Başlangıç Haber iPhone 13, Face ID Teknolojisiyle Pandemiye Uyum Sağlayacak!

iPhone 13, Face ID Teknolojisiyle Pandemiye Uyum Sağlayacak!

0

Apple, tüm dünyada devam eden Covid-19 pandemisi sebebiyle yeni bir teknoloji geliştirdi. iPhone 13 akıllı telefonlar Face ID teknolojisi ile birleşti. Face ID kimlik tanıma teknolojisi, artık maske ve gözlük takanları da tanıyacak. İşte detaylar…

iPhone 13’te Face ID, Gelişmiş Bir Yüz Tanıma Teknolojisi Sunacak

İş gözlüğü, normal gözlükler ve maske taktığımızda telefonumuzun kimlik tanıma sistemi bizi algılamayabilir. Artık böyle bir imkanımız olacak! iPhone 13, Face ID teknolojisini pandemiyle uyumlu bir hale getiriyor. iPhone 13’teki donanım şimdilik sadece çalışanlar üzerinde test ediliyor.

Cupertino şirketinin daha önce açıkladığı yeni nesil yüz tanıma teknolojisi, iPhone 13’ün selfie kamerasının yerini değiştirecek. Küçük bir çentiğin altına yerleştirilecek. Teste katılanlardan maske ve gözlük takmaları isteniyor. Apple, çalışanlarından bu teknolojiyi iç ve dış ortamlarda, çeşitli maske ve gözlük modelleri ile test etmelerini istiyor.

İlgili İçerik: iPhone 13 Serisinin Önemli Özellikleri Ortaya Çıktı

Bu testlerin bir amacı da, kullanıcıların Apple Watch ile iPhone’larının kilidini açmasını sağlayabilmek. Bu özellik, Apple Watch kullanımını zorunlu kılıyor ve biyometrik kimlik doğrulamasını tamamen atladığı için gizlilik riskleri içeriyor. Apple’ın ayrıca Face ID’ye alternatif olarak ekrandaki Touch ID parmak izi sensörünü test ettiği iddia ediliyor.

iPhone 13 modellerinde ön kamera eski modellere göre farklı bir yerde konumlandırılacak. Face ID teknolojisi eski ön kamera konumunda yer alacak. Ön kamera sol tarafa kaydırılacak. Kulaklık girişi orta kısımdan üste doğru kaydırılacak. Bu değişikliklerin, yeni iPhone modellerinin daha dar bir çentik tasarımına sahip olacağını gösteriyor.

Face ID, pandemi koşullarına uyum sağlayacak ve hem maske hem de gözlük takan kullanıcıları tanıyacak. Apple, gelişmiş yüz tanıma teknolojisini yeni iPhone ailesinde kullanıma açacak. Dediğimiz gibi, iPhone 13’ler iPhone 12’lere kıyasla, Face ID yerleşimi sebebiyle daha dar bir tasarıma sahip olacak. Üst modellere Face ID ve ekran içi Face ID gelirken, alt modellere ekran içi Touch ID özelliği gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!