Başlangıç Haber İşte Dünyanın En Pahalı Oyunu: Super Mario 64

İşte Dünyanın En Pahalı Oyunu: Super Mario 64

0

Oyun dünyasının en sevilen ve en başarılı isimlerinden biri olan Super Mario, neredeyse 30 yıllık geçmişine rağmen hiçbir zaman eskimiyor. Geçtiğimiz gün ise Super Mario 64 oyununun fiziksel bir kopyası, tam olarak 1,560,000 dolara satılarak dünyanın en pahalı oyunu unvanına sahip oldu. Detaylar haberimizin devamında…

dunyanin-en-pahali-oyunu-min

Yayıncılığı ve geliştiriciliği Nintendo tarafından yapılan Super Mario serisi. Artık oyun dünyasında bir kült haline gelen nadir isimlerden birisi diyebiliriz. 1996 yılında Nintendo 64 için çıkış yapan Super Mario 64, dünyanın en pahalı oyunu olmayı başardı.

Bir video oyun açık artırma müzayedesinde Heritage Auctions aracılığıyla açık artırmaya çıkan Super Mario 64, 100 bin dolardan açık artırmaya başladı. 9 Temmuz tarihinde başlayan açık artırma dün sonlandı ve toplamda 1 milyon 560 bin dolara satıldı. Şu anki kur ile oyun 13 milyon 525 bin 200 TL değerine satılmış oluyor.

Satışı gerçekleşen oyunun bu fiziksel kopyası, aslında sıradan bir kopya değil. Bu kopyada Nintendo tarafından atılmış bir mühür bulunuyor ve toplamda yalnızca 5 adet var. Bu durum da koleksiyoncular için güzel bir fırsat doğuruyor.

super-mario-64-min

Yine geçtiğimiz günlerde de The Legend Zelda isimli oyunun çok nadir bulunan bir fiziksel kopyası toplamda 870 bin dolara satılmıştı. Yine bu satışın hemen öncesinde Super Mario Bros oyunun NES konsolları için çıkarılmış bir fiziksel kopyası 660 bin dolara satıldı. Tabii ki tüm bu satılan kopyaların özelliği, dünyada nadir bulunan bir özelliğinin bulunması.

Türkiye şartlarında bu kadar büyük bir parayı, koleksiyon için harcamak çok büyük bir lüks olarak karşılanabilir. Ancak dünya geneline baktığımızda koleksiyon parçaları için çok çok büyük paraların harcanması, sık sık gördüğümüz bir durum diyebiliriz.

Peki siz bu tarz açık artırmalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!