iPhone 12 Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?

iPhone 12 özellikleri nelerdir? Fiyatı ne kadardır?  Ekim ayında tanıtılmış olan iPhone 12, henüz Türkiye’de satışa çıkarılmamış olsa da pek çok özelliği hakkında bilgi bulunmaktadır. Genel olarak beklentilerin altında kalan telefon, Apple iPhone12 Mini, Apple iPhone12 Pro ve Apple iPhone12 Pro Max gibi farklı çeşitlere de sahiptir.

iPhone 12 Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?
iPhone 12 Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?

iPhone 12 Ekran Özellikleri Nelerdir?

OLED teknolojisi ile üretilmiş olan 6.1 inç boyutundaki telefon ekranı, FHD + çözünürlük standardına ve 1170 x 2532 piksel çözünürlük oranına sahiptir. Piksel yoğunluğu 460 PPl ve ekran yenileme hızı 60 Hz olan ekranın HDR, HDR 10, DCl – P3 renk uzayı, çerçevesiz ve çentikli tasarım, 20000000: 1 kontrast oranı ve HLG gibi bazı özellikleri de bulunmaktadır. iPhone 12 ekran özellikleri arasında, Corning Ceramic Shield Glass model, çizilmeye karşı dayanıklı cam türü de bulunur.

iPhone 12 Kamera Özellikleri Nelerdir?

iPhone 12 kamera özelliklerison model akıllı telefonların sahip olduğu kamera özelliklerine göre düşük bir seviyede sayılabilir. Birinci kamera çözünürlüğü, ikinci kamera çözünürlüğü ve ön kamera çözünürlüğü 12 MP olan Apple iPhone 12 modelinin birinci kamerası portre, HDR, seri çekim, yüz algılama, sesli komut, panorama, zamanlayıcı, kırmızı göz düzeltme, 6 elementli lens ve hızlı odaklama özelliklerine sahiptir. F 1.6 diyafram ve çift tonlu LED flaşa sahip olan bu kamera ile 2160 piksel kalitesinde, 4K video kaydı yapılabilir.

Diyafram açıklığı F 2.4 olan ikinci kameranın 120° ekstra geniş açılı çekim yapma ve 5 elementli lens özellikleri bulunmaktadır. Portre, HDR, sanal flaş, ağır çekim video kaydı yapma, animoji, seri çekim, poz kontrolü, yüz algılama, zamanlayıcı ve time – lapse gibi özellikleri bulunan ön kameranın diyafram açıklığı ise F 2.2’dir ve bu kamerayla da 2160 piksel kalitesinde, 60 FPS ile video kaydı yapılabilmektedir.

iPhone Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

iPhone 12 temel donanım özellikleri arasında 5 G desteği, suya ve toz karşı dayanıklılık gibi önemli özellikler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra telefonun işletim sistemi versiyonu İOS 14’tür. Bildirim ışığı ve parmak izi okuma sensoru bulunmayan iPhone 12, 20 W gücünde hızlı şarj özelliğinin yanı sıra 15 W gücünde kablosuz hızlı şarj özelliğine sahiptir.

Apple A 14 Bionic model yonga setine, 6 çekirdek işlemciye ve Apple Quad Core model grafik işlemcisine sahip olan telefonun hafıza kartı desteği bulunmamaktadır. Dahili depolama alanı ise 64 GB, 128 GB ya da 256 GB olabilmektedir.

iPhone 12 Fiyatı Ne Kadardır?

iPhone 12 henüz Türkiye’de satışa çıkarılmamış olduğu için fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat vergi zamlarının dışında Apple iPhone 12 fiyatları şu şekilde sıralanabilir:

  • 64 GB dahili depolama alanına sahip olan modelin fiyatı yaklaşık olarak 6.330 Türk Lirası
  • 128 GB dahili depolama alanına sahip olan modelin fiyatı yaklaşık olarak 6.730 Türk Lirası
  • 256 GB dahili depolama alanına sahip olan modelin ise fiyatı yaklaşık olarak 7.520 Türk Lirası
Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın