktarının yalnızca %15’inin piyasada bulunduğunu ve madenciliğinin cezbedici olarak görüldüğünü belirtmeden geçmeyelim. 

kripto para
kripto para

KDA Coin Yorum 

Bugün on binlerce kişinin takip listesinde bulunan KDA Coin, ilerleyen süreçlerde çok daha iyi noktalara gelecek gibi gözüküyor. Fakat bu durum KDA Coin yorumlarının olumlu olduğu anlamına gelmiyor. Birçok kişi tarafından projesi gereği önümüzdeki zamanlarda büyük sorunlar ile karşılaşma olasılığının çok yüksek olduğu belirtiliyor. Polkadot ve Cosmos altyapısını destekleyen, bunun yanında kendi içerisinde büyük bir ağa sahip olan KDA Coin, sağlam adımlar atarak oluşacak olan potansiyel problemlerin önüne geçebilir. 

Bugün en değerli kripto para birimleri listesinde 244. Sırada bulunan KDA Coin, bir süredir bu sıralarda gezinmekte. Fakat birçok kripto para analizcisine göre süreci kararlı bir şekilde sürdürüyor ve adının daha çok konuşulacağı günlere hazırlık yapıyor. Düzenli olarak hem market hacmini hem de değerini yükselten bir kripto para birimi olduğunu da göz önünde bulundurursak, ne kadar kaliteli bir kripto para projesi olduğunu daha net anlayabiliriz. 

KDA Coin Fiyatı 

KDA Coin fiyatı, çıktığı günden bu yana bazı dönemlerde düşüş yaşamış olsa da genel olarak sürekli bir yükseliş trendi içerisinde yer aldı. Bu sayede her geçen ay içerisinde yeni bir rekor denemesi yapmayı başardı. Bu sıralarda en yüksek seviyelerinde yer alan KDA Coin$1 ile $2.5 arasında değişken bir değere sahiptir. Tüm zamanlar fiyat değişimi istatistikleri ise şöyledir: 

 • KDA Coin (Kadena) tüm zamanlar en yüksek değeri Eylül 2021 tarihinde $2.44 olarak kaydedilmiştir. 
 • KDA Coin (Kadena) tüm zamanlar en düşük değeri Ocak 2021 tarihinde $0.1213 olarak kayıtlara geçmiştir. 

Yeni rekorunu geçtiğimiz ay gören ve her geçen gün daha yükseklere ulaşacakmış gibi gözüken KDA Coin, ciddiye alınması gereken bir dönemin içerisinde yer alıyor. Özellikle diğer kripto para birimlerinin de hızla yükselmesinden etkilenen kripto paramız, her an hızlıca listelerde yükselebilir ve daha fazla yatırımcının ilgisini çekebilir. 

KDA Coin Geleceği 

KDA Coin geleceği hakkında çok karmaşık görüşler dile getiriliyor. Geçtiğimiz aylarda Coinbase ortamında listelenmesi düşünülen ancak halen bunu gerçekleştirememiş olan kripto paramız hakkında bazı kripto para yorumcuları çok tutulmadığını belirtiyor. Fakat bu durum KDA Coin ve Kadena altyapısının başarılı olmadığı anlamına gelmiyor. Yine de bazı adımlar atması ve piyasada adını daha çok duyurması gerektiği de su götürmez bir gerçek gibi gözüküyor. 

KDA Coin en düşük seviyesinden günümüze %1500 oranında yükseliş gösterdi. Bu oran birçok yatırımcının yüksek kazançlar elde etmesini sağladı. Bu yüzden market hacmini sürekli olarak yükseltti. Hatta KDA Coin yatırımcıları bununla yetinmeyerek önümüzdeki birkaç sene içerisinde kripto paramızın $10 seviyelerine ulaşacağını belirtiyorlar. Fakat bunun için KDA Coin market hacminin katlarca artması, bu süre zarfında arz miktarının sabit kalması gerekiyor. Bu durumlar da kısa vadede belirtilen hedefin neredeyse imkânsız olduğunu gösteriyor. 

kripto para
kripto para

KDA Coin (Kadena) Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Cosmos ve Polkadot altyapısını destekleyen, bunun yanında gelişmiş bir blok zinciri ağına sahip olan KDA Coin, hem madencilik ödülü olarak elde edilebilir hem de bazı platformlarda stake ödülleri olarak kazanılabilir. Ancak KDA Coin birçok kripto para borsası üzerinde maalesef bulunmamaktadır. 

 • KuCoin – En Yüksek Hacme Sahip Borsa 
 • Bittrex 
 • CoinMetro 
 • CoinEx 
 • HotBit 
 • Hoo 

Buradaki kripto para borsaları dışında KDA Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz pek fazla platform bulunmamaktadır. Fakat barındırma ve transfer işlemleri için kendi cüzdanını, MetaMask ve ConnectWallet gibi dijital cüzdanları kullanabilirsiniz. 

KDA Coin nedir, fiyatı ne kadarıdır, nereden alınır, yorumları nasıldır, geleceği ne olacak gibi sorularınızı detaylı bir şekilde yanıtlandırmaya çalıştık. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!